בעיית איטיות באינטרנט, ספק: 013 נטויז'ן | תשתית: HOT. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית איטיות באינטרנט, ספק: 013 נטויז'ן | תשתית: HOT.

Liran -

Recommended Posts

קצת רקע ...

ספק: 013 נטויז'ן.

תשתית: HOT.

מודם: Thomson 315.

ראוטר: Edimax BR-6204.

חבילת גלישה: 3MB.

אז ככה, בתקופה האחרונה אני חווה איטיות בלתי נסבלת באינטרנט, הן בגלישה והן בהורדה.

זה מגיע למצב שמאתרים בחו"ל אני מקבל מהירות הורדה של 3-5KB/s~,

ואני לא מדבר על אתרי שיתוף, כדוגמת Zippyshare ו-Megaupload, אלא על אתרים כדוגמת ו-Microsoft.

ניסיתי לנתק את המחשב מהראוטר ולחבר אותו באופן ישיר למודם, אין שינוי. עדיין איטי.

בפינגים לאתרים בארץ אני מקבל זמן תגובה של 20ms בממוצע -

Pinging [url]www.walla.co.il[/url] [192.118.82.140] with 32 bytes of data:
Reply from 192.118.82.140: bytes=32 time=23ms TTL=242
Reply from 192.118.82.140: bytes=32 time=29ms TTL=242
Reply from 192.118.82.140: bytes=32 time=15ms TTL=242
Reply from 192.118.82.140: bytes=32 time=24ms TTL=242

לעומת זאת לאתרים בחו"ל הזמן תגובה גבוה בצורה קיצונית. למשל:

Pinging .com [63.245.209.50] with 32 bytes of data:
Reply from 63.245.209.50: bytes=32 time=310ms TTL=236
Reply from 63.245.209.50: bytes=32 time=316ms TTL=236
Reply from 63.245.209.50: bytes=32 time=285ms TTL=236
Reply from 63.245.209.50: bytes=32 time=331ms TTL=236

אפשר להבין את הזמן תגובה הגבוה לאתרים בחו"ל, ע"פ הפלט של Tracert זה הגיוני. אבל זה פשוט זוועה, אי אפשר לעבוד ככה.

דיברתי עם התמיכה הטכנית של HOT, הם טוענים שמבחינתם מתחת לזמן תגובה של 50ms לאתרים בחו"ל זה תקין ועבור אתרים בחו"ל אין ביכולתם לעשות דבר. לאחר בדיקת מהירות מהאתר שלהם, הפנו אותי אל מוקד התמיכה הטכנית של 013 נטויז'ן, בטענה שהתשתית תקינה.

כשדיברתי עם 013 נטויז'ן, הפנו אותי שוב לבדיקת מהירות באתר התמיכה שלהם, הבדיקה הראתה תוצאה תקינה ולכן הם לא עשו דבר.

מה אפשר לעשות? האם עליי לדרוש בדיקה של טכנאי?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין משהו שהספק או התשתית יכולים לעשות, ברגע שאתה מקבל את המהירות הזו בארץ/ברשתות שלהם מבחינתם הכל בסדר ואין להם אפשרות לעשות משהו.

מאיפה ניסת להוריד שהגעת רק ל5 קילובייט?

אגב המלצה שלי תוריד דרך מנהל הורדות כמו IDM אתה תראה תוצאות הרבה יותר טובות, ואל תשתמש במנהל הורדות של פייפוקס.

מבחינת הפינגים זה יחסית גבוה לאתר של פיירפוקס אני עם בב"ל ואני מקבל פינג ממוצע של 233 שכן פה זה כבר תלוי בספקית- אם איזה ספקיות של חו"ל יש להם הסכמים. בדיוק מהסיבה הזו אם אתה מחובר דרך 012 שתגלוש ביו טיוב זה יפעל לך ממש טוב מפני ש012 חתמו על חוזה עם שרת שמדלג על הרבה שרתים ככה שזה גורם לכך בהורדה מהירה מיו טיוב אבל כל ספק וההיתרונות שלו וזה הרבה פעמים משתנה וכנראה שאתה מנותב למקום מסויים דרך ספק שהוא לא טוב ויוצר בעיתיות לכן הבעייה הזו.

אגב אצלי הממוצע פינג לוואלה הוא עומד על 15 ואני גם עם כבלים.

בכל מקרה אין משהו שאתה או מישהו יכולים לעשות אלא רק לעבור ספק או לחבילת שלא בטוח שתשפר זאת אבל יש סיכוי.

ואם אתה במצב שמהספק הוא מוריד לך במהירות טובה שזו בעצם הצומת האחרונה לפני האינטרנט עצמו ככה שהכל בסדר מבחינת כל מה שבדרך הן במרכזייה של והן במודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין משהו שהספק או התשתית יכולים לעשות, ברגע שאתה מקבל את המהירות הזו בארץ/ברשתות שלהם מבחינתם הכל בסדר ואין להם אפשרות לעשות משהו.

מאיפה ניסת להוריד שהגעת רק ל5 קילובייט?

לא מעט אתרים מספקים לי מהירות הורדה שכזו, אחד האתרים הבולטים היה האתר של , כשניסיתי להוריד את הגירסא החדשה של הדפדפן.

נטוויז'ן אמרו שהיום ספציפית יש להם בעיות.

בנוסף נטוויז'ן האלה לא שווים כלום, טורנטים אצלי, מגיעים בהתחלה למקס', אחרי זה צונחים ל30KBS.

ברגע שאתה יכול, תברח!

נטווזין מודים שכבר יותר משבוע יש בעיות אצלהם...

מוזר, כשדיברתי עם התמיכה הטכנית, המוקדן לא הזכיר מילה על בעיות מהצד שלהם .. רק ניסה לחפף אותי כמה שיותר מהר.

האם גם אתם מחוברים דרך נטויז'ן וחווים איטיות שכזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל חברה יש כה סוגי תמיכה היית צריך לבקש ממנו להעביר אותך לתמיכה המתקדמת או שהיית מבקש ממנו לבדוק אם ידוע להם על שרת מסויים שעושה להם את הבעייה. יש המון אנשי תמיכה שלא מבינים מה מי מו. מה שמצדיק שהוא ניסה להעיף אותך מהר. אני לא מחובר דרך נטווויז'ן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר, כשדיברתי עם התמיכה הטכנית, המוקדן לא הזכיר מילה על בעיות מהצד שלהם .. רק ניסה לחפף אותי כמה שיותר מהר.

האם גם אתם מחוברים דרך נטויז'ן וחווים איטיות שכזו?

דיברתי עם כמה נציגים ושניים אמרו לי שאמרו להם בתידרוך שיש בעיות מהירות מעל שבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אני גם מנוי של 013 ו-HOT וחשדתי שמשהו מסריח :s07:

אני התקנתי 7 לפני כמה ימים, חשבתי שאולי משהו בהגדרות שלו קשור לעניין ומאט את הגלישה,

אז שיחקתי בכל מיני הגדרות, שניתי שרתי DNS, מה לא.. בסוף אתם אומרים שהם אשמים???

אני צריך לומר תודה היום אם אני מצליח להוריד ב-10kb/s כשהייתי רגיל ל-170 ומעלה??

:facepalm:

יש משהו שאפשר לעשות בנידון?

אני גם בהתחייבות אליהם ל-10 חודשים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני בנטויזין ולפני בערך שבוע פתחתי תראד שיש לי בעיה עם וינדוס 7...

התקשרתי לנטויזין והגדרנו את הראוטר מחדש ועכשיו האינטרנט עף (יחסית ל 2.5 מגה חחח)

יש לי לינקסיס WRT54G2 ועשינו שינוי מהגדרה של L2TP (או משהו כזה) להגדרה של AUTOMATIC CONFIG DHCP

במקביל הנציג של נטויזין התקשר להוט ורעננו לי IP לפי דעתי...

כל החברות בדיוק כמו חברות הסלולאר אחד נבלה ואחד טרפה אני ממש מרוצה בנטויזין גם מהמחירים וגם מהשירות וכרגע גם מהאינטרנט....

שיהיה בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז דיברתי עם נציג 013,

הוא אמר שהבעיה היא באתרים בחו"ל, החברה שמספקת שירותי ורוחב פס לכל הספקיות בארץ,

החברה הזו לא עומדת בעומס ולכן האיטיות בכלל הספקיות בארץ - , 013, 018 וכד'.

לגבי חברת 013 הוא אמר שיוסיפו עוד 2 קווים וזה אמור להסתדר עד תחילת השבוע.

אגב בארץ זה אכן מוריד לי במהירות גבוהה, רק באתרי חו"ל זה הבעיה כמו Rapidshare, Cnet וכאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...