העברת מידע מקלטת MINI-DV ללא איבוד מידע - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העברת מידע מקלטת MINI-DV ללא איבוד מידע

mccartney

Recommended Posts

היי!

יש לי מצלמת PANSONIC NV-GS60 ששומרת את המידע על קלטת MINI DV.

יש לי כמה קלטות מלאות בסרטים שצילמתי. חיברתי כבל FIREWIRE בין המצלמה למחשב, ויש אפשרות להעביר את הסרטים בפורמט

WMV ובפורמט AVI. הבעיה היא, שאני רוצה להעביר את הסרטים בפורמט המקורי שבו הם צולמו, כדי למנוע כל מצב של איבוד מידע

בהעברה עתידית לפורמט אחר. יש למישהו מושג איך ניתן לבצע זאת?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי איכות ההמרה למחשב תלויה גם בתוכנה שדרכה אתה ממיר, התוכנה הטובה ביותר (וגם המסובכת) היא פרימייר של אדובי, ועדיף שתדגום ב-AVI כי הוא סוג קובץ שלא דוחס בניגוד לWMV.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחדד את הבעיה שלי קצת יותר:

כרגע לא דרושה לי איכות גבוהה של . כך שבעיקרון פתרון

נוח היה יכול להיות להמיר את הקלטות לקובץ ולשמור בצד את הקלטות לשימוש עתידי (המרה יותר איכותית, למשל).

יש בזה שתי .בעיות:

בהנחה ששעה של = 2GB על הדיסק

א. קלטות הן דבר יקר יחסית. קלטת של שעה עולה 15-30 ש"ח, בעוד כיום GB עולה פחות משקל, לכן 2GB על הHD עולים פחות מ-2 שקלים.

ב. לאט לאט הן תופסות יותר ויותר מקום בבית (בניגוד לדיסק, שמאפשר לי לשמור על כונן אחד של 500GB כ-250 שעות).

מה שהייתי רוצה זה פשוט להעביר את הקלטת בשלמותה, בלי שום עיבוד של המידע שעליה - לHD.

בעתיד, אם אזדקק לכך, אבצע המרה של המידע בשדיוק באותו אופן שהייתי עושה זאת מהקלטת.

זה דומה למצב שבו יש לך דיסק (CD או DVD) שאתה רוצה לגבות, אבל לא רוצה להתעסק כרגע עם המידע שעליו.

במקרה כזה אתה תיצור IMAGE על המחשב (ISO, NRG, CUE וכו').

יש לך מושג אם יש כלי שמאפשר לי ליצור IMAGE של הקלטת על הדיסק?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתך, בקלטת DV באורך של שעה יש 12 GB של מידע.

ניתן להעביר את המידע מקלטות DV אל דיסק קשיח ללא איבוד מידע עם כל תוכנה פשוטה, לדוגמה Movie Maker.

כדי להעביר קלטת של שעה נדרשת שעה של העברה (דרך FireWire).

אם תשמור בפורמט AVI DV (ניתן לבחור בו גם בMovie Maker) אזי לא תאבד איכות, אך שוב, מדובר על 12GB עבור שעה של וידאו.

הזכרת 2GB עבור שעה, זהו קצב אופייני לפורמט DVD בדחיסת MPEG2 (שכן מאבדת מידע)

לידיעתך ניתן לקודד בפורמט החדש H264 תוך שמירה על Interlacing עם ביטרייט נמוך (1GB לשעה ואף פחות). עדיין קיים איבוד איכות אבל אם מבצעים את ההמרה כמו שצריך לא מבחינים בהבדל.

היות וH264 MP4 עדיין לא נפוץ, קיימת אפשרות לקידוד Xvid (קצת פחות איכותי) אבל ניתן להפעילו מכל נגן DVD תומך DivX

מדריך מפורט להמרה שכתבתי כאן: http://yoni1z.blogspot.com/2009/10/blog-post.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה למי שענה עד כה על התגובות המפורטות - עזרתם לי מאוד.

יש לי שאלה נוספת:

ידוע לי שיש אפשרות להמיר את קלטת ה-DV, כך שהקלטת מתחלקת לקבצים ע"פ לחיצות

ה-PAUSE בהקלטה שביצעתי בעת הצילום:

א. אני מניח שזה אומר שהמצלמה "מסמנת" על גבי הקלטת את לחיצות ה-PAUSE (או שהפורמט

של DV בנוי כך שניתן יהיה לדעת מתי נלחץ PAUSE). מישהו יכול לאשר את ההשערה הזו?

ב. האם ההעברה בפורמט AVI DV "משמרת" גם את המידע הנ"ל לגבי לחיצות ה-PAUSE?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב זכרוני Movie Maker מחלקת אוטומטית את הקלטת לקטעים בהתאם - תבדוק.

נסה גם את אלה - חינמיות וללא התקנה:

http://www.portablefreeware.com/index.php?q=DV&m=Search

הראשונה יודעת ליצור סרטי AVI נפרדים לפי הלחיצות בקלטת.

רק עניין אחרון - ממילא הרזולוציה שמצלמה כזו יודעת לתת היא לא מהגבוהות ומניסיוני המרה ל-AVI או כמעט לא גורמת לירידה מורגשת באיכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את מה שאמרו.

בעיקרון שעה זה 12.5 גיגה. מה שיש לך בקלטת זה בעצם מידע דיגיטלי (0-1-0-1). לקבלת איכות מירבית תטרך לדגום ל DV AVI בדחיסה של 4:2:2 , לא נראה לי שהמובי מייקר תתמודד עם דחיסה זו.

בגדול, תמיד תוכל להחזיר את המידע חזקה לקלטת בתנאי שהמצלמה יכולה לקבת מידע כ- IN לחיבור ה DV (רוב המצלמות הבסיסיות לא מסוגלות).

קלטת עולה פחות מ 20 שקל, זה יקר? הלוואי שאני הייתי משלם מחירים כאלה לקלטות (אני קונה DV ב 180 שקל)

דבר נוסף- החומר שלך הוא DV בצורת SD? אם כן לא תוכל לשמור אותו כ HD, אלא אם תעשה לו קידוד שיעשה UP SCALE- אבל זה לא שווה הרבה...

קנה לך הארדיסק נוסף, ושפוך אליו את החומרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה על התגובה.

עזוב שנייה את עניין העלות, מה שמעניין אותי הוא הדבר הבא:

להלן דוגמא דמיונית:

נניח ששכחתי דיסק אצל חבר בניו יורק ואני צריך אותו. אז חבר שלי ייצור ממנו ISO וישלח לי דרך הרשת.

זו הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מידע על דיסק בלי להתעסק עם המידע עצמו.

מה קורה במצב מקביל ששכחתי שם קלטת מיני DV?

אני אצטרך להגיד לחבר שלי "דגום עם התוכנה הזאת", ואם אין לו את התוכנה? אני פשוט רוצה את המידע כולו.

העניין הוא שלפעמים אתה רוצה לשמור את המידע שעל המדיה בלי לפענח ולעבד את המידע עצמו.

נראה לי מוזר שאין אף תקן לשמירת קלטת MINI DV כקובץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל יש מכשיר ששומר את המידע כקובץ, אבל עולה המון כסף. יש לי 3 כאלה-

http://www.bosfcpug.org/beta/images/stories/speakers/daberube/db051405/db051405_01.jpg

זה מכשיר המתחבר למצלמה, ודוגם בזמן אמת את הצילום בלי קשר לקלטת. אח"כ מחברים אותו למחשב ועושים "העתק-הדבק".

כיום יש אלד כזה חדש,מבוסס .

דבר שני- אם שכחת קלטת DV- תבקש שישלחו אותה בדואר... 5$ משלוח רשום, או 20$ ב EMS /DHL מהיר,תוך יומיים זה אצלך.

(לשלוח 12 גיגה בשרתים,נראה לך הגיוני? הקלטת תגיע אלייך לפני שתסיים להוריד הכל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...