מה עליי לעשות ו/או לרכוש כדי שהמחשב השני לא יהיה תלוי במחשב הראשי? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עליי לעשות ו/או לרכוש כדי שהמחשב השני לא יהיה תלוי במחשב הראשי?

1

Recommended Posts

יש לי רשת בין שני מחשבים עם כבל רשת מוצלב. המחשב שלי משתף את האינטרנט למחשב השני באמצעות שני כרטיסי רשת, אחד בכל מחשב

ומודם שנמצא אצלי.

עכשיו אני כבר ככה שנתיים, אבל זה כבר מתחיל לעצבן את אמא שלי, כי המחשב שלי לא פתוח תמיד ואז אמא שלי לא יכולה לגלוש במחשב השני. זה כבר הגיע לשיא ואני חייב למצוא פתרון.

עכשיו אני רוצה לדעת בדיוק בפרטים מה עליי לעשות,

מה אני צריך לקנות, כמה זה עולה.

מה ההגדרות שאני צריך לעשות, והאם זה שווה את זה?

דרך אגב מה ההשלכות של הוספת הפריט? האם אני אוכל עדיין לקבל קבצים באיי סי קיו ולקיים שיחות בMSN?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני צריך להשיג מודם שעובד עם כרטיס , ואז תמודם לחבר לראוטר, ולראוטר אני מחבר את שני המחשבים עם כרטיס מוצלב,

ואז כשאני מפעיל את המחשב השני או את המחשב שלי הוא מתחבר ישר לאינטרנט?

איך זה עובד בדיוק?

איזה הגדרות צריך לשנות?

ומה השפעה בקשר לשיחות ולשליחת קבצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אי-דיוקים בבת אחת!...

קצת סדר בדברים:

דבר ראשון:

אתה צריך .

כל מחשב אתה מחבר לנתב, בצד השני מודם וכולם שמחים.

צריך זה נכון. את כל המחשבים אפשר לחבר לנתב רק אם הוא משולב רכזת (HUB/Switch). אם זה בלבד, תהייה לו רק יציאת אחת, ותצטרך לחבר את היציאה הזאת לרכזת נפרדת. את כל המחשבים אתה תחבר אל הרכזת ליציאה רגילה עם כבל ישר.

דבר שני:

First of all, you need to replace you USB modem with a network card based modem, and then you need to buy a (around 400 nis).

אם הוא כבר קונה מודם שמתחבר עם כרטיס רשת מבזק, כל מודם כזה הוא משולב עם . אלקטל/סאמסונג/ECI, את כולם אפשר לשדרג ממצב מודם למצב מודם+נתב. לכן אם כבר מחליפים מודם, אין צורך לקנות נתב. במצב כזה, כמובן שהמודם+נתב לא משולב רכזת, ורכזת תצטרך לקנות בכל אופן ולחבר באופן שציינתי למעלה.

דבר שלישי:

בעיקרון למחשבים שמחוברים לראוטר תהיה גישה לאינטרנט כל עוד הם דולקים

הקו טלפון יהיה תפוס כל זמן שהראוטר דולק

א. כמו שאמרתי, המחשבים יהיו מחוברים לרכזת. אם זה רכזת משולבת בתוך ראוטר, אז אפשר להגיד שהמחשבים מחוברים לראוטר, למרות שזה לא נכון טכנית.

ב. אין כל קשר בין נתב דולק לקו טלפון תפוס. טלפון ו-ADSL מתחבר לחיבורים שונים במיקרו-מפצל שעל שקעי הטלפון בקיר, ואין שום קשר בין אחד לשני. כל העיקרון ב-ADSL הוא שאפשר לדבר ולגלוש על אותו קו בו זמנית. המיקרו מפצל מפריד את התדרים הגבוהים מהנמוכים על הקו טלפון, ואין שום התנגשות בין השניים. אפשר לגלוש ולדבר בו זמנית גם עם נתב, בדיוק כמו שאפשר לגלוש ולדבר בו זמנית כשמחובר מודם ADSL ללא נתב.

ודבר אחרון:

איך זה עובד בדיוק?

פשוט החייגן לאינטרנט כמו שקיים לך עכשיו במחשב יהיה על הנתב במקום על המחשב. הוא ישתמש במודם בעצמו בשביל לחייג, ואז "ישתף" את האינטרנט שהוא מחייג אליו לבד בין כל המחשבים. לכן לא תהייה תלות במחשב, אלא רק בנתב דולק. ככה בכללי זה עובד.

איזה הגדרות צריך לשנות?

אתה צריך להגדיר בהגדרות של הנתב את החייגן, את השם משתמש שלך והסיסמא אצל הספקית שלך. ועוד כמה הגדרות שמשתנות בין נתב לנתב. כמו כן, אתה צריך להגדיר את הכרטיסי על המחשב שלך לרשת עם נתב, ושישתמשו באינטרנט דרך נתב (להגדיר Default Gateway לכתובת של הנתב). תצטרך גם להגדיר את שרתי ה-DNS של הספקית שלך.

ומה השפעה בקשר לשיחות ולשליחת קבצים?

שיחות ושליחות קבצים לא אמורים להיפגע. אתה לא תרגיש בשינוי (לפחות אני לא הרגשתי). לעומת זאת, כשתרצה לפתוח שרת כלשהו על אחד המחשבים, תצטרך לעסוק בהפניית הפורט המתאים למחשב המתאים.

אם אתה רוצה עוד מידע, ערוך קודם כל search.gif בפורום, כי זה נענה מספר פעמים.

אם לא תמצא כ"כ, מקד שאלות יותר ואני אנסה לעזור בעצמי ולקשר לת'רדים קודמים אם אפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון קל זה לא חייב להיות נתב אם יש לך מודם adsl שלפני ה (האלה המתחברים ל כרטיס הרשת) אתה יכול לקנות HUB או Switch אתה יכול לשים אותם בתווך בן המחשבים ל adsl וקיום יש מכשירים משולבים שהם מודם adsl לכול דבר אבל הם רכזת לכול דבר ותוכל לחבר אליהם כמה מחשבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bluemail, אם תקרא את ההודעה הקודמת שלי תראה שכבר התייחסתי לנקודה הזו. וזה כן חייב להיות .

המודמים שבזק מספקים שמתחברים לכרטיס רשת הם מודמים שיכולים להיות משודרגים למצב מודם+נתב באותו המכשיר. זה לא אומר שאין .

בכל מקרה, מכשיר מודם+נתב כזה כולל רק יציאת אחת ולכן צריך לקנות רכזת כדי לחבר את הנתב לכל המחשבים ברשת ביתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אי-דיוקים בבת אחת!...

קצת סדר בדברים:

דבר ראשון:צריך זה נכון. את כל המחשבים אפשר לחבר לנתב רק אם הוא משולב רכזת (HUB/Switch). אם זה בלבד, תהייה לו רק יציאת אחת, ותצטרך לחבר את היציאה הזאת לרכזת נפרדת. את כל המחשבים אתה תחבר אל הרכזת ליציאה רגילה עם כבל ישר.

דבר שני:אם הוא כבר קונה מודם שמתחבר עם כרטיס רשת מבזק, כל מודם כזה הוא משולב עם . אלקטל/סאמסונג/ECI, את כולם אפשר לשדרג ממצב מודם למצב מודם+נתב. לכן אם כבר מחליפים מודם, אין צורך לקנות . במצב כזה, כמובן שהמודם+נתב לא משולב רכזת, ורכזת תצטרך לקנות בכל אופן ולחבר באופן שציינתי למעלה.

דבר שלישי:א. כמו שאמרתי, המחשבים יהיו מחוברים לרכזת. אם זה רכזת משולבת בתוך ראוטר, אז אפשר להגיד שהמחשבים מחוברים לראוטר, למרות שזה לא נכון טכנית.

ב. אין כל קשר בין נתב דולק לקו טלפון תפוס. טלפון ו-ADSL מתחבר לחיבורים שונים במיקרו-מפצל שעל שקעי הטלפון בקיר, ואין שום קשר בין אחד לשני. כל העיקרון ב-ADSL הוא שאפשר לדבר ולגלוש על אותו קו בו זמנית. המיקרו מפצל מפריד את התדרים הגבוהים מהנמוכים על הקו טלפון, ואין שום התנגשות בין השניים. אפשר לגלוש ולדבר בו זמנית גם עם נתב, בדיוק כמו שאפשר לגלוש ולדבר בו זמנית כשמחובר מודם ADSL ללא נתב.

ודבר אחרון:פשוט החייגן לאינטרנט כמו שקיים לך עכשיו במחשב יהיה על הנתב במקום על המחשב. הוא ישתמש במודם בעצמו בשביל לחייג, ואז "ישתף" את האינטרנט שהוא מחייג אליו לבד בין כל המחשבים. לכן לא תהייה תלות במחשב, אלא רק בנתב דולק. ככה בכללי זה עובד.אתה צריך להגדיר בהגדרות של הנתב את החייגן, את השם משתמש שלך והסיסמא אצל הספקית שלך. ועוד כמה הגדרות שמשתנות בין נתב לנתב. כמו כן, אתה צריך להגדיר את הכרטיסי על המחשב שלך לרשת עם נתב, ושישתמשו באינטרנט דרך נתב (להגדיר Default Gateway לכתובת של הנתב). תצטרך גם להגדיר את שרתי ה-DNS של הספקית שלך.שיחות ושליחות קבצים לא אמורים להיפגע. אתה לא תרגיש בשינוי (לפחות אני לא הרגשתי). לעומת זאת, כשתרצה לפתוח שרת כלשהו על אחד המחשבים, תצטרך לעסוק בהפניית הפורט המתאים למחשב המתאים.

אם אתה רוצה עוד מידע, ערוך קודם כל search.gif בפורום, כי זה נענה מספר פעמים.

אם לא תמצא כ"כ, מקד שאלות יותר ואני אנסה לעזור בעצמי ולקשר לת'רדים קודמים אם אפשר.

תודה על התשובה המפורטת,

אז אני צריך לקנות מודם משולב נתב, ולקנות האב?

מה המחירים שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודם משולב מבזק עולה משהו בסביבות ה-400 ¤ אם אני לא טועה.

כמובן שאתה תצטרך לעשות את השידרוג בעצמך, כי נותנים את המודם במצב מודם בלבד. אבל אין לך מה לדאוג, יש מספיק מדריכים בעברית ברשת שמסבירים איך לשדרג כל מודם.

בקשר לרכזת: אני לא מציע לך לקנות האב אלא סוויטצ' עדיף. הם עושים אותו דבר (יוצרים בין מספר גדול של מחשבים) רק שסוויטצ' עושה זאת בצורה חכמה יותר.

בנוסף, ההבדלים במחירים ממש מראים שמשתלם יותר לקנות סוויטצ'.

סוויטצ' 8 פורטים מתאים עולה בסביבות ה-200 ¤. ויש גם סוויטצ'ים 4/5 פורטים, אם אתה לא צריך 8 במחיר נמוך יותר.

אני שוב מזכיר לך לעשות search.gif פה כי יש הרבה מידע חשוב בפורומים לגבי כל שאלה כזאת, למשל: איזה סוויטצ' לקנות, או מה ההבדל בין האב לסווטיצ'.

ת'רד לדוגמא עם המלצות על סוג סוויטצ' לקנייה, וקישור למאמר שמסביר על ההבדלים בין האב לסוויטצ': http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=11;action=display;threadid=46498;start=msg422451#msg422451

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על התיקונים , רק דבר אחד :

טלפון ו-ADSL מתחבר לחיבורים שונים במיקרו-מפצל שעל שקעי הטלפון בקיר, ואין שום קשר בין אחד לשני. כל העיקרון ב-ADSL הוא שאפשר לדבר ולגלוש על אותו קו בו זמנית. המיקרו מפצל מפריד את התדרים הגבוהים מהנמוכים על הקו טלפון, ואין שום התנגשות בין השניים.

זה לא ממש לא נכון , אבל מבחינה טכנית של חיבורים : הם לא מתחברים לחיבורים שונים והם מאוד מקושרים אחד לשני (זה אותו חיבור ואותו קוו) ההבדל הוא שהADSL והטלפון משתמשים בתדרים שונים ולכן אין הפרעה בין הטכנולוגיות , לא חייבים פילטר (מה שנקרא כאן מיקרו מפצל) בשביל לחבר מודם ADSL לנקודה בקיר , ה"פילטר מפצל" הזה נועד אך ורק כדי לסנן את ההפרעות של התדרים של הADSL במידה ורוצים להשתמש בטלפון בנקודה הנ"ל - והפיצול שבפילטר הזה קיים בכדי שיהיה איפה להכניס טלפון אחרי שמחברים את המודם לקו :) (ואני יודע שהכותב יודע את כל זה - זה רק בכדי שאחרים לא יתבלבלו).

בכל מקרה לפותח התרד - כפי שאתה רואה הפתרון יכול להיות קצת יקר, תנסה קודם כל למצות פתרונות יותר זולים או "חינמים" לבעייה הלא טכנית הזאת (סה"כ זה קשור יותר לאנשים שבבית ולא למחשבים). האם ניסית להפוך את סדר המחשבים ברשת ושהמחשב של אמא שלך יהיה השרת וששלך יהיה הלקוח ? (אם המחשב של אמא שלך לא בחדר שינה אז אין ממש בעייה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

אמת ויציב.

העניין היה רק בשביל להבהיר ששימוש באינטרנט על ADSL לא תופס את הקו טלפון, ומפה הטענה ש"אין קשר בין השניים". רק בשביל להבהיר את הנקודה הזו. כמובן שטכנית יש קשר, הרי ברור שזהו אותו הקו ואותו חיבור.

וכמו שאמרת, אם רוצים לדבר בטלפון מאותו השקע שהמודם מחובר אליו יש צורך במיקרו-מפצל, או שפשוט מדברים בטלפון משקע אחר.

בכל אופן שימוש באינטרנט עם או בלי לא תופס את קו הטלפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודם משולב מבזק עולה משהו בסביבות ה-400 ¤ אם אני לא טועה.

כמובן שאתה תצטרך לעשות את השידרוג בעצמך, כי נותנים את המודם במצב מודם בלבד. אבל אין לך מה לדאוג, יש מספיק מדריכים בעברית ברשת שמסבירים איך לשדרג כל מודם.

בקשר לרכזת: אני לא מציע לך לקנות האב אלא סוויטצ' עדיף. הם עושים אותו דבר (יוצרים בין מספר גדול של מחשבים) רק שסוויטצ' עושה זאת בצורה חכמה יותר.

בנוסף, ההבדלים במחירים ממש מראים שמשתלם יותר לקנות סוויטצ'.

סוויטצ' 8 פורטים מתאים עולה בסביבות ה-200 ¤. ויש גם סוויטצ'ים 4/5 פורטים, אם אתה לא צריך 8 במחיר נמוך יותר.

אני שוב מזכיר לך לעשות search.gif פה כי יש הרבה מידע חשוב בפורומים לגבי כל שאלה כזאת, למשל: איזה סוויטצ' לקנות, או מה ההבדל בין האב לסווטיצ'.

ת'רד לדוגמא עם המלצות על סוג סוויטצ' לקנייה, וקישור למאמר שמסביר על ההבדלים בין האב לסוויטצ': http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=11;action=display;threadid=46498;start=msg422451#msg422451

סווטיצ' זו הדרך הקלה אבל לא בהכרח היעילה ביותר הרבה עשקים וחברות קונים את זה כי זה פוטר להם הרבה בעיות (בעיקר העסקת טכנאי או הנדסאי ) אבל ברשתות רציניות עובדים אם נתבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוב מסביר שסוויטצ' זה לא תחליף לנתב ונתב זה לא תחליף לסוויטצ'.

אלו הם שני רכיבים שעושים פעולה שונה לחלוטין, ובד"כ צריך את שניהם ביחד בשביל להרכיב נורמלית.

נתב זה הרכיב ששולח את המידע שמגיע מהאינטרנט למחשב המתאים.

סוויטצ' זה בסה"כ מכשיר שיוצר בין כמה מחשבים/רכיבים אחרים.

בשביל לעבוד עם בצורה נורמלית, צריך לבנות רשת שהוא יוכל לשלוח את המידע למחשב המתאים ברשת. את הרשת יבנה הסוויטצ'. לכן צריך לחבר לסוויטצ', וגם את שאר המחשבים לסוויטצ', כדי שתהייה בין כולם.

כיום רוב הנתבים שמוכרים בשוק כוללים בתוכם כבר סוויטצ' משולב.

אתה מוזמן לקרוא את המאמר של יהודה ולקבל קצת ידע בנושא: http://www.hwzone.co.il/articles.php?file=network_switch

או לעשות search.gif פה בפורום ולקרוא קצת. יש פה המון חומר במעמקי הפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

אמת ויציב.

העניין היה רק בשביל להבהיר ששימוש באינטרנט על ADSL לא תופס את הקו טלפון, ומפה הטענה ש"אין קשר בין השניים". רק בשביל להבהיר את הנקודה הזו. כמובן שטכנית יש קשר, הרי ברור שזהו אותו הקו ואותו חיבור.

וכמו שאמרת, אם רוצים לדבר בטלפון מאותו השקע שהמודם מחובר אליו יש צורך במיקרו-מפצל, או שפשוט מדברים בטלפון משקע אחר.

בכל אופן שימוש באינטרנט עם או בלי לא תופס את קו הטלפון.

זה לא משנה מאיזה שקע אתה מדבר!

לכל שקע אתה צריך פילטר!!!! הפילטר הזה הוא LPF המסנן את כל התדרים הגבוהים ומשאיר רק את התדרים הנמוכים , שהם התדרים שבהם עובד טלפון

אם תפתח את הפילטר אתה תראה שהשקע של ה ADSL מחובר ישירות ואילו השקע של הטלפון מחובר דרך ה LPF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...