להיות איש הייטק ניהיה מקצוע לא יציב? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להיות איש הייטק ניהיה מקצוע לא יציב?

eliil1

Recommended Posts

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בהנדסת תכנה יש שתי אפשרויות לתעסוקה, מהנדס תכנה רגיל בחברה(עם הזמן אולי להפוך לבכיר SENIOR) או פרילנסר ,כלומר לנהל פרוייקטים כבר בעצמך נכון?שזה בעצם כאילו לפתוח עסק/חברה משלך. או פשוט להקים חברת סטארט-אפ אחרי הלימודים עם כמה חבר'ה, למרות שזה נראה לי די.. לא יודע,לא חושב שאני אלך על זה..

ומה באשר לכלכלה ומנהל עסקים? לאיזה כיוונים אני יכול ללכת עם התואר הזה? חוץ מרואה חשבון

אגב,BASHASH

לפי האתר דרושים ואולגובס נראה שיש ביקוש למקצוע זה, אולם לא כמו הנדסת תכנה או חשמל אבל יש די הרבה מודעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ הנדסת אווירונאוטיקה תמיד עניין אותי ואיך לומר... "עשה לי את זה". אבל תמיד שאלתי את עצמי... יש לזה ביקוש בכלל?? בישראל יש?

יש ביקוש. לא כמו הנדסת חשמל, אבל בהחלט יש ביקוש. רפאל, תעשיה אוירית והמון חברות קטנות שלא שמענו עליהם בכלל :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני טוב כמובן שאני אמצא, אבל נגיד אם אני יוצא עם תואר מהטכניון חסר ניסיון..?

אתה חושב כדאי ללכת לעתודה להנדסת תוכנה?

או שעדיף לשרת את ה3 שנים ואז ללכת לטכניון לסיים תואר ?

ושוב : יש משהו שאתה אוהב במיוחד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי למצוא דוגמאות למתמטיקה שלומדים בהנדסת תכנה לא מצאתי, אתה יכול בבקשה להראות לי חלק מהחומר ?

אין לי בעיה עם מתמטיקה, אני אוהב מתמטיקה אבל לא ברמה שזה מתחיל להיות ברמה מעצבנת כמו שרואי חשבון צריכים ללמוד

רואי חשבון לומדים מטמטיקה ברמה הכי קלה שאפשר, ממש רק את הבסיס, וגם זה ברובו לא שימושי להם יותר מידי

אם אתה לומד כלכלה הרמה טיפה עולה אבל בהחלט אי אפשר להגיד שהיא קשה מידי

בטח שאי שאפשר להשוות את זה למה שלומדים מהנדסים\מדעי מחשב\מתמטיקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה אוקיי ... לא ידעתי.. משום מה חשבתי רואי חשבון לומדים משהו מטורף במתמטיקה... טעיתי

וSHMEL

לא ,לצערי אין לי מושג מה אני אוהב במיוחד... לא באמת למדתי משהו לעומק שאני יכול לדעת במה מדובר ואם זה מתאים לי או לא..

בכללי אני מאוד מתלהב מהרעיון לעסוק בעסקים, נדל"ן או כל דבר אחר (אבל שוב, זה כמו שילדים מתלהבים מלהיות שוטר , לא ממש מבינים מה זה ואיך זה..)

תכנה אני מאוד אוהב, אבל לא יודע אם מספיק אוהב כדי לשבת כל יום וכל היום מול המחשב לתכנת במשך תקופה ארוכה כל כך (הרי מקצוע זה כבר משהו שתעסוק כמעט כל החיים שלך..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בטכניון. אנליזה זה פיכסה. חוץ מזה, בהנדסה לומדים איך בעיקר איך להשתמש בדברים האלה ופחות איך להוכיח אותם.

זה מה שלומדים בחדו"א 2מ' (שהוא קורס חובה לכל מי שלומד הנדסה בטכניון, פחות או יותר)... כמובן שאף אחד לא מבקש שתוכיח את זה במבחן, אבל בהחלט צריך להשתמש בזה כדי לפתור חלק מהשאלות.

תכנה אני מאוד אוהב, אבל לא יודע אם מספיק אוהב כדי לשבת כל יום וכל היום מול המחשב לתכנת במשך תקופה ארוכה כל כך (הרי מקצוע זה כבר משהו שתעסוק כמעט כל החיים שלך..)

קח בחשבון שבתואר ראשון במדעי המחשב יש מעט מאוד תכנות (והרבה מאוד מתמטיקה, מכל הסוגים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שלומדים בחדו"א 2מ' (שהוא קורס חובה לכל מי שלומד הנדסה בטכניון, פחות או יותר)... כמובן שאף אחד לא מבקש שתוכיח את זה במבחן, אבל בהחלט צריך להשתמש בזה כדי לפתור חלק מהשאלות.

חדוא 2 מ' זה כולה מכונות, אוירו', חומרים ותעו"נ. מה עם ת' ורגיל? בת' אני חשוב שהם גם צריכים להוכיח את זה :P

eliil1, אני חוזר ואומר - אתה כל כך לא סגור על עצמך שתזרוק את הרעיון הזה עכשיו, לך לצבא ועוד 3 שנים אולי, אבל רק אולי, תהיה חכם יותר בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה אוקיי ... לא ידעתי.. משום מה חשבתי רואי חשבון לומדים משהו מטורף במתמטיקה... טעיתי

וSHMEL

לא ,לצערי אין לי מושג מה אני אוהב במיוחד... לא באמת למדתי משהו לעומק שאני יכול לדעת במה מדובר ואם זה מתאים לי או לא..

בכללי אני מאוד מתלהב מהרעיון לעסוק בעסקים, נדל"ן או כל דבר אחר (אבל שוב, זה כמו שילדים מתלהבים מלהיות שוטר , לא ממש מבינים מה זה ואיך זה..)

אם כך אז אף אחד בפורום לא יוכל לענות לך. תראה - אני למדתי הנדסת תוכנה רק בגלל שאהבתי לשחק במחשב. מהלימודים נהנתי מאוד - אך העבודה טיפה בעייתית (בעיקר כי היא לא מתאימה לטיפוסים עצלנים כמוני - נדרשת יכולת למידה עצמית והמון זמן בחניכה או בניסיון וטעיה). ההחלטה שלי ללמוד את המקצוע הזה לא היתה חכמה במיוחד כי אישית אני יותר אוהב את הפן המתמטי והפילוסופי של התוכנה - זה לא ייתרון בחברות תוכנה, אבל זה כן מאוד ייתרון באקדמיה ובחברות שלא עושות תוכנה (מוצרי חשמל DSP וכדומה).

קח את הזמן - תתבשל ותתבגר, תעשה (אם אפשר ביחידת מחשבים) ותחליט כשתסיים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יחידת עלית כמו חטיבת השריון המובילה ששייכת לעוצבת עיקבות הברזל כמובן ! (אני לא כזה אוהב לפרסם מספרים בפורומים - תשאל חברים מה מספרם של יחידות מיחשוב, אם זה כזה מעניין אותך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יחידת עלית כמו חטיבת השריון המובילה ששייכת לעוצבת עיקבות הברזל כמובן ! (אני לא כזה אוהב לפרסם מספרים בפורומים - תשאל חברים מה מספרם של יחידות מיחשוב, אם זה כזה מעניין אותך).

את לי האחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל זאת, מה האפשרויות התעסוקה שיעמדו בפניי לאחר תום הלימודים למנהל עסקים וכלכלה?

אולי זה יקל עליי בהחלטה למקצוע... אני לא יודע פשוט מה אפשר לעשות עם התואר הזה =S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...