המלצה להפצה קלילה ונחמדה ל-UMPC (Gigabyte u60) - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה להפצה קלילה ונחמדה ל-UMPC (Gigabyte u60)

1qaz2wsx

Recommended Posts

אין יותר מדי דרישות חוץ מ:

1. חייבת להיות כמה שיותר חסכנית בסוללה. הסוללה של המכשיר הזה פשוט נוראית, מחזיקה שעה וחצי בשימוש רגיל ב על טעינה מלאה...

2. עדיף שתהיה קלילה מבחינת הנפח שהיא תופסת על הכונן הקשיח.

3. שתהיה נוחה לשימוש עם מכשיר שכזה (סליידר, מסך מגע.. עדיף שהכפתורים יהיו כמה שיותר גדולים כדי שיהיה נוח להקיש עליהם עם האצבע)

4. וכנראה הכי חשובה: שתתמוך במכשיר מבחינת וכו'.

ראיתי בינתיים את ה MOBLIN OS, יש למישהו נסיון איתה? מרושם ראשוני שקיבלתי, היא בדיוק מה שאני צריך...

איך היא מבחינת הסוללה? והשאר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפצה קלה (למשתשים מתקדמים). בהפצות כבדות (למשל - אפילו אם דסקטופ קל) אותם תהליכים בדיוק לוקחים כמות שונה של . בהפצות כבדות גם סביר יותר למצוא תהליך רקע מיותר

דסקטופ כלשהוא שלא משתמש בהאצת חומרה (יותר טחינת חשמל בכרטיס מסך). אחד מהדסקטופים הקלים או קידיאי 3

בהגדרות של X תבטל את ההאצות של כרטיס המסך. יתכן שהוא יקח פחות אם הדרייבר VESA במקום הדרייבר האמיתי. תשחק אם זה

הגדרות ניהול מהירות מעבד טובות

הגדרות בהירות מסך ו STAND BY טובות

כיבוי הכונן הקשיח במצב STAND BY (לא אמור להיות קריטי בכונן SSD)

חוצמזה זהו. אם זה לא טוחן מעבד זה לא אמור לטחון - גם דברים 'כבדים' כשהם ב IDLE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי Damn Small Linux? שיחקתי איתה לא מעט על נייח ישן (P3-500) והיא רצה במהירות הבזק.

מעניין לשמוע את חוות דעתך - אני גם רוצה להיפטר מה-XP הכבד של ה- R2H שלי שעוד חזק מה-U60 שלך.... עוד פוצצו אותו בתוכנות זבל כבדות במיוחד. העניין הוא שאשתי משתמשת בו להצגת מצגות PPT (מרצה באב"ג) אבל אני מניח שיש לזה פתרון, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל PPT יש כמה פתרונות אל לינוקס וכולם לא משהוא

תוכנות האופיס של לינוקס - לעיתים קרובות לא מסתדרות איתו כמו שצריך

מיקרוסופט + WINE וכדומה - אמור לעבוד אבל לא בטוח שיעבוד טוב (מבחינת באגים או ביצועים)

המרת המצגת ל PDF (במחשב וינדוס או בתוכנות של וינדוס ב WINE) - מוריד את הפונקציות המתקדמות יותר של המצגת כמו אנימציות וכדומה

#tmpusr

קידיאי 4 ויתכן שגם גרסאות אחרונות של גנום עושות את חלק מהגרפיקה של הדסקטופ בכרטיס מסך. אם יש לך כרטיס מסך 900 ומעלה ו 1 GB אתה יכול לקבל ממנו ביצועים מדהימים. אבל הזמן שהוא יעבוד אל יהיה בהתאם (תלוי גם בהגדרות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נגיד ואני הולך על DSL - איפה אני מוצא לכרטיס , כרטיס קול, צ'יפסט, כרטיס מסך, מסך מגע וכו' ?

ועל איזו סביבת עבודה כדאי לי ללכת? יצא לי להתקין עליו 9.10 NETBOOK REMIX וממש אהבתי את איך שהיא בנויה, באופן מושלם לנטבוקים עם מסך מגע! אמנם זו הייתה פשרה לאחר שגיליתי ש MOBLIN לא תומכת בצ'יפסטים של VIA, אבל הייתי מרוצה למדי.

אשמח להמלצה על משהו בסגנון אם קיים... ואם יש משהו בסגנון של MOBLIN, הרבה יותר טוב.

הנה דוגמה: myzone_2.1_screenshot.png

ולפני שאני עובר ל DSL, בכל זאת מעדיף לפתור את הבעיה באובונטו-

לא משנה באיזו רזולוציה אני עובד, גם הטבעית של המסך, אני רואה רק בערך 3/4 מהמסך... מן בעיה בגבולות שם שאני לא מצליח למצוא לה פיתרון (אחרי גיגול הגעתי לפיתרון שדורש עריכה של קובץ ה- XORG.CONF שנמצא ב- etc/X11/ וגיליתי שהקובץ הזה פשוט לא קיים אצלי)

(אם המצב לא מובן וצריך תמונה אין בעיה, רק אין לי כוח לחפש את המצלמה עכשיו..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קובץ לא קיים - סוג הבעיות האופייני לאובונטו ודומיו

אם תתקין מערכת שאתה כן יכול להתעסק שם אם הקובץ הזה אז תבדוק

אם מוגדר driver נכון לכרטיס מסך

אם ההתקנה של ה driver הזה נמצאת במחשב

אם יש בקובץ modeline מתאים למסך

אם התדרים horizsync vertrefresh מתאימים למסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...