האם עובדים של המכס גונבים דואר ? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עובדים של המכס גונבים דואר ?

ccc

Recommended Posts

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם כבר נגענו בנושא המכס. מישהו מוכן להסביר איך זה עובד?

אם נניח אני מזמין מ- מוצר שעולה 100 דולר, ויש עליו 16.5% מע"מ + 13.5% מכס (סה"כ 30%).

האם המוצר יעוכב במכס, והם יצרו איתי קשר? או שכפי שנאמר כאן המוצר יגיע לסניף הדואר הקרוב אלי,

והם ישלחו לי הודעה שעלי להגיע אליהם על מנת לשלם את ה-30$ מיסים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הזמן זה מגיע לדואר ושם גם אתה משלם את הכל

רק אם יש בעיות משלמים במכס אבל זה לא נפוץ

בחבילות חשודות יכולים לפתוח את המוצר בנוכחות שלך -אבל רוב החבילות מגיעות לדואר וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OnlyOne רוב הזמן שיש על החבילה תשלום מכס הם שולחים לדואר ואתה משלם שם שאתה לוקח את החבילה

בעיקרון אתה יכול בדברים קטנים להפריד משלוחים שלא יצא מעל 50$ כולל משלוח ואז אין מיסים אבל אז כבר צריך לחשב כמה יוצא משלוחים נפרדים וכמה יוצא המכס

אם יש לך מזל אז לפעמים חבילות מגיעות בלי דרישה לתשלום גם אם הם מעל 50$ אבל זה כבר הימור ואל תבנה על זה

כן, אני מודע לכך.

פשוט המוכר שקניתי ממנו לא הסכים לשנות את ההצהרה על החבילה שלטענתו זוהי עבירה על החוק בארה"ב(והוא צודק).

בכל מקרה העברתי כבר חבילות במחירים גבוהים יותר בלי לשלם מכס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל עומס אדיר על דואר הונג קונג הנובע ממתנות חג המולד יש להם מחסור חמור במטוסי מטען יוצאים ולכן חבילות מתעכבות.

כנראה ובגלל שישראל לא מחשבת ליעד בחג (אנחנו הרי לא חוגגים את החג) אז טיסות המטען לא עוברות פה וממשיכות ישירות לאירופה.

גם אני מחכה כבר חודש ויותר למספר חבילות, חלקן אפילו עם מספר מעקב.

קחו בחשבון שחבילות ללא מעקב מקבלות עדיפות משנית ולכן זמן ההגעה שלהן אפילו ארוך יותר.

מומלץ, למי שחושש בקניות בeBay מרמאות לפתוח Dispute בPaypal ובו להצהיר שהDispute נפתח בגלל שיש הגבלה של 45 ימים לפתיחתו והעיקוב בגלל חג המולד. תצהירו שהDispute יסגר ברגע שהחבילה תגיע.

ככלל מומלץ לא לשלוח ללא מספר מעקב. כבר פעמיים הדוור השאיר חבילות שכאלו מeBay על הריצפה כי הן לא נכנסו לתיבה (מסתבר והם מקבלים עמלות על חבילות שהם מוסרים, כאלו שלא עוברות דרך סניף הדואר המקומי). במזל אף אחד לא לקח אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדואר.

כנראה שלא אצלנו בסניף... , היום עברתי מאחד לשני במשך זמן כולל של כשעה

אומנם גם אצלהם במערכת רשום שניסו לבצע מסירה אבל גם השליחים עצמם לא יודעים על חבילה שכזו וגם היא לא נמצאת פיזית בסניף...

החבילה עצמה נשלחה כדואר שליחים...

לאן היא הגיעה?, אך אחד לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע למכס. בעיקרון בכל חבילה שנשלחת מחוץ לגבולות המדינה (כל מדינה), יש מה שנקרא הצהרת מכס שבה נרשם תכולת החבילה והערך. בדר"כ בטובין בעלי ערך כספי (משהו שקניתם) מצרפים גם חשבונית על הקנייה. החבילה מגיעה למכס, ואז ברוב המיקרים הם בודקים (לפעמים לא מעניין אותם, כבר קרא לי שחבילות של 6קילו ו-300 דולר ערך עם שליח UPS וקבלה מצורפת עברו מבלי לשלם שקל). אם הקבלה נראית להם מתאימה לערך הטובין הם משחררים אותה לסניף הדואר הקרוב אליכם, ומצרפים במידת הצורך טופס לתשלום. אם הם לא מאמינים למה שרשום, או שיש בעיה כלשהי כמו זה שאין קבלה, או החבילה מכילה תכולה אסורה, ייצרו איתכם קשר בדואר. יגידו לך להגיע עם מסמכים מסוימים לסניף שלהם, אך ביבוא אישי ניתן לשלוח גם בפקס. אתם יכולים או לגשת לסניף המכס עם המסמכים, או לשלוח אליהם קבלה שמראה על ביצוע הרכישה והערך של התכולה. עדיף בדר"כ לרשום על זה את מספר החבילה, המיקום שלה במכס (מדף) ומספר אסמכתא (רשום על הדף שהם שולחים). אני נוהג לרשום גם שם ומספר טלפון ליתר ביטחון, ולהבהיר שצריך להעביר לסניף העירוני שלכם.

כל זה לא תקף עבור חבילות שהן מסוג EMS, וכמובן לא תקף למשלוחים עם חברות שהן אינן שירות הדואר. לחבילות EMS כבר שנתיים בערך שיש עמלות נוספות. כל פריט EMS שמגיע לישראל עולה לכם 80 שקל עמלה לא משנה מה. אם תבחרו לנצל את שירות עמילות המכס של דואר (שיצרו איתכם קשר, ויבקשו מכם פרטי אשראי, ויעשו את התיוווך עם המכס - מה שאומר גם קבלות תצטרכו לשלוח להם, אפשר גם במייל), תחויבו בעוד משהו כמו 100 שקלים נוספים. אז עמלה על פריט EMS שתבחרו לשחרר עם דואר תגיע לכ-170-180 שקלים.

אגב, זה הכל מניסיוני האישי. כמובן שיכול לפעמים להיות מזל לטובה או לרעה, אבל זה מה שקורה ברוב המקרים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימו לב, אין שום עומס או חירטוט אחר, הזמנתי לחבר פריט מהונג קונג הגיע תוך 5 ימים!!

לעומת זאת, הזמנתי דרך DX לפני 20 יום ולא הגיע כלום. משהו מאוד מוזר פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימו לב, אין שום עומס או חירטוט אחר, הזמנתי לחבר פריט מהונג קונג הגיע תוך 5 ימים!!

לעומת זאת, הזמנתי דרך DX לפני 20 יום ולא הגיע כלום. משהו מאוד מוזר פה.

בטח שיש עומס, יש לי שתי דוגמאות לכך:

חבילה שנשלחה ב28/11 יצאה מהונג קונג רק ב7/12.

חבילה שנשלחה ב1/12 עדיין לא יצאה/טופלה.

כמו כן, הסיפור עם החבילה מארצות הברית רק מסתבך- אף אחד לא יודע איפה החבילה למרות שכביכול היה ניסיון מסירה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אני חושש שהחבילה שלך נמסרה למישהו אחר (בטח טעו בשם או משהו) :-\

הזמנתי שתי חבילות, בריטניה והונג קונג ב1.12

בריטנה היום קיבלתי את הפתק של הדואר

הונג קונג בטח יגיע עוד שבועיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...