לבוא לביטוח לאומי בעיר אחרת אפשרי? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לבוא לביטוח לאומי בעיר אחרת אפשרי?

MasterDK

Recommended Posts

שלום לכולם. כאשר עליתי לארץ גרתי בעיר א' ומן הסתם רשמו אותי בסניף ביטוח לאומי של אותה העיר. כיום אני גר בעיר אחרת וקיבלתי מכתב מביטוח לאומי שדורש את ההתייצבות שלי בסניף שלהם. זה משנה אם אני מגיע לסניף בעיר א' או לסניף בעיר שאני גר בה כיום?

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, אצלי בת.ז מופיע ת"א, אבל עידכנתי כתובת אצל ביטוח לאומי לר"ג. וכשהגעתי לת"א וחיכיתי חצי שעה שלחו אותי לר"ג.

תלוי לאיזה צורך. בעיקרון לא צריכה להיות בעיה לקבל שירות בכל סניף, מערכת המיחשוב מאוחדת ואינה סניפית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם.

תלוי לאיזה צורך. בעיקרון לא צריכה להיות בעיה לקבל שירות בכל סניף, מערכת המיחשוב מאוחדת ואינה סניפית.

כעיקרון קיבלתי חוב, אבל לפי החוקים אני לא צריך לשלם אותו ולכן ברצוני להציג להם אתה המסמכים הדרושים לכך, האם ניתן לעשות זאת בכל סניף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לבירור או דיווח רגיל או סתם תשלום - אין משמעות לסניף. כך גם למסירת טפסים כדי שיועברו לסניף המתאים, אז הסניף המקבל משמש רק צינור להעברת הדואר אבל אתה יכול לקבל במקום חותמת על ההעתק שמכתבך נתקבל.

אם יש חוב ואתה מערער עליו יש לעשות זאת בסניף בו מתנהלים הדברים (לא תמיד זה לפי מקום מגורים, לעסקים זה לפי מקום ניהול העסק). זה מכיוון שסמכות החלטה לפקידים שמטפלים בתיק. אז צריך כבר לפנות לאדם שמטפל בתיק לקבלת החלטה. אבל את הטפסים והמסמכים אתה יכול ביחד עם מכתב מתאים להביא לכל סניף בבקשה שיעבירו לסניף המתאים כדי לחסוך לך נסיעה.

בנוסף יש להם אתר נחמד שם אפשר לשאול שאלות ולקוות שגם תתקבלנה תשובות:

http://www.btl.gov.il/About/contact_us/Pages/default.aspx

בכל מקרה אל תשכח שאם יש צירוף של קנסות והצמדה, אז יש תמיד אפשרות לבקש ביטול קנסות והצמדות בתנאי שהחוב מוסדר ומשולם או נעשה הסדר תשלומים (לפי גובה החוב ובהנסיבות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...