יש זמן ולא ממהר , שווה להשקיע בדולר? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש זמן ולא ממהר , שווה להשקיע בדולר?

davideliy

Recommended Posts

הכסף לא מגיע סתם משום מקום ..

אפשר להשקיע בבורסה ובכל מיני ניירות ערך אבל זה לא מבטיח כלום.

גם אם תחכה שלוש שנים מהיום.

אולי תרוויח קצת אולי תפסיד הכל ואולי תרוויח סכום יפה ..

זה לא מדוייק ,הכל מבוסס על ספקולציות . הבורסה מושפעת גם ממה שקורה בעולם באופן עקיף ואולי ישיר .

ככה שקשה באמת להרוויח משהו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברשותי סכום מסויים של כסף וחשבתי אולי להשקיע אותו בלקנות דולרים ולחכות שהדולר יעלה , יש לי מספיק זמן לחכות האם שווה?

או שהדולר עומד להשאר בזמן הקרוב והרחוק על אותו מדד ?

לא שווה לחכות. הדולר לא כל כך אטרקטיבי היום - יש מסלולים יותר מוצלחים.

אף אחד לא יודע מה הולך לקרות לדולר (אחרת זה היה נביאים-זון ולא hwzone) אבל באופן עקרוני, אלא אם כן הסכום שיש ברשותך הוא ממש גבוה, אין לך מה להשקיע מסלול כל כך מסוכן ולא אטרקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל התחזיות שאני שמעתי הן על כך שהדולר ימשיך לרדת, לא שמעתי אפילו תחזית אחת שאומרת שהוא יחזור לרמה של 4+ בקרוב.

עדיף להשקיע באפיקים שהם גם יותר סולידיים וגם יניבו לך תשואה גבוהה הרבה יותר מהדולר, אג"ח קונצרניות ותעודות סל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל התחזיות שאני שמעתי הן על כך שהדולר ימשיך לרדת, לא שמעתי אפילו תחזית אחת שאומרת שהוא יחזור לרמה של 4+ בקרוב.

עדיף להשקיע באפיקים שהם גם יותר סולידיים וגם יניבו לך תשואה גבוהה הרבה יותר מהדולר, אג"ח קונצרניות ותעודות סל.

אג"ח קונצרני אולי נחשב בעבר להשקעה סולידית, אבל לאור המשבר האחרון לא הייתי ממהר להצמיד לו את השם הזה, סתם לשם הדוגמא ניתן לקחת את

האג"חים של אפריקה ובייחוד אג"ח ט' שמועד פרעונו עבר היום ובעלי החוב לא הולכים לראות מכספם בזמן הקרוב. כמובן שזהו תלוי מקרה, אך אם אתה רוצה השקעה סולידית באמת ולטווח ארוך, אז אג"ח ממשלתי או קרן נאמנות סולידית בעלי סטיית תקן נמוכה מתאימים יותר במקרה הזה, כמובן שגם התשואות יהיו בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שמי שקנה אג"ח של אפריקה לפני המשבר די נדפק, אבל בדיוק בגלל שיש משבר ובדיוק בגלל חוסר הוודאות המחירים של האג"חים האלו צנחו ממש לרצפה.

אני למשל קניתי אג"ח של אפריקה לפני כמה חודשים ב-50% מהערך הפארי שלו - כי לא היה לי ספק (ועדיין אין לי) שלא רק שהאג"ח הזה ייפדה בסוף, אלא שאני גם אעשה עליו רווח מאוד יפה עד אז (הדבר היחיד שאני מתחרט עליו הוא שלא קניתי עוד אג"ח שלהם ביום שהם הודיעו שהם הולכים להסדר חוב, הייתי עושה כבר 40% רווח עד היום).

בכלל, הפאניקה שהורידה את מחירי האג"חים לא מוצדקת בעליל - מקרים של חברות שלא הצליחו לפרוע את האג"ח (כמו אפריקה ישראל) הם ספורים ולא ממש מייצגים את המצב בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...