מחיצות בחלונות 7 - עמוד 3 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחיצות בחלונות 7

lilian

Recommended Posts

מה הרעיון מאחורי ההפרדה הזו?

זה משפר ביצועים? זה לא מבלגן לך את המחשב לשמור כל מני תוכנות בכל מני מקומות? למה לא לשם את כל התוכנות במקום אחד?

כי לפי הסיפורים שהיו פה למעלה אם נופלת , לא יעבוד לך מחיצה נפרדת עם כל התוכנות... תצטרך להתקין מחדש ממילא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האמת שאין ממש דבר כזה תוכנות גדולות. בעיקרון זה נכון - אין הרבה הגיון לחלק תוכנות שדורשות התקנה וזה אכן יוצר בלגן וקצת הורס את כל הרעיון של הפשטות והסדר. דווקא תוכנות מאוד פשוטות באותה קטגורייה שלא דורשות התקנה אני לפעמים שם במחיצת המידע (זה נוח - לא צריך להתקין שוב בהתקנת מערכת חדשה).

היום כשגי'גה עולה 40 אגורות - אז פשוט מעניקים עוד 10-20 ג'יגה למחיצה הראשית, לא סיפור, סה"כ 4 עד 8 שקלים. עולה יותר כסף לעשות מזה סיפור, רק הזמן של לכתוב פה תגובה עולה יותר :lol: .

אני חושב שכשמישהו פה אומר תוכנות גדולות הוא מתכוון למשחקים או 3DMARKS, שהם אכן תופסים המון ואין ברירה ואף עדיף לשים אותם במחיצת המידע וזה מה שכולם עושים. מעבר לזה מעט מאוד תוכנות תופסות הרבה ג'יגות ועוד יותר נדיר שכולן יהיו באותו מחשב של משתמש מסויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאומרים תוכנות גדולות מתכוונים לכל מה שתופס הרבה מקום ועלול למלא את הכונן של מערכת ההפעלה יותר מדי מעבר לנחוץ.

המטרה היא כמובן שלא יגמר בו המקום, ואפשר ליצור אותו יותר גדול, אבל זה סותר מטרה אחרת שהיא גיבוי שבועי לצורך שיחזור מהיר.

זה מאוד נוח לשמור על גודל מערכת ההפעלה בגודל מינימלי יחד עם התוכנות הבסיסיות שנחוצות לך תמיד, וכל השאר לאחסן ו/או להתקין בנפרד.

יש בזה עוד כמה יתרונות אבל אני לא יכנס אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאומרים תוכנות גדולות מתכוונים לכל מה שתופס הרבה מקום ועלול למלא את הכונן של מערכת ההפעלה יותר מדי מעבר לנחוץ.

המטרה היא כמובן שלא יגמר בו המקום, ואפשר ליצור אותו יותר גדול, אבל זה סותר מטרה אחרת שהיא גיבוי שבועי לצורך שיחזור מהיר.

זה מאוד נוח לשמור על גודל מערכת ההפעלה בגודל מינימלי יחד עם התוכנות הבסיסיות שנחוצות לך תמיד, וכל השאר לאחסן ו/או להתקין בנפרד.

יש בזה עוד כמה יתרונות אבל אני לא יכנס אליהם.

עזוב, אף אחד לא עושה פה גיבוי שבועי. אולי אני ואולי אתה כן - אבל לא זה נושא התרד.

בכל מקרה אני לא מסכים איתך כי העולם והחומרה מתקדמים קדימה, זה לא שאם המחיצה גדולה יותר ב 15 גיגה (וזה עוד הגזמה) אז זה יקח יותר מאשר במחשב שלך מלפני 4 שנים כשאז הסתדרת עם הזמן שלקח לך לגבות. בזמן שלוקח לך לגבות היום 20 גיגה תוכל לגבות עוד שנתיים 30 גיגה, ככה זה עובד.

אין הגיון ליצור נוחות על ידי יצירת בלגן בתחום אחר. הסדר במחשב שווה יותר מהכל (ואחרי זה אנשים עוד מתפלאים שניסתם לה םההארדיסק).

תוספת של 10 גיגה למערכת ההפעלה תענה על הדרישות ל"תוכנות גדולות" ל 80 אחוז ממשתמשי הפורום הזה. למי שיש בעייה שיוסיף 20. זה לא שבאמת הולכים להיות לו 10-20 גיגה של תוכנות גדולות, מה שמעיד על זה שהמספרים הללו הם עוד הגזמה פרועה.

בשביל שלא יגמר המקום בC מכינים מראש מחיצה מספיק גדולה, זה לא אומר שחייבים למלא אותה (לכל המגבים למינהם שצריכים עוד 3 דקות בחיים)- אבל אסור להתחיל מראש עם מחיצה קטנה שעלולה להסתם ע"י תוכנות וקבצים זמניים. כמו שנאמר: 10 גיגה עולים היום 4 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר החלטתי לקחת את הצעתו של Art Tatum ולשם תוכנות ,ללא התקנה, במחיצה נפרדת. זה רעיון חכם כי אין צורך לחזור על כל הפעולות המיותרות בעליל של הורדות תכנות לאחר פרמוט או כל מה שמצב הרוח של מערכת ההפעלה מכתיב.

תודה על הצעתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע יש לי WIN וה-HD מחולק בצורה כזו: 25GB בכונן C, ו 440GB בכונן D. אני רוצה לפרמט ולהתקין WIN 7. האם 25GB שיש כרגע בכונן C יספיקו ל-WIN 7 או שאני צריך להגדיל את המחיצה הזו? הגדלה של כונן C תדרוש גיבוי לכל מה שיש בכונן D, מה שדי מסבך את התהליך, ככה שרק אם ההגדלה ממש נחוצה אני אעשה את זה. מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שראית בתחילת הנושא, התקשיתי לעשות SHRINK לפחות מ- 35GB .

WIN7 פשוט לא אפשר לי. (השתמשתי ב disk manager של WIN7) .

אולי תכנה חיצונית תאפשר לך זאת, אבל אני קצת חוששת לגבי העבודה התקינה של המערכת לאחר שתספק לה פחות ממה שהיא דורשת. (מיקרוסופט בטוח בדקו את עניין השטח המינ' להקצאה, ולא סתם לא היו מאפשרים שטח הנמוך מ- 35G)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע יש לי WIN וה-HD מחולק בצורה כזו: 25GB בכונן C, ו 440GB בכונן D. אני רוצה לפרמט ולהתקין WIN 7. האם 25GB שיש כרגע בכונן C יספיקו ל-WIN 7 או שאני צריך להגדיל את המחיצה הזו? הגדלה של כונן C תדרוש גיבוי לכל מה שיש בכונן D, מה שדי מסבך את התהליך, ככה שרק אם ההגדלה ממש נחוצה אני אעשה את זה. מה אתם אומרים?

25 זה רע מאוד ל WIN7 32, בלתי מספיק לחלוטין ל WIN7 64. אם זה 64 ביט כדאי עוד 10 גיגה לעומת 32, לא היתי שם פחות מ 50 גיגה ל 64 ביט, בד"כ זה ישב בין 30 ל 40 אחרי שהמערכת מתמלאת, מספיק שהקבצים הזמניים של WINRAR אצלך הם על C ואתה פותח סרט של 16 גיגה ונתקעת. צריך הרבה מקום פנוי בימינו ב C לעבודות זמניות של תוכנות שונות, שלא לדבר על זה שצריך גם הרבה מקום פנוי לתיקוני פרגמנטצייה יעילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...