מחיצות בחלונות 7 - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחיצות בחלונות 7

lilian

Recommended Posts

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מאז המעבר לNTFS לפני שנים רבות זה כבר ממש לא רלוונטי.

Guy950: האזהרה באה מניסיון מר, לא שלי.

http://partedmagic.com תוריד>תצרוב>תשתמש

הבנתי, partition magic זה רע.

תודה רבה, אני אנסה את התוכנה שהמלצת (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דרך מסויימת שאני צריך לצרוב את זה? אני כמעט ולא מתעסק בצריבה ככה שלא טרחתי להתקין נירו או כל תוכנת צריבה, אז אני משתמש בצריבה של הווינדוס שזה פשוט להעתיק את הקובץ לתיקיה והתיקיה נצרבת על הדיסק. וזה לא עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בכלל הגענו לתוכנות צד שלישי ?

אם יודעת לעשות את העבודה היא תעשה את העבודה. פשטות לפעמים יוצרת פחות בעיות אצל אנשים מסויימים מאשר תוכנות צד שלישי שעשות קצת או הרבה יותר ממה שמערכת הפעלה קיימת ומותקנת עושה.

להוריד את GPARTED ולצרוב ? קצת מוגזם. מעולה לטכנאים, מוגזם למי שיש לו וצריך פעולה פשוטה שעושים פעם בכמה שנים. זה כמו להפעיל את אבל לפני זה לעשות 10 שכיבות שמיכה, זה עדיין יעבוד - אבל קצת מיותר.

מחיצה ניפרדת למערכת ההפעלה ולתוכנות ? מומלץ ואולי אף חובה. מערכת הפעלה יכולה לקרוס ולהתבלגן וכשצריך להתקין מחדש זה הכי פשוט כשיש מחיצה נפרדת ולא צריך לסכן את שאר הנתונים.

גודל לWIN7 ? זה תלוי אם זה 32 או 64 ביט. אני התקנתי על מחיצה זמנית WIN7 64 ביט, עוד לא ממש התקנתי יותר מדי דברים, אין לי כמעט תוכנות חוץ מאולי שקצת כבדה. וכבר 30 גיגה תפוסים. מה שאומר של64 ביט לא כדאי פחות מ 40.

מבחינת ביצועים יש שני דברים, אחד - פרגמנטצייה, יש פחות בעייה כזו אם מערכת ההפעלה והתוכנות על מחיצה ניפרדת. גם הסידור הוא יותר קל ומהיר. דבר שני זה מבטיח שקבצי המערכת ישארו באיזור הכי מהיר של ההארדיסק. זה יותר משמעותי כשההתקנה ותיקה והדיסק מבולגן (המערכת מעדכנת את עצמה כל הזמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנה אכן לא עובדת על מהסיבה הפשוטה שזה פשוט לינוקס, אז הפעלתי את המחשב מחדש ובביוס הגדרתי שזה יפעיל ישירות את הדיסק וואלה זה עובד!

כשהתוכנה הופעלה היה קצת מסובת בהתחלה אבל מהר מאוד השתלטתי על המצב והצלחתי סוף סוף אחרי חודשים של שבירת ראש להעביר ממחיצה 2 למחיצה 1! התהליך לקח כשעתיים וחצי, ועכשיו יש לי 65 ג'יגה במחיצה הראשית שמכילה רק את הווינדוס ואופיס, ואני חייב להגיד שגם איכשהו הויסטה נהייתה יותר מהירה.

כשאני מדליק את המחשב לרוב, עד שהשולחן עבודה מתמלא ועד שכל התוכנות נדלקות לוקח 15 שניות (ספרתי...) עכשיו ספרתי שוב אחרי ששמתי לב שוואו הכל מהיר, לוקח לווינדוס 6 שניות להידלק, להפעיל הכל ולהפעיל סריקת אנטי וירוס.

תודה רבה לכל מי שעזר, מאוד מאוד מאוד עזרתם לי (: שתיהיו בריאים ושתמשיכו ליהיות המשיחים של HWZONE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיצות נפרדות הכרחיות בהתקנת שתי מערכות הפעלה על אחד. כאשר תרצה להתקין תוכנות, תצטרך להתקין אותן פעמיים משום שכל תוכנה יש לה את ההגדרות והפקודות שלה בהתאם ל- OS שלה. לפיכך הפרדת OS ותוכנות במחיצות נפרדות יגרום לך כבר למינימום 4 מחיצות. בגלל שאם כבר החלטת להפריד למחיצות תעדיף גם מחיצה ל- DATA,MEDIA ומחיצה ל- BACKUP. ככה שהגענו בלי לעפעף ל-6 מחיצות.

בהפרדה ליותר מ- 4 מחיצות המחיצה החמישית היא "כונן לוגי" ואילו כל האחרות מכונות "תיקיה ראשית" (מה ההבדל ביניהן ?...)

אני עדיין בהתלבטויות לגבי ה OVER מחיצות האלו... 6 מחיצות זה נראה לי קצת יקה ללא הצדקה ששכנעה אותי באמת.

איך בכלל הגענו לתוכנות צד שלישי ?

אם יודעת לעשות את העבודה היא תעשה את העבודה. פשטות לפעמים יוצרת פחות בעיות אצל אנשים מסויימים מאשר תוכנות צד שלישי שעשות קצת או הרבה יותר ממה שמערכת הפעלה קיימת ומותקנת עושה.

להוריד את GPARTED ולצרוב ? קצת מוגזם. מעולה לטכנאים, מוגזם למי שיש לו וצריך פעולה פשוטה שעושים פעם בכמה שנים. זה כמו להפעיל את אבל לפני זה לעשות 10 שכיבות שמיכה, זה עדיין יעבוד - אבל קצת מיותר.

מחיצה ניפרדת למערכת ההפעלה ולתוכנות ? מומלץ ואולי אף חובה. מערכת הפעלה יכולה לקרוס ולהתבלגן וכשצריך להתקין מחדש זה הכי פשוט כשיש מחיצה נפרדת ולא צריך לסכן את שאר הנתונים.

גודל לWIN7 ? זה תלוי אם זה 32 או 64 ביט. אני התקנתי על מחיצה זמנית WIN7 64 ביט, עוד לא ממש התקנתי יותר מדי דברים, אין לי כמעט תוכנות חוץ מאולי שקצת כבדה. וכבר 30 גיגה תפוסים. מה שאומר של64 ביט לא כדאי פחות מ 40.

מבחינת ביצועים יש שני דברים, אחד - פרגמנטצייה, יש פחות בעייה כזו אם מערכת ההפעלה והתוכנות על מחיצה ניפרדת. גם הסידור הוא יותר קל ומהיר. דבר שני זה מבטיח שקבצי המערכת ישארו באיזור הכי מהיר של ההארדיסק. זה יותר משמעותי כשההתקנה ותיקה והדיסק מבולגן (המערכת מעדכנת את עצמה כל הזמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור מה זה שלל הציטוטים הללו.

בכל מקרה - אם דברי היו לא ברורים: הכוונה שלי, כמו שהומלץ פה, היתה שמערכת ההפעלה והתוכנות המותקנות ישבו על אותה המחיצה, אותה מחיצה תהיה ניפרדת מהמחיצה של הנתונים הכלליים כמו תמונות, מסמכים, סרטים, התקנות, מידע אישי, מידע לגיבוי וכדומה.

אם יש אחת בלבד - אני לא רואה שום סיבה להתקין יותר משתי מחיצות: באחת ישבו מערכת ההפעלה והתוכנות המותקנות ובשנייה שאר המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם משתמשים בתוכנות לשיתוף קבצים מסביב לשעון אז מחיצה להורדות כדי להפריד גורם פרגמנטציה גדול משאר הנתונים זה רעיון לא רע בכלל.

אחרת מספיק שני מחיצות, אחת למערכת הפעלה והתוכנות שלא שוקלות הרבה, ואחת לכל השאר כולל התקנות תוכנות גדולות ומשחקים.

יותר מזה רק גורע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ענייין המחיצות אצלי הגיע מהחנות שהתקינה, גם אני בהתחלה לא הבנתי מה הפואנטה אבל התרגלתי.

אני כיום משתמש בשתי מחיצות, במחיצה הראשית אני מתקין את התוכנות הקלות, והווינדוס וכל הצעצועים שלו, ובמחיצה השניה אני מאכסן את כל המשחקים,תוכנות, תמונות, מסמכים, שיש לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת למערכת הפעלה והתוכנות שלא שוקלות הרבה, ואחת לכל השאר כולל התקנות תוכנות גדולות ומשחקים.

יותר מזה רק גורע.

לא הבנתי את עיניין ההפרדה בין סוגי התוכנות שאתה מאכסן בשתי מחיצות שונות. האם התכוונת שבאחת אתה מתקין את התכנה ובשניה אתה שומר כביכול את הקבצים המכווצים שמיועדים להתקנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי את עיניין ההפרדה בין סוגי התוכנות שאתה מאכסן בשתי מחיצות שונות. האם התכוונת שבאחת אתה מתקין את התכנה ובשניה אתה שומר כביכול את הקבצים המכווצים שמיועדים להתקנה?

לא.

התקנות קטנות מתקינים בC.

התקנות גדולות במיוחד מתקינים בD.

איחסון קבצים מכל הסוגים בD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...