רוצה לגדול..התייעצות בנוגע לקנית SLR ראשונה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לגדול..התייעצות בנוגע לקנית SLR ראשונה

taimor

Recommended Posts

אז קודם כל, עד עכשיו היו לי קומפקטיות בעיקר ועכשיו הוחלט להשתדרג למצלמה יותר רצינית, הצילום הוא דיי חובבני עם שאיפה תמיד למקצועיות.

אני לא מבין גדול בצילום וקראתי את כל המאמרים וניסתי לענות על השאלות בצורה הכי טובה ומקצועית שהבנתי אז סליחה מראש, אני רק מתחיל עם הDSLR...

מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, וכרטיס זכרון? באזור ה3000

האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, וכו')? לא ממש מבין בזה, תמשיכו ותחליטו מה אפשר להביא בתקציב הנ"ל

האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? ישנה אפשרות שאני אקנה עוד עדשה וכו'..

האם יש לך נכונות לקנות ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? כרגע מעדיף לקנות חדשה, בעתיד לא קנות תוספות כגון עדשות ופלאש חיצוני לא תיהיה בעיה.

האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט לא

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? גם וגם, הצילום מתבצע בדרך כלל בטיולים ומסעות.

האם אתה מתכוון לצלם מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב? כן

האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ובאילו תנאי תאורה? לא בצורה קבוע, אם יצא וכנראה שזה יהיה באור.

האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם? כן, מ1 עד 10, בערך 7-8

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא , צילום עם ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) בעיקרון כן, אם הפלאש לא יספק תמונה מספיק טובה...

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח לשימוש שלה כרגע, כנראה שלא.

האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש כן

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בדף הזה תוכל לראות שמדגימות את ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ) השאלה הזאת לא הייתה כבר ? אמרתי שכנראה שכן.

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? איכות צילום לא גבוה במיוחד, לוקח זמן עד שהיא מצלמת וזום נמוך.

האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? כן, גדול רגיל של תמונה, יש סיכוי לפיתוח נוסף אבל זה כבר תלוי באיכות ובתמונה.

מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים משהו באמצע, הבנתי את העיקרון אבל לא בדיוק יודע מה אני צריך...

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? רק לא אולימפוס ופוגי, עם שניהם היה לי ניסיון רע...פוגי במיוחד...

אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות המקסימלית לשניה שדרושה לך (3, 4, 5 או יותר) לא סגור על זה, שיהיה סביר..

צילום רצפים ארוכים מ-5 מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס‏ לא יזיק.

מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית). על ההבדלים בין שתי השיטות תוכל לקרוא כאן כנראה שמייצב מובנה במצלמה

עינית גדולה במיוחד :s05:

תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום בעינית). האם אתה מתכוון להשתמש בתצוגה החיה כדי לצלם נושאים בתנועה (כגון אנשים או בעלי חיים) או נושאים דוממים כשהמצלמה על חצובה (כגון נופים או צילומי מקרו)? כן, שתיהיה אפשרות למקרה הצורך...

נקודות פוקוס מוצלבות נוספות למרכזית ???

פנס עזר לפוקוס באור חלש (AF assist)‏ לא יזיק.

עדשות עם מנוע פוקוס שקט לא קריטי

אפשרות לגריפ :s05:

מסך מפרקי לא קריטי, יכול להיות בונוס נחמד.

מצב צילום ווידאו. שים לב שרוב מצלמות ה-DSLR לא כוללות מצב ווידאו, והמעטות שכן מוגבלות בד"כ לצילום ללא פוקוס אוטומטי לא בדיוק הבנתי את העניין עם הפוקוס אבל אני צריך צילום וודיאו פשוט וממש קצר...

כמות פיקסלים. הקשר בין התכונה הזו לבין איכות תמונה רופף למדי ולכן עדיף להתעלם ממנה אני צריך שאיכות התמונה תיהיה טובה, בקשר לפיקסלים מה שתגידו...

יצרן. גם התכונה הזו לא מעידה על איכות המצלמה. ישנן לפחות 8 חברות שלא כדאי לפסול על הסף - קנון, ניקון, , אולימפוס, פנטקס, , פנסוניק ופוג'י קנון, ניקון וסוני בעדיפות, אולימפוס ופוג'י מעדיף שלא...

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור רישמי

תכונות אחרות

השימוש העיקרי של המצלמה הוא בכל מיני טיולים, בשטח, בנופים, ערים, אנשים וכו'...

זאת מצלמת SLR ראשונה שלי, אבל אני מצפה ממנה שתספק את הסחורה ולא תאכזב.

תודה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב שלך תוכל לקנות מצלמת כניסה עם עדשת קיט, אחרי זה תחסוך עוד ותקנה עדשת פריים מהירה ו/או פלאש (מה שתצטרך תכלס)

אם אתה רוצה מייצב בחיישן (מומלץ מאוד) אז אין דגמים כאלו של קנון/ניקון.

אתה יכול ללכת על Pentax K200 או A200

את סוני אני פחות מכיר אבל יש לי את הפנטקס ואני מרוצה, מה שטוב שיש ציוד על רמה אבל זאת גם מערכת שמתאימה לתפרנים, העדשות זולות יותר וגם לא צריך לקנות עם מייצב, ויש מלא עדשות ישנות איכותיות.

אתה יכול למצוא מלא מידע על שתי המצלמות האלו בפורום ואם אני זוכר נכון שחיפשתי (לפני שנה) אורן השווה לי אותה עם הA200

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תקציב מאוד דחוק ל-DSLR.

אני לא יודע מה הציפיות שלך, אבל לדעתי הציוד (הבסיסי ביותר) שאתה יכול לקנות בו יאכזב אותך.. לדעתי האישית, בתקציב כזה אם אין כוונה לשדרג עוד בהמשך (בתקציבים גבוהים יותר) עדיף כבר לחסוך את הכסף ולקנות P&S (או דמויית SLR) טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיזה דמוי SLR טובה אפשר להביא בתקציב ? באמת שבדקתי וניסתי לחפש לבד פשוט איבדתי כיוון לחלוטין, קצת ניווט ועזרה יעזרו...

ואם אני רוצה SLR מאיזה תקציב אני צריך להתחיל ?

שאלה נוספת, איך הCanon 450D/D3000(הם אותו דבר לא ?) עם עדשה מייצבת ? זה יעמוד בתקציב ? אם אפשר לשנות ולהביא עדשה מייצבת זה סבבה לחלוטין...

ובקיצור מה אתה מציע לעשות ? למה אני מבולבל לחלוטין :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, K200 עם עדשת קיט זאת פתיחה נחמדה אבל לא ממש טובה יותר מסתם P&S ממוצעת.

ושכחת לציין שאת הציוד הנוסף שלך קנית מיד שניה, ובמילא הוא ברמה נמוכה.

אתה מגזים. ל-DSLR טובה, אפילו עם עדשת קיט יש יתרונות אין ספור על PS, לא רק ממוצעת.

אין גם פסול בציוד יד שניה ישן וזול, אם יודעים מה קונים. אני עובד עם עדשות פריים ישנות (35/50/150) שעלו לי יחסית גרושים ואני מוציא איתן תוצאות לא רעות כלל (את חלקן אני מציג כאן). בתנאי תאורה לקויים או פורטרטים עם בוקה מרשים אני מצלם איתן (ה-150 גם משמשת לתמונות טלה) עדשת הקיט משמשת אותי לצילומים בזווית רחבה (לפחות עוד שנה, שיהיה תקציב ל-16-45) והיא חדה להפליא בצמצם 6.3-8.0.

מלבד היכולת שלי להנות מאותן עדשות זולות אך טובות, ה-DSLR נותנת לי מהירות ונוחות תפעול שאין בשום PS וכמובן טווח דינמי עדיף ושיפור של כשני סטופים ברגישות גם ביחס ל-PS מעולה.

אם מאן-דהו מתעניין בצילום ורוצה להתפתח, כרגע עם תקציב מצומצם אולם עם אופציה לשדרוגים בעתיד אני חושב ש-KM (לדוגמא, גם 450D מצלמת פתיחה טובה) עם עדשת קיט ובהמשך 50 מ"מ 1.4 או 1.7 יד שניה (או במקרה של קאנון - 50/1.8 חדשה או משומשת) זה בסיס טוב הן להפקת תוצאות לא רעות במרבית המצבים ולמרבית הנושאים והן ללימוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, K200 עם עדשת קיט זאת פתיחה נחמדה אבל לא ממש טובה יותר מסתם P&S ממוצעת.

ושכחת לציין שאת הציוד הנוסף שלך קנית מיד שניה, ובמילא הוא ברמה נמוכה.

אתה מגזים.

יש לי את הK200 ואיזו דמוי DSLR של פוג'י ואין מקום להשוואה.

אם הוא יקנה עוד דמוי DSLR אין לו לאן להתפתח, גם אם הוא יחסוך עוד כסף בעתיד.

אז הציוד שלי לא מעולה, אבל זה הכל עניין של תקציב, עם "הכנסה" של תלמיד תיכון קניתי פלאש סיגמא DG ואת ה50/1.7 ותאמין לי שהן מספיקות, ואני שוקל עכשיו לקנות גם טמרון 90/2.8.

גם אם הוא יקח קנון אז הוא יכול לקנות של סיגמא (שאין בו שום דבר רע) ואת ה50/1.8 בגרושים.

כמו לכל תחביב לא כדאי להכנס בגדול ולקנות ישר ציוד יקר בהרבה כסף, תן לו להכנס עם קיט ולראות אם זה מעניין אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נראה לי הבנתי אז מה הכיוון שלי, כנראה שאני אביא את הCanon 450D/D3000 (מה בדיוק ההבדלים בניהם ומה כדאי לקחת בניהם ?) ועם העדשה הרגילה EF-S 18-55mm IS Lens (היא מגיע עם מייצב נכון ?) נראה לי בתור התחלה זה יספק אותי מאוד.

רק צריך אישור קטן, יש אפשרות לצלם בה וודיאו נכון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...