הטענה ממושכת למחשב נייד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הטענה ממושכת למחשב נייד

thebestof2005

Recommended Posts

המצב זה ככה...

Dell Inspiron 1545 שמתפקד אצלי בתור מחשב ביתי (על תקן נייח), מחובר כמעט כל הזמן לחשמל, לא מוציא אותו (לפחות בינתיים) מהביתה, ולכן גם לא מהחשמל, לפעמים מוציא אותו מהחשמל בכדי להסתובב איתו בבית, אבל לא קורה יותר מדי.

השאלה היא, האם הטענה ממושכת על טעונה יכולה לפגוע בביצועי הסוללה בעתיד? האם עדיף לי להפעיל את המחשב בלי הבטריה (הרי הוא כל הזמן מחובר למטען), ורק שאני צריך, לחבר את הבטריה ולהטעין אותה?

אשמח לדעת מה ההשלכות של כל מצב

- להשאיר את הבטריה במכשיר, כמה זה באמת יכול לפגוע בבטריה עצמה?

- להשאיר את הבטריה מחוץ למחשב, ולהפעיל את המחשב על המתח מהחשמל. מה ההשלכות של זה על המחשב עצמו ועל הבטריה?

המון תודה מראש על העזרה...:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבים מודרניים לא ינסו להמשיך ולטעון את הבטריה כשהיא מלאה (מה שגורם לה נזק).

כאשר הסוללה כל הזמן טעונה במלואה, היא נשחקת יותר מהר מאשר כשהיא טעונה עד החצי בערך. זאת התאוריה בכל מקרה. כמה בדיוק יותר מהר - קשה לומר.

אם יש אפשרות דרך הגדרות צריכת החשמל לקבוע שהסוללה תיטען רק עד 50% ותפסיק, זה יכול להיות עדיף.

אפשר גם כמובן לטעון את הסוללה עד ל-50%, להוציא אותה מהמחשב ולאכסן (במקום קריר ומוצל).

באופן זה אתה מאבד מן הסתם קצת מהנוחות של להזיז מחשב ממקום למקום ב"שלוף", וגם מאבד את הגיבוי שהסוללה מספקת במקרה של נפילת חשמל פתאומית.

האם זה שווה בשביל להעריך את חיי הסוללה? תלוי איך מסתכלים על זה. לדעתי - לא. בתפיסה שלי - הסוללה אמורה לשרת אותי ולא ההיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...