תכנון מחשב בשידה של המזנון - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכנון מחשב בשידה של המזנון

tamos

Recommended Posts

הי, אני בונה HTPC והתכנון לשים אותו בתוך המזנון, בפתח שהיה כביכול מיועד לDVD, וידאו וכאלה.

קניתי ספק עם מאוורר 12CM שבר מעליו, מודלורי. כזה:

OCZ Technology | Products | Power Management | OCZ 400W ModXStream Pro Power Supply

עשיתי שרטוטים פשוטים בגוגל סקאץ אפ בשביל להמחיש את המצב.

ציור מס 1' קדיחת חור מאחורה לספק, ושהאמאוורר של הספק ישאב/יוציא אוויר מבחוץ. כמו כן ישבו 2 מאווררים של 120, יש לציין בעל RPM נמוך, שמוסדרים בהתאם למצב.

ציור מס 2' הספק מורכב כרגיל,משמע המאוורר למעלה, המאוורר שואב/מוציא אוויר לפנים המקום.

הערות: ההארד דיסק לא ציירתי אותו כי אני כבר ימצא מקום לקבע אותו.

המקום שבו הכל הולך לשבת מן הסתם הוא עץ.

מצויירים 2 מאווררים יש לציין שאחד מוציא ואחד מכניס אוויר.

החור הקטן באמצע נמצא שם לכבלים שעוברים מאחורה, ככה יעברו כבלים למניהם החוצה ולהפך

ציור מס1:

http://img34.imageshack.us/img34/2285/77271154.jpg

ציור מס'2:

http://img35.imageshack.us/img35/5076/70141815.jpg

אשמח לחוות דעת לגבי התכנון ויש לי מס' שאלות:

בספקים כאלה המאוורר שואב או מוציא אוויר?

בציור מס 1' אם המאוורר של הספק יונק אוויר מבחוץ, הוא ככל הנראה יזרוק אוויר חם לפנים המקום ומזה אני רוצה להמנע. אם המאוורר ינוק אוויר מבפנים הוא יוציא אוויר חם החוצה, שזה אולי פתרון? או שזה לא בריא לספק?

בציור מס' 2 עשיתי עיצוב שבמקרה שהמאוורר של הספק יזרוק את האוויר למעלה, המאוורר נ120 העליון פשוט יזרוק את האוויר החם של הספק החוצה.

איך להניח את הספק כדי שהמקום יהיה קר ככל האפשר בצורה הנכונה ביותר?

המאווררים מונחים בצורה יעילה?

תודה רבה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הספקים בנויים כך שכשהם נמצאים במארז הם מוציאים אויר חם החוצה (הוא יוצא מהצד של הכבל חשמל הראשי)

הספק עצמו פחות רגיש לחום אז אתה יכול להפוך את המאוורר שלו איך שבא לך כדיי לתת טוב יותר לחלקים אחרים של המחשב

רצוי שהמחשב ימשוך אוויר ממקום שיש בו פחות אבק. ברוב המקרים זה אומר שאוויר קר נכנס מקדימה ויוצא דרך הספק (ודרך מאווררים אחים שנמצאים באותו קיר אם הספק) ויוצא אל מאחוריי המערכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש בספרייה מספיק מקום מהצד של המערכת אתה יכול לנסות להעיף את האוויר החם מהצד וכדומה

תבנה את זה במינימום קידוח ותראה איך זה עובד. אתה תמיד תוכל לקדוח או להחליף כיוון של מאוורר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה את זה כמו שהוא. אם זה באמת יתחמם אז תחשוב איך לקרר אותו יותר

מהצדדים - אני מתכוון שהוא יעיף אוויר חם לצד כלומר לתוך המקום הריק של המדף (כך שהוא ייצא בסוף בחזרה אל תוך החדר) ולא דרך חור בקיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...