Windows 7 מתעכב בהעלאה על CLASSPNP.SYS - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Windows 7 מתעכב בהעלאה על CLASSPNP.SYS

RLM

Recommended Posts

שלום.

לאחר כמה פרמוטים והתקנות של מערכות הפעלה שונות ומשונות (ubunbu, osx86) פירמטתי בחזרה את הכונן

ויצרתי partition table חדשה עם מחיצה אחת של כל ההארדיסק (500GB).

והתקנתי את Win 7 64bit. הווינדוס עולה ועובד תקין, אבל לוקח לו המון זמן לעלות. הוא נתקע בשלב שרואים את הlogo של ווינדוס וכתוב starting .

בעליה בsafe mode רואים שהוא נתקע על הקובץ CLASSPNP.SYS.

מבירור ברשת הבנתי שזה משהו ששייך להארדיסק, או להתקני חיצוניים.

ניסיתי לבטל את הAHCI בביוס אחרי ההתקנה, וגם להתקין את הווינדוס מחדש כשהAHCI מבוטל - אותו דבר.

המחשב הוא נייד ex620. עם הארדיסק אחד של 500GB.

מעבד C2D, אני לא זוכר איזה בדיוק, אם אני לא טועה P6400, אני אבדוק (כשהמחשב יסיים לעשות chkdisk ויועיל בטובו לעלות :P)

עם 4GB .

ד"א, אם אני מתקין מ"ה אחרת (ubuntu או osx86 זה מה שניסיתי בנתיים) המחשב עולה בסדר.

אני כנראה אנסה יותר מאוחר גם עם ויסטה וXP (לדעתי הבעיה תתרחש עם ויסטה, ולא עם , כי זה loader אחר, אבל לכו תדעו :-\)

ד"א, כבר היה מותקן על המחשב הזה , וגם Win 7 RC והכל עבד כמו שצריך.

יש למישהו מושג מה זה יכול ליהיות? מה עוד אפשר לעשות או לנסות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית פירמוט מלא? full

נתת להתקנה לעשות את הפורמט?

עשיתי פורמט דרך הpartition tool של הubuntu וגם דרך ההתקנה של הווינדוס

האמת ששניהם עשו אותו ממש מהר, אז לדעתי זה היה quick format.

אני אנסה לעשות גם פורמט מלא. (בהתקנה של הווינדוס לא מצאתי אופציה כזאת, אני אנסה דרך הלינוקס, או דרך דיסק של XP)

בדקת שזה ככה גם אחרי update מלא?

כן התקנתי את כל הדרייברים וביצעתי את כל העדכונים שהוא מצא.

משהו שראיתי בגוגל עכשיו, נסה להפעיל PNP OS בBIOS

אין לי אופציה כזאת, בכלל בקושי יש לי אופציות בביוס, ממש מוזר. נראה אולי אני אמצא לו עדכון, ואולי זה יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי אופציה כזאת, בכלל בקושי יש לי אופציות בביוס, ממש מוזר. נראה אולי אני אמצא לו עדכון, ואולי זה יעזור.

במקרים מסויימים זה יכול לפתור בעיות כאלו, קח בחשבון את הסיכון הקטן שיש.

חוץ מזה שווה לשאול בפורום הרשמי של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, ניסיתי לעדכן ביוס, לא ממש צלח.. (זה איזה קובץ exe וקובץ bat, שניהם נפתחים לשניה ונסגרים, ולא קורה שום דבר, והביוס נשאר אותה גרסא)

גם עשיתי פירמוט מלא דרך דיסק של .

התקנתי 7 גרסאת 32bit, עושה אותו דבר. (אולי ההמתנה קצת יותר קצרה, אבל עדיין לא תקין ומתעקב בCLASSPNP.SYS)

מה שמוזר הוא שהתקנתי 64bit והוא לא עולה בכלל. בסייף מוד רואים שהוא עובר את הCLASSPNP.SYS ונתקע ישר אחריו בCRCDISK.SYS.

זה כבר מתחיל ליהיות ממש מוזר.. מה שמדאיג אותי זה שהדיסק הזה של הויסטה כבר היה מותקן ועבד תקין על המחשב הזה.

יש למישהו מושג? :nixweiss:

(ד"א, בחלק מהפעמים היו גם וosx86 מותקנים במקביל לווינדוס הבעייתי, והם עולים בלי שום בעיה.. (triple boot עם Grub))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, ניסיתי לעדכן ביוס, לא ממש צלח.. (זה איזה קובץ exe וקובץ bat, שניהם נפתחים לשניה ונסגרים, ולא קורה שום דבר, והביוס נשאר אותה גרסא)

גם עשיתי פירמוט מלא דרך דיסק של .

זה לא עדכון נכון. את הקבצים האלה מריצים בדוס ולא בווינדוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן עליתי על זה בסוף.. בלוח שלי בנייח אפשר גם לעדכן מהווינדוס, לכן הבלבול.

בכל מקרה, עדכני את , זה לא ממש עזר.

קראתי בכמה מקומות שיש לניידים של בעיה עם גרסאות מסויימות של 64 ביט (בוא נקרא לזה גרסאות שלא נקנו מחנות :P)

יכול ליהיות שבגלל זה הגרסאת RC עבדה בסדר וזאת לא.

התקנתי גם וויסטה 32 ביט והיא עלתה בסדר, וויסטה 64 ביט לא עלתה בכלל.

עכשיו התקנתי WIN7 32 bit. הוא עולה יותר מהר מה64, אבל עדיין לאט יחסית למחשבים אחרים שראיתי שמריצים אותו.

(עוד 3 מחשבים נייחים אצלי בבית, שאחד מהם ששווה יכולת ואפילו חלש מהנייד הזה)

אבל בנתיים אני משאיר את זה ככה, לא מצאתי עוד שום דבר שיכול לעזור.

ניסיתי לבטל הכל בביוס (הכל - כל מה שאפשר, שזה לא יותר מידי האמת) וזה עדיין אותו דבר.

עכשיו עם גרסאת ה32bit זה לא להיט, אבל סביר ונסבל.. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...