AMD מול אינטל, מי יותר טוב - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD מול אינטל, מי יותר טוב

NeoSwf

Recommended Posts

זה בעיה שאתה מסתמך על מבחנים מחול ולא על העיינים שלך

אני אתמול התקנתי במקביל שתי מערכות זהות

1 לוח 875 ומעבד 2.4C

2 לוח אם NF2 ומעבד 2500

כל השאר במערכות היה זהה

זמן התקנה בפ4 - 29 דקות

זמן התקנה ב AMD

19 דקות

התקנת WIN XP

התקנה נקייה

המעבדים מתחמים בדיוק אותו דבר ,מה שכן ניתן להגיד - נותנת HSF יותר טוב עם המעבד.

ואם תרצה לשמוע על עוד מבחני מציעות ולא באנצמארק סתמי - אני אשמח לפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה ששמתי לב זה שלכל המכובדים שיש להם יש גם מארזים וספקי כח שנראים כמו מיליון דולר וגם מערכות איוורור וקירור של מעבורת מינימום.

אינטל לשם שינוי עובד גם בסביבות דחוסות יותר.

חחחחח וואלה לי אין מארז בכלל זה הכי טוב כי אצלי זה תמיד מקורר ע"י מאורר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד כן אפשר לראות מהטבלאות המסודרות של הדוד טום

המספרים של AMD ממש לא מדוייקים

XP2500 ממש לא שווה לINTEL שרץ ב2400MHZ

ואם XP3000+ שעולה במינימום 1570 שווה ערך בביצועים לP4C2.6 שעולה 1280. איזה חיסכון אנחנו מדברים בדיוק?

מה לעשות, יש שם מבחנים דיי ממצים

http://www6.tomshardware.com/cpu/20030623/p4_3200-15.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי היא שרוב האנשים בדיון הזה דיברו שטיות היו כמה שידעו על מה הם מדברים אז מי שלא יודע עדיף שלא יפתח את הפה.

עכשיו היא חברה יותר מומלצת מאינטל נכון לעכשיו מהרגע שהיא הוציאה את מעבדי ה0.13 מיקרון

והכי מומלץ זה ליקנות מעבד אקס פי 1700 0.13 שיתן לך ביצועים יותר טובים מכול הפנטיום 4 אני מיתכון שהאקס פי באובקלוק של 210

וזה אוברקלוק שהוא מגיע אליו בלי להיתאמץ יעבור כול פנטיום 4 בביצועים . והמעבד עולה סך הכול 330 שייח אז זה הכי עדיף שיכול להיות. כמו שגם ראיתי בטבלת האוברקלוקינג לרוב הפורום פו יש כזה מעבד וזה לא סתם ככה.כול מה שתקבלו אם תעשו אוברקלוק לפנטיום 4 זה הפרש מיזערי בביצועים זה כך שAMD יותר שווה ליקנות בימנו מאשר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בעיה שאתה מסתמך על מבחנים מחול ולא על העיינים שלך

אני אתמול התקנתי במקביל שתי מערכות זהות

1 לוח 875 ומעבד 2.4C

2 לוח אם NF2 ומעבד 2500

כל השאר במערכות היה זהה

זמן התקנה בפ4 - 29 דקות

זמן התקנה ב AMD

19 דקות

התקנת WIN XP

התקנה נקייה

המעבדים מתחמים בדיוק אותו דבר ,מה שכן ניתן להגיד - נותנת HSF יותר טוב עם המעבד.

ואם תרצה לשמוע על עוד מבחני מציעות ולא באנצמארק סתמי - אני אשמח לפרט.

ומי שקט יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי היא שרוב האנשים בדיון הזה דיברו שטיות היו כמה שידעו על מה הם מדברים אז מי שלא יודע עדיף שלא יפתח את הפה.

עכשיו היא חברה יותר מומלצת מאינטל נכון לעכשיו מהרגע שהיא הוציאה את מעבדי ה0.13 מיקרון

והכי מומלץ זה ליקנות מעבד אקס פי 1700 0.13 שיתן לך ביצועים יותר טובים מכול הפנטיום 4 אני מיתכון שהאקס פי באובקלוק של 210

וזה אוברקלוק שהוא מגיע אליו בלי להיתאמץ יעבור כול פנטיום 4 בביצועים . והמעבד עולה סך הכול 330 שייח אז זה הכי עדיף שיכול להיות. כמו שגם ראיתי בטבלת האוברקלוקינג לרוב הפורום פו יש כזה מעבד וזה לא סתם ככה.כול מה שתקבלו אם תעשו אוברקלוק לפנטיום 4 זה הפרש מיזערי בביצועים זה כך שAMD יותר שווה ליקנות בימנו מאשר .

אין מתחרים ב OC לפנטיום 2.4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מתחרים ב OC לפנטיום 2.4

מה אתה אומר אולי הוא טוב בoc הוא פשוט פועל במגהרצים גבוהים בהרבה מאלו של האקס פי 1700 ב-oc

אבל תכלס הביצועים לא יותר גבוהים וההבדל במחיר ביכלל ענק אז כך שאם אתה קונה פנטיום4 את ה2.4 אז אתה מקבל את המעבד במחיר של בסביבות 1000 שייח ומחיר כזה אתה יכול לקבל את האקס פי אם לוח וזיכרון אז ככה שאין פו על מה לדבר לא מבחינת מחיר אולי מבחינת ביצועים כמו שאמרתי מיקודם ,הפנטיום 4 יכול קצת להוביל אבל כזה מחיר שעולה הפנטיום 4 בחיים לא יצדיק הקנייה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומי שקט יותר?

הבדל קטן מאד

שניהם עם סינק מקורי

שוב אל תבין אותי לא נכון הסינק שאינטל נותנים עם המעבד שלהם הרבה יותר טוב מזה שנותנים ב AMD

על זה אני בטח לא יריב איתך .

אבל בו תעשה פה עלות של שילוש למעבד

ושילוש ל P4

ללא מטרות המהרה ותראה איזה 600 שח הבדל לפחות ,שזה שדרוג כרטיס מסך .

ולא מדובר פה על ירידה בביצועים .

מה אתה חושב יתן לך יותר ביצועים מערכת P4 עם 9600 פרו

או מערכת עם 9800NP (ועוד ישאר לך עודף )

אני דיי בטוח שמערכת ב' עדיפה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין אין מה להשות ביצועים ל P4C עם Dual-DDR.

אני גם לא אוהב את זה שאומרים פה ש "מעבד גובר על מעבד INTEL באותה המהירות"

כי זה פשוט לא נכון!!

תיקח BARTON 2500+ הוא לא ממש גובר על P4C 2.4. (שלא לדבר בOC...)

אבל, מה נכון

זה שאם התקציב דל אין ספק שעדיף ללכת ולקנות מעבד ובמקום לקחת ג'יפה 4 MX לקחת איזה ATI 9600pro או יותר חזק.

אבל אם יש מספיק כסף ואתה רוצה לסחוט מקסימום ביצועים מן המערכת באופן כללי, עדיף לקנות P4C 2.4, להשתמש ב Dual-DDR

ולעשות קצת OC, או לא להשתמש ב DUAL-DDR ולעשות הרבה OC (עם P4C 2.4 אפשר להגיע לפחות ל 3.0GHz בלי שום בעייה ואף ליותר מזה)

בקשר ל1700+, לא כל 1700+ הוא טוב לOC אלא רק כאלו עם סטפינג טוב (אין ספק שאם מוצאים את הסטפינג הנכון זה מעבד ממש שווה במחיר מציאה)

משהו נוסף - אני בכוונה משווה ל P4C ולא ל P4 רגיל שכן מישהו שיקנה מחשב חדש מבוסס P4, הוא בטח לא יקנה אחד שהוא לא 800MHz FSB...(ולכן זה לא יהיה פר להשוות לP4 שהוא לא 800MHz FSB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם לא אוהב את זה שאומרים פה ש "מעבד גובר על מעבד INTEL באותה המהירות"

כי זה פשוט לא נכון!!

תיקח BARTON 2500+ הוא לא ממש גובר על P4C 2.4. (שלא לדבר בOC...)

לא נעים לי לבשר לך שהם לא עובדים באותה מהירות.

ה- עובד ב-1.8GHZ אם אני לא טועה בעוד שהאינטל ב-2.4.

תוריד את האינטל ל-1.8 ונראה מי מהיר יותר. (רמז: לא אינטל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי מתחמם יותר הסידרה ה0.13 לא מתחממת הרבה זה היו ה0.18 למינהם אז כך שעל תבלבל את השכל.

ואיזה שטיות הבארטון 2500 עוקף את הפנטיום 2.4 לא בהרבה אבל עוקף למרות זאת הפנטיום 4 יותר טוב לעריכת או כול מיני דברים מהסוג זה שרוב המשתמשים אינם עושים בהם שימוש ושוב אם כבר אתם משוים יש בין במעבדים הבדל של כ400 שייח שזה הרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאף אחד לא יחיה באשליות ש P4 הוא מעבד קריר, זה נכון שיש לו הגנה טרמית טובה יותר במקרה של כשל בקירור אבל בתנאי עבודה סדירים הוא פולט אותה כמות חום כמו מעבד בעל דירוג ביצועים מקביל.

ב 90% מהזמן XP2500+ מתחרה יפה מאוד ב P4, ובמקרים שלא זה בד"כ בתוכנות גראפיות או דחיסת וידאו שזה לא מענין כמעט אף אחד. מצד שני הוא עולה חצי.

אני גם יכול לציין מנסיון שבעבודה שוטפת מעבדי נותנים הרגשה טובה יותר, המערכת מתנהגת בצורה זריזה יותר החל מהתקנה של מערכת ההפעלה כפי שצויין וכולל סתם עבודה עם הסייר.

למי שעכשיו שואל למה יש לי P4 2.4, זה בגלל שכשקניתי אותו לפני שנה הוא עלה אותו הדבר כמו XP2400+ והיה לי XP1700+ אז רציתי לנסות מה יש לאינטל להציע. אני לא מאוכזב ממנו אבל גם לא היה שיפור מאוד משמעותי בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...