מחפש כרטיס מסך לעיצוב ו תלת-מימד - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש כרטיס מסך לעיצוב ו תלת-מימד

RDragon

Recommended Posts

אני מחפש כרטיס מסך לא למשחקים שיפלוט כמה שפחות חום ורעש ויצרוך מעט חשמל, לא יגזול מהזיכרון הראשי.

בשביל חבילת CS3 ,וקצת לתוכנות תלת-מימד ו Fractal למיניהם.

כמה שיותר זול עד 200 ש"ח באשדוד. אפשר מKSP, מIQPC או אייבורי.

כדאי ה Sapphire ATI HD4350 512MB ?

תוכנות (שימוש לא יודע עד כמה כבד ולא בטוח שאשתמש בכולן אבל ברובן במידה כלשהיא):

ואולי עוד כמה ששחכתי ,Bryce,Maya,Zbrush,Poser,Terragen,Texture Maker,Apophysis,INCENDIA

מי מכיר? xD ואם ידוע לכם מה דרוש בשבילן?

*שחכתי לציין שאני רוצה כרטיס שיודע להכנס למצב "מנוחה", מוריד את תדרי הליבה והזיכרון בזמן מנוחה על מנת לפחית את פליטת החום וצריכת חשמל נמוך...

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחכתי לציין שאני רוצה כרטיס שיודע להכנס למצב "מנוחה", מוריד את תדרי הליבה והזיכרון בזמן מנוחה על מנת לפחית את פליטת החום וצריכת חשמל נמוך...

200 זה מעל ומעבר :xyxthumbs: .הייתי לוקח X700 ב100 שקל אבל IQPC העלימו אותו מאתרם...

למה נראה לך שלא יתאים :s05: אפשר לקבל במחיר הזה כרטיס עם 512MB! (כן אני יודע שזה לא העיקר...)

בגללו אני לא יכול לקחת לוחM טוב :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Bryce,Maya,Zbrush,Poser,Terragen מושפעות ישירות מכרטיס המסך.

מבחינת ביצועים נטו, כרטיס מסך בסדר גודל של 9600GT או ATI Radeon HD4650 ישרת אותך היטב לכל המטרות. המחירים נעים בסביבות ה 400 ש"ח.

לא ידוע לי על אפשרות להכנס למצב מנוחה בכרטיסי , אבל בכרטיסי אני די בטוח שעדיין קיים המעבר ל 2D mode כאשר אין שימוש ב direct3D. כך שלגבי הפיצ'ר של מצב מנוחה - במקרה הזה עדיף ללכת על כרטיס ATI.

אגב, בסדר גודל של 200 ש"ח לא תוכל למצוא כרטיס שיספק אותך, במיוחד בתוכנות שציינתי לעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנות האלה משתמשות ב Direct3D או OpenGL (ממשקים שמתבססים על כרטיס המסך) להצגת רוב התוכן הגרפי.

ההבדל בין 4650 ל 4550 הוא די משמעותי לדעתי. ברור שכרטיסי low-end, גם של ATI וגם של , יצרכו פחות משאבים. זה נכון לרוב רכיבי החומרה.

בכל מקרה, לשניהם אמור להיות "מצב 2D" שחוסך משמעותית במשאבים ומפחית את מהירויות השעון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

תוסיפו גם את Vue ,solidworks.

SerpentMage@ אתה מתקרב ללשכנע אותי ו אני נוטה לכיוון ה4650 (SAPPHIRE 512MB )

קראתי שהוא קצת רועש אבל קריר

אבל אני עדיין חושש... כבר מס' שבועות שאני קורע את האינטרנט בחיפוש אחר מידע שמועט ומעורפל באופן תמוה ומחשיד :pissed: ...כמעט הכל על שאני לא מתכוון לקחת וכו'.. אבל שום מידע מועיל על כ.מ נורמליים :bash::screwy::pissed:

ערוץ 10 צילום והפקות @ אני יודע ם.0'... הבדלי ביצועים של 2% במקרה הטוב אני מניח? :kopfpatsch:

KAKADU999 שלום לך :xyxthumbs: מה זאת אומרת " מסתדרות " איך ולמה :s05: אל תדבר בחידות :kopfpatsch:

לכל היותר אוכל ללכת על ‎9500GT . וזה כן קריטי אם זה מאלץ אותי לקחת ספק יותר יקר ובתמורה לקבל טמפ' גבוהות

כשהכרטיס סתם יושב לו :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לקצר עם הסמיילים, המסר יעבור בצורה קריאה ונעימה יותר לעין.....

אני מציע לך לקחת כרטיס HD4650 אבל לא של חברת Sapphire אם זה אפשרי. יש לי נסיון מר מאוד עם החברה הזו בכל מה שקשור לרעש ולחום, גופי הקירור שלהם רועשים מאוד ולא יעילים כלל לטווח הארוך.

יש משהו בדבריו של KAKADU999 לגבי תוכנות של Autodesk. הכוונה ב"מסתדרות" היא שהחל מסדרת 8800 של , הכרטיסים של הראו עדיפות בביצועים ואמינות בתוכנות הפופולאריות של Autodesk על פני כרטיסי ATI. זה לא היה משהו רשמי, אבל זה היה מעין common knowledge בתעשייה בתקופה הזו, ועד היום בעצם. אבל במקרה שלך זה לא עקרוני, זה רלוונטי ל Maya בלבד ואני מניח שהפערים כבר די הצטמצמו.

מה גם שלכרטיסי ATI יש את התכונה שאתה מחפש שמאפשרת חסכון במשאבים, זה לדעתי ה deal breaker במקרה שלך לטובתם.

ולמה אתה מתכוון ב"שום מידע מועיל על כ.מ נורמליים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לסמיילים מצטאר אני מאוד עייף ולא ראיתי שהשתמשתי בהרבה..

בגלל שאני רואה רק בכרטיסים של Dynamic Power Managemen SAPPHIRE בד"כ DDR3 לעומת במתחרים ומחיר הכי נמוך. איפה עוד אמצא זאת :( ?

אם זה רק לAutodesk אז לא צריך...

איך להסביר שום מידע מועיל? ראיתי שרוב האנשים לוקחים כרטיסים לשוק הגבוה מכל סוג, לדוג' 295 או 4870 ולא כתוב אם זה מועיל בכלל במשהו . לא ידוע מי משתמש עם איזו חברה, סדרה ולאיזו מטרה.

לרוב נוצר הרושם שאפשר להסתדר עם כרטיס מובנה אלא אם כן יש תקציב עצום לQUADRO ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי פשוט לא חיפשת במקומות הנכונים. פורומים כמו אלו:

http://discussion.autodesk.com/forums

http://forums.adobe.com/index.jspa

http://forums.cgsociety.org/

ועוד ספציפיים לתוכנות שאתה משתמש בהן, הם מקום טוב להתחיל לגבי שאלות בסגנון.

אגב, Maya ו Solidworks הן התוכנות העיקריות שבהן באמת תהיה תלוי מאוד בכרטיס המסך, ובמקרה שלהן זה בהחלט משנה מהו סדר הגודל של הכרטיס.

ובכל מקרה, שימוש בכרטיס מסך מובנה לא בא בחשבון במקרה שלך, הביצועים פשוט יתרסקו לרצפה.

לגבי ה dynamic power management - זה כלל לא ייחודי לכרטיסי Sapphire עד כמה שידוע לי. זה קיים בכל כרטיס ATI מודרני, זה חלק מטכנולוגיה של ATI בשם PowerPlay. אולי כדאי שתתייעץ בפורום ספציפית לגבי התכונה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע כמה סבלנות יש לך, אבל הייתי ממתין לכניסה של כרטיסים מסדרת ה- HD5XXX של ATI לתקציב שלך.

יש שם 2 יכולות שמאוד קריטיות לשוק הזה, אם לא עכשיו אז תוך שנה.

ה- Direct Compute ו- Open CL.

בקיצור, אני הייתי ממתכין לרכיב תומך ב- 2 אלה (כלומר רכיב DX11 ובעל Open CL).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא דווקא התכוון ל Open CL - Open Computing Language שזו תשתית שבין היתר מאפשרת ליישומים לנצל את יכולות החישוב של ה GPU.

אבל זה, יחד עם DirectCompute של DirectX11 הם נושאים לדיון אחר, ואני לא חושב שכרגע במסגרת התקציב ובעיתוי הנוכחי יש טעם שזה יהווה שיקול. במיוחד בכלים שפותח הדיון עושה בהם שימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יוצא מהנחה שפותח הדיון ישקיע כסף וירצה לראות שהשקעה שלו שווה משהו גם בגרסאות הבאות של התוכנות (בהחה שהוא קופץ לקטגוריה של ה- 400 ש"ח ומעלה כפי שהצעתם לו).

זה בדיוק השוק הקלאסי שהטכנולוגיות הללו מכוונות אליו.

לא הייתי מוותר עליהם.

מה שעוד שגם בביצועים הקלאסיים של Open GL הכרטיסים מסדרת ה- HD5XXX יהיו טובים מכל מה שקיים כיום בקטגורית המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שכן! אני מחפש יומם וליל ועדיין מנסה להחליט בין 9500 ל 9600.

במשך שנה לפחות לא יהיה משנה לי (והייתי לוקח גם כרטיס פשוט אם היה אפשר כי אין הצדקה....).

יהיה בכלל 5XXX לשוק הנמוך? ??? ומתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...