מחפש חידת היגיון כלשהיא - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש חידת היגיון כלשהיא

Ran B

Recommended Posts

היי.

היום הייתי באיזה מרכז הערכה ובין היתר נתנו לנו כקבוצה לפתור חידת היגיון מסויימת, לא הכי פשוטה.

שבסוף, גם כקבוצה לא הצלחנו לפתור אותה בזמן הנתון (הנמוך). וגם למען האמת לא נתנו לנו לקחת את החידה איתנו הביתה, מי שהיה מעוניין.

אני ממש רוצה לראות שוב את החידה ולנסות לפתור אותה בלי הקצבת זמן, סתם כי זה שיגע אותי. :)

היא פחות או יותר הולכת על סיפור קצר שבו מספרים ש:

יעקב הוא מוכר ספרים בשוק והוא נורה ע"י כנופיית "רעים מאוד" עקב כך שלא שילם את תשלומי החובה שלו.

5 חשודים נעצרו בחקירה, כל אחד אמר 3 משפטים בחקירה ש2 מתוכם הם שקר ומשפט אחד הוא אמת.

ואז היה רשום 5 שמות של אנשים וכל אחת שלושה משפטים בסגנון :

יוסי : אני חף מפשע. לא קניתי אקדח. אורי הרג את יעקב.

ג'נג'י : לא הרגתי את יעקב. אני מכיר את אלכס מילדות. כולם מכחישים שהם הרגו את יעקב.

אלכס : לא רצחתי את יעקב. אני לא הכרתי את ג'נג'י מעולם. יוסי הרג את יעקב.

אורי : לא הרגתי את יעקב. יוסי משקר לגבי. לא קניתי אקדח.

...

מי יירה ביעקב..?

משהו בסגנון הזה.. סתם זרקתי פה ובלגנתי את הסדר והכל, כי אני מין הסתם לא זוכר במדויק..

יש פה מישהו שזה נראה לו מוכר? אני ממש אשמח אם כן, לראות את החידה בצורה הנכונה שוב!

תודה חבר'ה.

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ניסיתי ועדיין מנסה.. כי זה לא חיפוש ממש פשוט. אין לי הרבה מה לחפש חוץ מ"חידת היגיון", שנותן לי המון תוצאות הגיוניות.

בגלל זה חשבתי לפנות לכאן, ואולי מישהו יכיר את הפורמט של החידה הזו...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו "חידות לוגיקה" מהסוג המקובל במרכזי הערכה.

בספר "הכנה למבחני מיון לעבודה" של מכון נועם (אצלי נמצאת מהדורת נוב' 2005) יש 18 חידות מהסוג הזה בדיוק.

באתר של דוד שי (המכיל בעיקר חידות מתמטיות) מצאתי חמש חידות "שקרנים ודוברי אמת", שהן חידות בסגנון מקורב לחידות ה"לוגיקה" של מכוני המיון:

http://www.geocities.com/fermatnow/puzzles/puzzle5p.htm

את נוסח החידה הספציפית שתיארת אני לא מכיר... אבל זו לחלוטין אותה הגברת בשינוי אדרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעצם אורי/יוסי אחד מהם הוא הרוצח [חשבתי ש2 מילים זה אמת ואחד שקר בהתחלה]

יוסי קנה אקדח ואורי ביצע את העבודה :o

בכול מקרה לא משנה סתם חופר בראש ::)

אי אפשר לפתור את "החצי" חידה הזאת שפותח האשכול נתן, על פי מה שהוא כתב יוצא שיוסי הוא לא הרוצח, הוא קנה אקדח ושותף בפשע, אבל כל השאר יכולים להיות הרוצחים, החידה לא מלאה = לא פתירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יעקב הוא מוכר ספרים בשוק והוא נורה ע"י כנופיית "רעים מאוד" עקב כך שלא שילם את תשלומי החובה שלו.

5 חשודים נעצרו בחקירה, כל אחד אמר 3 משפטים בחקירה ש2 מתוכם הם שקר ומשפט אחד הוא אמת.

ואז היה רשום 5 שמות של אנשים וכל אחת שלושה משפטים בסגנון :

יוסי : אני חף מפשע. לא קניתי אקדח. אורי הרג את יעקב.

ג'נג'י : לא הרגתי את יעקב. אני מכיר את אלכס מילדות. כולם מכחישים שהם הרגו את יעקב.

אלכס : לא רצחתי את יעקב. אני לא הכרתי את ג'נג'י מעולם. יוסי הרג את יעקב.

אורי : לא הרגתי את יעקב. יוסי משקר לגבי. לא קניתי אקדח.

...

מי יירה ביעקב..?

בלי להתעמק יותר מדי ובהנחה שהחידה נכונה, ג'ינג'י הוא הרוצח.

כפי שהוא אומר כולם מכחישים שהם הרגו את יעקב ולכן זה משפט האמת שלו, מכאן יוצא שבשני המשפטים השניים הוא משקר. מכיוון ובאחד ממשפטי השקר שנותרו הוא טוען שהוא לא רצח את יעקב אנו יודעים שהוא זה שבאמת רצח את יעקב.

לקח לי בדיוק חצי דקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להתעמק יותר מדי ובהנחה שהחידה נכונה, ג'ינג'י הוא הרוצח.

כפי שהוא אומר כולם מכחישים שהם הרגו את יעקב ולכן זה משפט האמת שלו, מכאן יוצא שבשני המשפטים השניים הוא משקר. מכיוון ובאחד ממשפטי השקר שנותרו הוא טוען שהוא לא רצח את יעקב אנו יודעים שהוא זה שבאמת רצח את יעקב.

לקח לי בדיוק חצי דקה.

הוא אמר בפירוש - החידה לא מלאה. משמע - אי אפשר לפתור אותה (את החלק שהוא כתב פה). אמורים להיות עוד משפטים שמשפיעים על הפתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תהיו אהבלים... (כל אלה שמנסים לפתור את מה שכתבתי)

כתבתי כאן בערך מה שאני זוכר, את הסגנון.

החידה לא כתובה נכון, כמו שאני כתבתי וחסר עוד בן אדם אחד וזה לא מה שהם באמת אומרים..

רק רציתי לדעת אם מישהו כאן מכיר את הסגנון הזה.

תודה בכל מקרה :)

רן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...