למידה אקסטרנית מהירה לבגרות. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למידה אקסטרנית מהירה לבגרות.

amd@ati

Recommended Posts

חברי הפורום שלום רב,

בעבר פתחתי כאן דיונים בנושא של לימודים אקדמיים במקביל לבית הספר,

בעניין זה ישנה התקדמות ואני כבר נמצא בתהליכי מיון מתקדמים של כמה תכניות.

אך קודם לכן, אני מעוניין לשקול אופציה שנראת לי טובה יותר ברמה התיאורטית, והיא לסים את הבגרות כמה שיותר מהר (בבית ספר אקסטרני),

ולאחר מכן להתקבל עם תעודת בגרות לטכניון או לאוניברסיטה ולסיים תואר בטרם גיוסי לצבא.

האם קיימות תכניות שכאלה? , מהו המועד המוקדם ביותר בו אוכל להתחיל? ומהו הזמן הקצר ביותר בו אוכל לסיים בגרות מלאה?

אשמח לשמוע מנסיונכם.

בתודה רבה מראש,

AMD@ATI.

נ.ב:

1) אני תלמיד כיתה י'.

2) הייתי רוצה לשמוע אודות "בגרות בקמפוס" שממוקם בטכניון. (והאם קיים בו מסלול שיתאים לדרישותי.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פפשששש, אתה מכוון גבוה ... הללוייה.

אין לי שום דבר בעל תוכן להוסיף לך אלא רק לאחל לך בהצלחה מכל הלב.

אתה משקיען ואם תתמיד תסתכל אחורה בחיוך. רק, תעצור מפעם לפעם לנשום ולראות עולם שלא תשרוף את עצמך בלימודים.

סחה, סחטיקה, סחטיין ... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי התואר אבל לגבי הבגרויות אם אתה ממש תזדרז ותהיה מוכן להשלים מעט חומר תוכל להתחיל באופן מיידי כי הקורסים של המועד הקרוב כבר נפתחו או להמתין לקורסים של המועד הבא.

יש המון בתי ספר אקסטרניים, הגדולים הם אנקורי, לחמן ויואל גבע. העלויות הן כמה אלפי שקלים למקצוע או 15-25K לבגרות מלאה.

בעיקרון אתה יכול לקחת גם 4 קורסים בסמסטר אבל זה עומס עצום, מדובר ב3-5 שעות של למידה אינטנסיבית לפחות פעם בשבוע(במקצועות עם הרבה חומר פעמיים בשבוע) ואתה צריך גם לתרגל המון בבית אם אתה רוצה ציון גבוה. ההמלצה שלי היא להתמקד על 2-3 קורסים בסמסטר שלא יעברו יותר מ3-4 ימים בשבוע, בקצב הזה תוכל לסיים בגרות מלאה בתוך שנה וחצי עד שנתיים מה שככל הנראה לא יספיק לך עבור תואר.

גם קח בחשבון שהאפשרות שלך להרחיב מקצועות ומס' מקצועות ה5 יח' שאתה יכול לבחור הוא נמוך, איפה שאני לומד הבחירה היא בין פיזיקה או גיאוגרפיה, אנגלית ומתמטיקה נע בין 3-5 יחידות ושאר המקצועות הם מקצועות חובה בלבד.

ההמלצה שלי היא שכל עוד יש לך ראש על הכתפיים תעשה את זה בלי היסוס, אני חשבתי על זה מכיתה ט' אבל את ההחלטה עצמה קיבלתי רק באמצע י"א אחרי שמרחתי את כל התיכון ועכשיו אני בעצם מיועד לסיים את הבגרויות שלי רק בעוד כמה חודשים אחרי שבעצם אם הייתי נשאר בתיכון ולומד כמו שצריך הייתי מסיים י"ב ביוני האחרון.

אז אל תהסס ואל תתן לבי"ס או להורים להניע אותך מלעזוב את ביה"ס למען לימוד אקסטרני, אם זה באמת מה שאתה רוצה אני ממליץ בחום גם אם זה לא ישאיר לך זמן לעשות תואר לפני הצבא. האוירה היא שונה לגמרי, אין שטויות כמו בבי"ס ולא מורחים את החומר ואת הזמן, יש בערך פי 3-5 פחות תלמידים פר כיתה, יש המון זמן פנוי ואתה הרבה יותר "אדון לעצמך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אזרחות, אנגלית, הבעה עברית, היסטוריה, מתמטיקה, ספרות, תנ"ך ומקצוע מוגבר, אלה המקצועות שדרושים לבגרות מלאה.

אני לא יודע עד כמה זה נכון לגביי אקסטרני.

את הקורסים למועד חורף הקרוב פיספסת, אז אני מציע שתיגש לבגרויות הקלות יחסית, כאלה שאפשר ללמוד אליהן ממיקודית ולקבל 90 +. נגיד ותלך על ספרות, היסטוריה ואזרחות. המיקודיות יוצאות לך כחודש לפני הבגרות, ויש לך מספיק זמן ללמוד אליהן כמו שצריך.

במועד קיץ שאחרי תקח קורסים לתנ"ך, הבעה בעברית ומקצוע מוגבר (מדעי החברה מומלץ, חומר מעניין).

נשאר לך אנגלית ומתמטיקה 5 יחידות. תוכל לקחת גם להם קורס בחורף שאחרי, ויש לך בגרות מלאה ואפשרות כניסה לאוניברסיטה ישר אחרי.

תוך כשנה יהיה לך מאוד קשה לסיים את הבגרות בצורה מלאה, עם ציונים גבוהים, כי צריך לחלק 8 מקצועות לאורך 2 סמסטרים. בסוף רוב הסיכויים שתגמור עם ממוצע נמוך ותתחיל לשפר בגרויות, סתם טרטור מיותר. אתה רק בכיתה י', יש לך שנתיים, אין צורך למהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...