תצוגה דרך מקרן-תמונה קטנה - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תצוגה דרך מקרן-תמונה קטנה

zoozoo

Recommended Posts

שלום לכולם,

קצת קשה לנסח את הבעיה שיש לי, אבל אני אנסה.

יש לי שמחובר למסך רגיל 19'' (DVI) וכן למקרן (HDMI למגבר שממתג את הוידאו למקרן).

המקרן הוא FHD והרזולוציה שכרטיס המסך (Sapphire HD4670) מוציא היא 1080*1920.

למרות זאת, התמונה המוצגת על ידי המקרן מתוך חלונות הינה קטנה יותר בשני הצירים (רוחב וגובה).

חשוב לציין שכשמפעילים במקרן תמונת Demo ברזולוציית FHD (יש שם פונקציה כזו) התמונה בגודל מלא (גדולה יותר מאשר מוצגת על ידי המחשב).

יותר מכך, כשהמחשב מודלק (לפני טעינת חלונות) התצוגה גדולה, ורק כשווינדוס עולה התמונה הופכת פתאום קטנה יותר.

ברור לי לכן שזו איזו בעייה של . אבל כאן העניין מסתבך.

מערכת ההפעלה שהייתה מותקנת במקור הייתה ויסטה, ושם שום דבר לא פתר את הבעיה (גם לא התקנה נקיה והתקנת הדרייברים במסודר).

אבל - כששדרגתי לגרסת RC של חלונות 7 הבעיה פתאום נפתרה מעצמה. תקופה מסויימת הכל עבד, ואז לפתע (בלי שום התקנה של תוכנה או עדכון או משהו דומה) התצוגה חזרה להיות קטנה, ותקופה מסויימת אחר כך חזרה להיות תקינה (גדולה). אני יודע שזה נשמע "וודו" ושדברים לא קורים מעצמם במחשב, אבל זה תאור הדברים ואין לי הסבר ממשי. שמחתי שדברים הסתדרו למרות שלא הבנתי למה ואיך.

ואז קניתי מחשב חדש והתקנתי עליו חלונות 7 RTM (גרסת נסיון חוקית לשלושה חודשים).

מכיוון שהבעיה נפתרה (למרות שרק בחלק מהזמן) רק בחלונות 7 בגרסת RC, חשבתי שבגרסת RTM יש סיכוי הכי טוב שהתצוגה תהיה תקינה. אבל... התצוגה קטנה.

שום דבר שעשיתי לא פתר את העניין (גם לא התקנה חוזרת של מערכת ההפעלה).

כמובן שכל הדרייברים הותקנו כנדרש, וניהול התצוגות נעשה על ידי Catalyst. הבעיה חזרה גם במערכות הפעלה שונות, וגם על שני כרטיסי מסך שונים (גם עם כרטיס המסך הישן שהיה לי, HD2400, וגם עם הכרטיס החדש - HD4670 כאמור), והיא נעלמה וחזרה בלי שום הסבר. "שיחקתי" גם עם כל הפרמטרים של הדרייבר (כולל שינוי קצבי רענון וכד') וכלום לא עוזר. אני כבר אובד עצות.

אני מבין דבר או שניים במחשבים, אך מעולם לא נתקלתי בדבר כזה. אני לא יודע מה אפשר עוד לעשות.

כל עצה תתקבל בברכה.

תודה.

עריכה:

התמונה קטנה, באופן גס, בעשרה אחוז מכל צד (10% משמאל, 10% מימין, 10% מלמעלה, 10% מלמטה).

מבחינת המחשב הוא מציג 1080*1920, והתמונה לא "נחתכת" אלא מוצגת כולה. זה רק על שטח יותר קטן.

חשוב לי גם לציין שהתופעה קרתה גם על התקנה "נקיה", עם הדרייברים שמתקינה חלונות 7, ונשארה אותו הדבר גם אחרי התקנת Catalyst (הותקנה גרסה לחלונות 7).

כזכור הבעיה התחילה בויסטה, כך שזו לא בעיית תאימות של חלונות 7. להפך - שדרוג לחלונות 7 בגרסת RC זה מה שפתר בזמנו את הבעיה.

חשבתי אפילו לפרמט שוב (בפעם השלישית) ולהתקין , ואח"כ לשדרג ממנה לגרסת RC ולראות אם הבעיה תפתר (לראות אם תהליך דומה למה שבוצע בזמנו יעזור, או שזה היה מקרי). כוון אחר היה להתחיל עם RC בהתקנה נקיה, ולראות אם זה יעזור.

הבעיה שלי (חות מזה שזה המון עבודה ושוב מחייב למחוק כל מה שכבר התקנתי) היא שגם אם מי מאלה יעבוד, לא ניתן להשאר עם RC לאורך זמן, והיא גם פחות יציבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...