PlayStation 3 : Motion Controller (היה על זה כבר דיון?) - עמוד 2 - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

PlayStation 3 : Motion Controller (היה על זה כבר דיון?)

jacko_il

Recommended Posts

ועוד משהו, תחשוב מה היפנים הסוטים האלה היו עושים עם כזאת...

:lol: חח חופשי. אני רק יכול לדמיין משחקי HENTAI למינהם של המשוגעים האלו.. (אבל מה, מצונזרים כמובן.. :screwy:)

האמת היא ששליטה חדשנית גם מביאה איתה לא מעט צרות לפעמים..

:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כבר כמה שנים טובות קיימת שמאפשרת שליטה על עכבר המחשב עם המוח

שמאפשר הקלקה ותזוזה לפי רצוננו,שמעתי וראיתי את המחקר הזה לפני איזה 4-5 שנים.

היום בטוח שהעסק הזה התקדם בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש רק בעיה אחת עם זה - שאתה מאבד את הערך של המשחק. למשל אם אתה משחק משחק של סקייטבורד (סתם דוגמה), ואתה צריך לעשות את התרגילים כמו שעושים אותם באמת, לא עדיף שתקנה כבר סקייטבורד ותיסע ברחוב? זה כמו שיעשו Guitar Hero עם גיטרה אמיתית...

בזה אתה צודק, אבל נראה לי שזיהוי תנועה יהיה מעולה למשחקי FPS, הרי אף אחד לא יהפוך למתנקש או יסתכן במוות, אלו דברים שלא כדאי לעשות במציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קודם כל לפותח הדיון דיברנו על הפרויקט הזה ונאטל שזה הוכרז בזמנו

בכל מקרה כמה דברים שסוני הכריזה על זה

1-כמו נאטל יהיה גם מיקרופון וזה מיקרופון בסגנון שיש בWII כרגע (נמכר בנפרד )שיודע למחוק רעשי רקע

גם בנאטל תיהיה טכנולוגיה כזאת של מקרופון

2-יהיה זיהוי קולי וגם פה מתוכנן גם לנאטל

3-הזיהוי עומק יהיה כמו בWII אם שלטים נוספים ולא כמו בנאטל שתיהיה מצלמה מיוחדת לזה

בכל מקרה אם משווים לWII אז גם נאטל וגם המוצר של סוני טכנולוגית יותר מתקדמים וברוב הדברים נותנים יותר

ובעניין FPS השליטה בWII מעולה למשחקים כאלו רק שאין לה את הכוח הגרפי לתמוך בגדולי הזאנר

אבל אם המוצר הזה של סוני צריך להיות מעולה ואם נאטל יודעת לעשות דבר דמוי פוינטר אז גם צריך להיות מצוין

היתרון של הWII היה וישאר הסטנדרט

MS וסוני יצתרכו לדחוף מוצר חדש ולקבל תמיכה מחברות צד שלישי

וזה בזמן שנינטנדו מכרה הרבה מאוד נונצק ושלט בכל קופסה

וגם מכרה מיליוני מושאן פלוס ובאלנס בורד וגם כמות נכבדה של מיקרופונים

ופה יש שאלה גדולה עד כמה זה יצליח ועד כמה מפתחות צד שלישי יתמכו בזה בדור הזה

לערכתי זה יצליח חלקית אבל יהיו הרבה משחקים שפשוט לא יתמכו בזה או שיתמכו באופן גימיקי

אבל אני כן חושב שבדור הבא זיהוי תנועה \פוינטר \ומקרופון יהיו סטנדרט

אולי חלקם יהיו מובנים בתוך הקונסולות והיו שמועות שMS תוציא דיגמי 360 אם נאטל בתוך המארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שנינטנדו החלוצה בתחום הזה.

אבל אחרי שנים שקניתי כל קונסולה שהם הוציאו (NES, SNES, GAMEBOY, N64 ו- GAMECUBE ואת חלקם אגב עדיין יש לי..)

פשוט לא רציתי להתפשר על גרפיקה שמאד חשובה לי - מה גם שאני כבר די בוגר בשביל לשחק במשחקי מאריו כאלו ואחרים, זה פשוט כבר לא עושה לי את זה.

אז ה ירד מבחינתי מהפרק למרות שחשבתי שהוא מגניב ברעיון שלו.

כמוני יש עוד מליונים. ועכשיו נוכל לקבל את השליטה הזאת בלי להתפשר עם גרפיקה מגוחכת..

עד כמה זה יצליח ? וואלה קשה לדעת, אבל לפי דעתי זה יילך פגז. (אם זה יעבוד טוב כמובן ויהיו לזה משחקים..)

לגבי NATAL - אני חושב שזה קונספט מגניב. וזהו.

לא רואה איך אפשר בכלל לשחק בצורה כזאת משחקי יריות למינהם (גוף ראשון ושלישי גם יחד),

מה גם שזה מחייב אותי להיות פעיל גופנית, לעמוד, לסובב לקפוץ וכו'..

ולפעמים זה לא ממש מתאים ברגעים שכל מה שאני רוצה זה לשכב בסבבה במיטה בעצלנות וללחוץ על כמה כפתורים.

זה יהיה מגניב לדברים מסויימים ובהחלט ייתן אופציה לגם מי שלא ותיק להכנס למשחק ולהתחיל להנות, אבל השליטה תהיה מוגבלת מידי..

בקיצור, רק הזמן יגיד. נאלץ לחכות ולראות מה ייקרה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jacko_il באנטל יש אפשרות סריקה תאורטית אולי הם יוכלו לעשות פוינטר מסתם חפץ שתמצא בבית

וככה אולי יצליכו לעשות עוד דברים

סתם דוגמה במקום באלנס בורד בתאוריה הם יכולים לזהות לך את הרגלים בתנוע ואז להכניס את זה למשחק

בעניין הWII הרבה מהטוב שלו זה התמיכה אחורנית אבל אם היה לך הרבה קונסולות לשהם וגם את הגימקיוב באמת

יש פחות סיבות במקרה כזה לקנות את הWII

לי לא היה את הגימקיוב אז אני שמח מאוד מהקניה

ובנוגע להצלחה של המוצר של סוני ומיקרוסופט

אני חושב שיש 2 סימני שאלה מאוד גדולים

1-איך באמת ישווקו את המוצר

יכניסו את זה בכל חבילה של 360 ? ישקיעו הרבה כסף במשחקים תומכים למגוון קהלים ?

ישווקו את זה כמה שנים מההשקה (וזה גם אומר שהPS3\360 צריכים למכור טוב כמה שנים נוספות )

2-איך הקהל עצמו יגיב לזה ?

ופה אני לא חושב שזה יהיה להיט גדול בגלל כמה בחינות

1-רוב הקהל של הPS3\360 נחשבים לקהל קור וחלקם סולדים מהרעיון של זיהוי תנוע ומשחקי קזואל כמו שיש בWII

וכניראה הרבה מהם לא יקנו את זה

2-המחיר עלול להיות יקר 100$ ואולי יותר

3-כבר בשלב הזה ובלי לדבר על עד שהמוצרים יצאו בפועל 2 הקונסולות מעל 3 שנים בשוק

וחברות פיתוח התרגלו לדברים שקיימים

לקחת סיכונים ולהוציא משחקים גדולים שבאמת מותאמים לשליטה הזאת ניראה לי שלא יקרה הרבה בחברות צד שלישי

אם סוני ומיקרוסופט לא יפתחו את הכיס וידממו מזומנים

אני חושב שחברות פיתוח צד שלישי בלי תמיכה מיוחדת יתמקדו בסטנדרט בעיקר במקרה כזה

ומקסימום יעשו דברים גימיקים בזול למי שקנה את המצלמה

4-הקונסולות עצמם מתחילות ליתישן ועד שזה יצא ויתחיל להתבסס בשוק אני לא יהיה מופתע אם נשמע על ה"סופר WII "

ניראה מאוד חזקים יחסית \נראה המשך של התחזקות הסלולרים מבחינת משחקים שבחלקם כבר יש זיהוי תנוע כבר היום \

ואפילו יתחילו שמועות על הXBOX720\PS4 וגם אם השמועות לא יהיו נכונות בטח הרבה יתחילו לחכות לדור הבא כבר

בקיצור אני חושב שסוני ומיקרוסופט פספסו את הרכבת בתחום הזה

ורק בדור הבא ניראה באמת תמיכה מאסיבית ואת הדברים האלו כסטנדרט

אפילו הבאלנס בורד של הWII שמכר מעל 20 מיליון לא מקבל יותר מידי תמיכה ממפתחות

וגם נאטל וגם המוצר של עוד לא יצאו ועוד לא מכרו יחידה אחת אפילו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שיש משהו במה שאתה אומר..

יש כאן איזשהו "פספוס של הרכבת" ובהחלט מסכים שהמכשירים כבר מתחילים להיות מיושנים יחסית למה שיש ב .

בקיצור, רק הזמן יגיד.

נאלץ לחכות ולראות מה יהיה.

**שיתוף במה שעובר לי בראש**

אותי אישית מדהים לאן התעשייה הזו הגיעה !! פאקק !! חיישן תנועה שרואה מה אתה עושה עם הגוף וככה משחקים ! שלא לדבר על גרפיקה !!

בתור ילד בכיתה ג' בערך היה לי 2600 שקבלתי מבן דוד שלי שחרש עליו כמה שנים טובות.

אני לא אשכח בחיים את החוויה הזו ! הייתי בוהה בתמונה של הקלטת של SPACE INVADERS ושם את הקלטת בגאווה.

גרפיקה לא ממש היתה שם, גם היה מינימלי - אבל ראבאק זה היה כיף של שעות !!

את כל הגרפיקה יצרתי לעצמי בדימיון בראש של ילד קטן. הכל היה נראה פשוט מדהים.

שליטה בתנועה ?! הצחקתם. שלט עם סטיק וכפתור אחד.

מדהים. (לפחות אותי.. ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jacko_il אחרי התקופה של האטרי 2600 התחילו לצאת כל מיני מוצרים שחלקם מוזרים מאוד

אבל הלכו ברוח של מה שיש היום

למגדריבר היה משהו צד שלישי אם זיהוי תנועה (מסריח אבל זיהוי תנועה )

היה כפפת משחק של

היו אקדחי אור

לNES היה אפילו

הרבה דברים פעלו מסריח באותה תקופה אבל הם היו החלוצים היום הטכנולוגיה כל כך התפתחה שאפשר ליצר מוצרים יחסית בזול

ושהם כן יהיו מוצלחים

משחקים כמו גיטר אירו לדוגמה לא היו אפשרים טכנולוגית במחיר סביר לפני 15-20 שנה

בדור הבא מאוד יכול להיות שלא ניהיה חיבים תוספים מיוחדים למשחקי מרוצים\נהיגה \וכו

כי הזיהוי תנועה ומקרופון וכו יהיו בכל קונסולה כסטנדרט ויהיו הרבה יותר מוצלחים מהיום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם הרבה דברים שנכתבו פה.

גם לגבי הפספוס של סוני וMS, אני מאמין שנראה יישום מלא של הטכנולוגיה בדור הנוכחי של הקונסולות, ולאו דווקא עקב לא מספקת.

לקחת מוצר כמו PS3 ולשנות את המהות שלו לחלוטין דרך תוסף זה תרגיל שיווקי שבחיים לא יצליח, והם גם לא יינסו.

אני לא אומר שלא נראה את הטכנולוגיה ממומשת בדור הנוכחי, רק לא בצורה שאנחנו מדמיינים כרגע.

משחקים כמו גיטר אירו לדוגמה לא היו אפשרים טכנולוגית במחיר סביר לפני 15-20 שנה

אני דווקא חושב שכן. גיטר הירו זה ממש לא הישג טכנולוגי, רק רעיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא כן השג טכנולוגי במובן של כמות השירים ואפשרויות הDLC שיש היום

תזכור שבתקופת האטרי 2600 עוד מכרו תקליטים ולא היו דברים כמו MP3 ובכלל כמות האכסון על קלטות של קונסולות היה נמוך מאוד

רק מאז שהתחילו לשווק קונסולות מבוססי דיסקים זה היה אפשרי אבל גם אז זה היה בעיתי והתחיל בקטן יחסית

אם משחקי ריקוד ומוזיקה שלא כללו יותר מידי שירים

היום שיש וגם אפשרות חיבור מהירה לאינטרנט לכל קונסולת מינסטרים

אפשר להכניס הרבה שירים באיכות טובה וגם לאפשר הורדות בתשלום וזה מה שעשו

עכשיו בנוגע לזיהוי תנועה גם פה יש את עניין התמחור

בעבר גירוסקופים היו מאוד יקרים וככה גם מצלמות דיגיטליות

בתאוריה היה אפשר לעשות זיהוי תנועה מזמן רק שזה לא היה משתלם לשוק המינסטרים

אבל היום זה מספיק זול להצדיק כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטלן מדי בשביל כל החיישני תנועה האלה. קשה לי לראות את עצמי מתאמץ כל כך הרבה בשביל לשחק משחק. יצא לי לשחק בWII, זה חמוד, אבל זה פשוט כל כך קז'ואל ומיותר. אם הייתי רוצה לשחק באולינג, הייתי הולך לאולם בפתח תקווה, זה גם הרבה יותר נחמד להרים כדור של 10 קילו מאשר להרים איזה שלט מפגר של 100 גרם. אם אני משחק במשחק מחשב או קונסולה, אני מעדיף לשבת כמו בטלן על הכסא ולהזיז רק את האצבעות. בשביל להתאמץ, יש את המציאות. :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי שמועה לשנטאל יהיה לאג מטורף ולסוני וונד לא

והסרטונים והתמונות של השלט של הווי עף הם כל כך מפוברקים על ידי המתחרות, כמה מטומטם צריך להיות כדי להעיף שלט לתוך נו באמת

אני לא רואה את המסך שלי שבור לחתיכות, מן הסתם כי בחיים השלט לא עף לי מהיד ואני עף פעם לא שם את הרצועה

שאנשים משחקים בשלט של או אקסבוקס הם מחזיקים אותו בכוח המחשבה או מה שהם מסוגלים לתת לשלט של הווי לעוף להם מהיד ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטלן מדי בשביל כל החיישני תנועה האלה. קשה לי לראות את עצמי מתאמץ כל כך הרבה בשביל לשחק משחק. יצא לי לשחק בWII, זה חמוד, אבל זה פשוט כל כך קז'ואל ומיותר. אם הייתי רוצה לשחק באולינג, הייתי הולך לאולם בפתח תקווה, זה גם הרבה יותר נחמד להרים כדור של 10 קילו מאשר להרים איזה שלט מפגר של 100 גרם. אם אני משחק במשחק מחשב או קונסולה, אני מעדיף לשבת כמו בטלן על הכסא ולהזיז רק את האצבעות. בשביל להתאמץ, יש את המציאות. :cool2:

תראה והתקשורת מציגים את הWII אם משחקי קזואל וכושר

בפועל יש משחקי קור טובים שעושים שימוש מצוין בשליטה ולא מקבלים אהבה מהתקשורת

מאד אורלד לדוגמה עושה שימוש מצוין בשליטה והוא משחק קור

יש לו בעיות משלו בעיקר אורך חיים קצר אבל השליטה עצמה מעולה

COD5 מציג שליטה מצוינת בWII

RE-UC

RE4

ויש עוד משחקי קור אם שימוש מצוין בשליטה

גם חלק ממשחקי הספורט לדוגמה PES2009 מרגיש מעוד מרענן בגלל השליטה

הבעיה העיקרית של הWII זה שהוא לא חזק מספיק לתמוך בחלק מהמנועים הגרפים שהקונסולות האחרות תומכות בזה

ובגלל זה הרבה משחקים לא מגעים לWII וגם אם היו מגעים היו ניפגעים מבחינת גרפיקה ופיזיקה

ואני חושב שבגלל זה יש רצון לשליטה כמו בWII ואפילו טובה יותר אבל אם חזקות בהרבה

הבעיה כמו שאמרתי מקודם אני חושב שהרכבת כבר מחכה בדור הבא ורק אז ניראה את זה אופך למינסטרים

למרות שבדור הזה ניראה כמה דברים נחמדים אבל לא ישום מלא בPS3\360

בעניין העצלנות חלק מהדברים לא דורשים מעמץ רב הפרסומות די משקרות ולא באמת צריך לעמוד ברוב המשחקים

לרוב המשחקים מספיק תנועות קלות בלבד ויש גם הרבה משחקים שלא משתמשים בכלל בזיהוי תנועה

או שנותנים אפשרות לישתמש בגימפאד גימקיוב או ב"קלסי "

אני חושב שזה רק שמועה

סך הכל עובדת מאוד מהר ולפי מה שהבנתי לנאטל יהיה כוח מחשוב לצרכים שלה והיא לא תיקח כוח מחשוב מהקונסולה

ככה שאני לא חושב שצריך להיות בעיות אם נאטל

ההבדל הגדול בין נאטל למוצר של זה שלנאטל תיהיה גם מצלמת עומק

בניגוד למוצר של סוני שישתמש בחישנים דמוי להשיג את האפקט הזה

יתר הדברים צריכים להיות דומים

מיקרופון וזיהוי קולי

ויכולת סריקה מסוימת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והסרטונים והתמונות של השלט של הווי עף הם כל כך מפוברקים על ידי המתחרות, כמה מטומטם צריך להיות כדי להעיף שלט לתוך נו באמת

אני לא רואה את המסך שלי שבור לחתיכות, מן הסתם כי בחיים השלט לא עף לי מהיד ואני עף פעם לא שם את הרצועה

שאנשים משחקים בשלט של או אקסבוקס הם מחזיקים אותו בכוח המחשבה או מה שהם מסוגלים לתת לשלט של הווי לעוף להם מהיד ככה

למרות שלא ברור ממש באיזה שפה אתה מדבר, או מנסה לדבר. הצלחתי להבין חלק מהדברים בצורה מעומעמת.

אתה טוען שהשלט של הWII לא עף מהידיים? לי הוא עף, ולעוד כמה חברים. קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...