בעיה במד-סוללה ב-1005HA - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה במד-סוללה ב-1005HA

assafy1000

Recommended Posts

שלום,

הבוקר שמתי לב למשהו במד סוללה במחשב שברשותי- eee 1005ha-p

מערכת ההפעלה היא אותה מערת הפעלה שהייתה במחשב כשקיבלתי אותו-חלונות HOME באנגלית (המחשב נקנה בארה"ב)

אני בזמן האחרון לא מתנייד איתו כמעט בכלל מפני שאני עובד כל השבוע, ולכן אני תמיד מחובר לחשמל ללא הסוללה (הסוללה נשמרת בשקית אטומה שרכשתי במיוחד בשביל זה)

השבוע החלטתי שמדי כמה ימים, בסוף השימוש, אני אפעיל את המחשב לכמה דקות עם הסוללה, כדי לראות שהכל בסדר.

ביום שני האחרון כשהדלקתי את המחשב, מד הסוללה שמובנה במערכת הפעלה הראה שיש לי עוד 31 אחוזים של חיי .

היום (שישי) משום מה הוא הראה פתאום שיש 24 אחוז בלבד. ירידה של 7 אחוזים.

חשבתי על 2 אפשרויות.

1. מד הסוללה מזייף מסיבה כלשהי

2. למרות שהסוללה לא מחוברת למחשב, היא כנראה קצת נחלשת ומתבזבזת, אפשרות שלטעמי לא סבירה ממש (ואם זה משנה-היא לא הייתה מחוברת 4 ימים למחשב)

3. תקלה קטנה אולי, למרות שאני כרגע עובד על ואין שום בעיות. אני נשארתי עם עוד 14 אחוז, ויש לי עוד יותר משעה של חיי סוללה

אם למישהו יש רעיון מה יכול להיות מקור הבעיה, אשמח לשמוע, כדי לדעת האם אני צריך להיות מודאג, למרות ששוב-כרגע אני עובד איתו יותר משעה ואין לי שום בעיה (לפי מד הסוללה, חיי הסוללה ירדו ב-10 אחוזים בלבד בשעה שאני עובד איתו, כל זה כשאני מחובר לאינטרנט ועובד עם כמה טאבים פתוחים יחד עם שיחות במסנג'ר)

תודה מראש ושבת שלום :)

אסף

נ.ב. חשוב לציין שבסוף כל יום אני מחבר את הסוללה חזרה. זה לא שהיא כל הזמן מחוץ למחשב ובתוך השקית האטומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פריקה עצמית.

תקין לחלוטין.

אם כך, הסרת בזה הרגע דאגה מליבי :)

רק עוד שאלה קטנה-אם הסוללה עומדת להיגמר (כרגע למשל יש לי עוד כשעה של שימוש), האם כדאי להטעין אותה, כדי לא להגיע למצב שהיא פורקת את עצמה עד 0 אחוז? או שאין סיכון ממשי באם מתרחש מצב כזה?

המון המון תודה לך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב יכבה עוד לפני שהסוללה תגיע ל-0 (פריקה עמוקה), יחד עם זאת, אני נוהג לחבר את המחשב למטען ב-10% ע"מ לא להגיע למצב הזה.

סוללה כזאת שנפרקת פריקה עמוקה תינזק בצורה בלתי הפיכה (אבל כאמור, המחשב יכבה לפני זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...