שאלה לגבי סוללות Eneloop - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי סוללות Eneloop

Splashy

Recommended Posts

יש לי מספר סטים של Eneloop ומטען LaCrosse BC-900.

טענתי את הסוללות ב-200ma ועקב תופעה שקרתה לי בכל הסטים שתמיד לאחת מהסוללות לקח משמעותית יותר זמן להיטען מיתר הסוללות, שאלתי בפורום בחו"ל שמתמחה בנושא (http://www.candlepowerforums.com/vb/forumdisplay.php?f=9) ואמרו לי שזה לא טוב לסוללות לטעון אותן ב-200ma כי המטען הרבה פעמים לא מזהה כאשר הסוללות מלאות ולכן ממשיך לטעון אותן וגורם לטעינת יתר, דבר שיכול להזיק לסוללות, והמליצו לי לטעון את הסוללות ב-1000ma.

שאלתי היא, אם אני בודקת באמצעות המטען את הקיבולת של הסוללות ובמידה והקיבולת תקינה, האם זו מספיק אינדיקציה לכך שהסוללות תקינות?

תודה מראש על כל תשובה/רעיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך על התגובה.

אז אתה בטוח שזה לא מזיק ובריא לסוללה לטעון ב-200ma?

יש לך אולי הסבר למה בכל פעם שטענתי סט ב-200ma, אז 3 מתוך 4 נטענות תוך זמן מסויים ולסוללה הרביעית לוקח עוד כמה שעות טובות מעבר לזה עד שהיא נטענת? כי כשניסיתי לטעון סט חדש ב-1000ma התופעה שתיארתי למעלה לא קרתה וכל הסוללות נטענו באותו זמן.

התופעה הזו קרתה לי עם מספר רב של סטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש את המטען הזה ובעיה דומה עם הסוללות, עד עכשיו לא ממש הבנתי כמה דברים בנוגע לפעולה שלו, הכנסתי אליו סט GP ישנות מאוד שלי שעברו הרבה מאוד מחזורי טעינה במטענים של GP ואני בטוח שהקיבולת שלהם נמוכה מאוד כרגע, שמתי אותם על Discharge Refresh הכל עבד טוב ויפה, זה הגיע לאפס התחלף ל Charge Refresh ואחרי כמה שעות חלק מהן חזרו למצב של Discharge Refresh, למישהו ידועה הבעיה הזאת? מישהו מבין מה המשמעות של זה?

אני ניחשתי שזה בגלל שהזיכרון של הסוללות לא משהו...

ועוד משהו שקרה לי, עם סט אחר של , שבמצב Refresh הקיבולת שלהם הגיעה עד ל 2.35Ah ואח"כ בטעינה רגילה הfull הופיע כאשר הן היו בקיבולת של 1168mAh

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך על התגובה.

אז אתה בטוח שזה לא מזיק ובריא לסוללה לטעון ב-200ma?

יש לך אולי הסבר למה בכל פעם שטענתי סט ב-200ma, אז 3 מתוך 4 נטענות תוך זמן מסויים ולסוללה הרביעית לוקח עוד כמה שעות טובות מעבר לזה עד שהיא נטענת? כי כשניסיתי לטעון סט חדש ב-1000ma התופעה שתיארתי למעלה לא קרתה וכל הסוללות נטענו באותו זמן.

התופעה הזו קרתה לי עם מספר רב של סטים.

אני לא יודע את זה ברמת ודאות של מדען, אבל אני בטוח בזה, כן. אם תמצאי מאמר שאומר אחרת, זה משהו אחר. ההסבר האפשרי הוא פשוט - הסוללות נשחקות וכל אחת בקצב שלה, מה גם שיכול להיות שהשתמשת באחת יותר מאחרת, ולכן הקיבולת העכשווית שלהן לא שווה (גם חדשות לא בהכרח תמיד זהות לחלוטין), ולכן אחת נטענת מהר מהאחרת. אם את אומרת שניסית לטעון גם באלף אבל סט אחר לגמרי, זה לא מרמז על שום דבר, על אחת כמה וכמה שמדובר בסט חדש שהקיבולת האמיתית של הסוללות אמורה להיות דומה אם לא זהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם על התגובות.

Jay K, זה קרה לי עם מספר סטים של סוללות שסוללה אחת נטענה יותר לאט.

כל הסטים חדשים ונטענו פעם או פעמיים לכל היותר.

yossi_s1, קניתי את הסוללות ממוכר ב- שגם הומלץ בפורום די ספוט (whatuneed4baby).

אם לא אמורה להיות בעיה כזו, איך אפשר לדעת אם הסוללות פגומות או שזה המטען?

תודה שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהוא מסיים להטעין תלחצי על DISPLAY עד שתראי כמה הוא הטעין כל . אם זה בסביבות 1.9, 2.0, 2.1 אז יופי. אם תראי שהסוללה ה"איטית" יותר היא 2.5 לעומת האחרות שהן 2.0, תדעי מה פשר ההפרש בזמנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש אנשים שלא מבינים באלקטרוניקה לא לקשקש שטיות.

ראשית יש הבדל עצום בין מטענים של 200 מילי אמפר ל1 אמפר.

אם תחבר תסוללות למטען 200 מילי אמפר, שאילו לרוב מטענים פשוטים ללא יצוב צריכית הזרם הגדולה של הסוללות תגרום לכך לירידת המתח בקו.

סוללות טוענות מטען חשמלי, שהו הספק כפול זמן Q=VxAxt , נכון שלאחר זמן אין סופי הסוללות יטענו במטען הנכון, אף זה יקח זמן רב ויגרום מטענים שונים בכול .

במטענים הללו הסוללות מחוברות במקביל, כך שכול הזמן המתח משתנה , והסוללות בטעינה זמן ממושך שגורם להיתחממות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...