זקוק לחוות דעת על מיפרט למישחקים עד 2500 שקל - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לחוות דעת על מיפרט למישחקים עד 2500 שקל

HWgeek

Recommended Posts

שלום לכולם,

מיזמן לא עסקתי כבר בבניית מיפרטים והרבה דברים היתשנו אז אני זקוק לחוות דעת על מיפרט שבניתי בישביל ילד למישחקים בעיקר.

אז ככה, היה לו מחשב ישן עם כרטיס חדש יחסית- ATI 4670.

עכשיו המחשב הישן כבר גמור וצריך מחשב חדש- כל מה שבקופסא חוץ מהכרטיס מסך.

לדעתי הכרטיס הזה אמור לעבוד טוב יחסית בהגדרות בינוניות במיפרט כזה לא?

המיפרט שבניתי מצורף:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט לא משהו בכלל- לא מאוזן ולא איכותי מהסיבות הבאות:

-יש מעבדים עדיפים- כפולי ליבה חזקים יהיו עדיפים על פני מרובע ליבה חלש במשחקים.

-יש לוחות אם איכותיים שזולים יותר.

-הספק חצי ג'נרי לכן מומלץ לשים אחד איכותי יותר.

הכרטיס הזה יריץ משחקים מודרניים על הגדרות בינוניות, אל תצפה ליותר מדי.

להלן מפרט מתאים, האם אתה רוצה לרכוש רק בKSP?

מעבדי אינטל Pentium E6300, Bus1066Mhz, s775, 2MB, DualCore Tray

מאווררים וגופי קירור Arctic Cooling Alpine 7 (s775 ,754 ,939 ,AM2)

לוחות אם למעבדי אינטל GIGABYTE EP43-UD3L s775 C2Q 1333Mhz, Intel P43, DDRII 1333, PCI-E

זכרונות DDR II 800Mhz 2x2GB Patriot Signature

דיסקים קשיחים Seagate 1TB 7200 RPM, 32MB Sata II ST31000528AS

צורבים LG DVD±RW GH22NS x22 Black SATA

מארזים CoolerMaster Elite 335 Black (No PSU)

ספקי כוח Hec 500TD-TF 500W 2x8cm fan 24pin

מחירון עבודות במעבדה הרכבת מחשב חדש עד 3000 שקל

סה"כ 2304 ₪

ניתן כמובן להחליף את המארז לעוד יותר איכותי ומקורר כמו אנטק 200/300 ו/או לקחת מעבד חזק יותר (למרות שזה פחות משתלם ולא תרגיש בהבדל) כגון E8400. אני הייתי מציע לך לרכוש את משולש הליבה X3 720 אך אני בספק אם יש אותו במלאי בכלל. תשאל אותם- במידה וכן אתה יכול לקחת אותו+ ג'יגבייט MA770-UD3/DS3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט לא משהו בכלל- לא מאוזן ולא איכותי מהסיבות הבאות:

-יש מעבדים עדיפים- כפולי ליבה חזקים יהיו עדיפים על פני מרובע ליבה חלש במשחקים.

-יש לוחות אם איכותיים שזולים יותר.

-הספק חצי ג'נרי לכן מומלץ לשים אחד איכותי יותר.

הכרטיס הזה יריץ משחקים מודרניים על הגדרות בינוניות, אל תצפה ליותר מדי.

להלן מפרט מתאים, האם אתה רוצה לרכוש רק בKSP?

מעבדי אינטל Pentium E6300, Bus1066Mhz, s775, 2MB, DualCore Tray

מאווררים וגופי קירור Arctic Cooling Alpine 7 (s775 ,754 ,939 ,AM2)

לוחות אם למעבדי אינטל GIGABYTE EP43-UD3L s775 C2Q 1333Mhz, Intel P43, DDRII 1333, PCI-E

זכרונות DDR II 800Mhz 2x2GB Patriot Signature

דיסקים קשיחים Seagate 1TB 7200 RPM, 32MB Sata II ST31000528AS

צורבים LG DVD±RW GH22NS x22 Black SATA

מארזים CoolerMaster Elite 335 Black (No PSU)

ספקי כוח Hec 500TD-TF 500W 2x8cm fan 24pin

מחירון עבודות במעבדה הרכבת מחשב חדש עד 3000 שקל

סה"כ 2304 ¤

ניתן כמובן להחליף את המארז לעוד יותר איכותי ומקורר כמו אנטק 200/300 ו/או לקחת מעבד חזק יותר (למרות שזה פחות משתלם ולא תרגיש בהבדל) כגון E8400. אני הייתי מציע לך לרכוש את משולש הליבה AMD X3 720 אך אני בספק אם יש אותו במלאי בכלל. תשאל אותם- במידה וכן אתה יכול לקחת אותו+ לוח אם ג'יגבייט MA770-UD3/DS3.

ראשית תודה על תגובתך אך בנוגע למעבד טעות מרה בידך,

אתה מוזמן ליבדוק שוב את העניין:

http://www.anandtech.com/bench/default.aspx?p=94&p2=52

בנוגע ללוח וספק אני צריך חוות דעת נוספת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בידי שום טעות, פשוט לא הבנת.

שים לב כי Q8200 עולה כמעט פי 2 מE6300- האם אתה חושב שזה שווה אתה תוספת המחיר?

בנוסף, הבנצ'ים הללו כמעט בוודאות נערכו על מחשבים עם כרטיס מסך חזק, לכן לא משנה אם ההגדרות גבוהות או נמוכות כרטיס המסך לא מגביל- לעומת המקרה שלך, שבו הכרטיס הוא זה שיגביל, ולא המעבד.

הבנצ'מרקים האלה שמסתובבים ברשת לא ממש מדוייקים- שכן החומרה אחרת וכמובן יהיו הבדלי פריימים בין מערכות אפילו אם הן זהות מבחינת החומרה.

לפני מספר חודשים dj-ElectriC עשה השוואה קטנה בין מרובע וכפול ליבה, אתה מוזמן לקרוא-

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=411638.0

לבסוף לא סתם הצעתי לך לבדוק האם יש X3 720 במלאי- הוא זול יותר ומציג ביצועים טובים יותר במשחקים ממרובעי חלשים (אתה מוזמן לעשות את ההשואה בבנצ'מרק הנ"ל, למרות שהוא לא מציג משחקים שתומכים רק ב2 ליבות- שהן הרוב כיום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בידי שום טעות, פשוט לא הבנת.

שים לב כי Q8200 עולה כמעט פי 2 מE6300- האם אתה חושב שזה שווה אתה תוספת המחיר?

בנוסף, הבנצ'ים הללו כמעט בוודאות נערכו על מחשבים עם כרטיס מסך חזק, לכן לא משנה אם ההגדרות גבוהות או נמוכות כרטיס המסך לא מגביל- לעומת המקרה שלך, שבו הכרטיס הוא זה שיגביל, ולא המעבד.

הבנצ'מרקים האלה שמסתובבים ברשת לא ממש מדוייקים- שכן החומרה אחרת וכמובן יהיו הבדלי פריימים בין מערכות אפילו אם הן זהות מבחינת החומרה.

לפני מספר חודשים dj-ElectriC עשה השוואה קטנה בין מרובע וכפול ליבה, אתה מוזמן לקרוא-

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=411638.0

לבסוף לא סתם הצעתי לך לבדוק האם יש X3 720 במלאי- הוא זול יותר ומציג ביצועים טובים יותר במשחקים ממרובעי ליבה חלשים (אתה מוזמן לעשות את ההשואה בבנצ'מרק הנ"ל, למרות שהוא לא מציג משחקים שתומכים רק ב2 ליבות- שהן הרוב כיום).

אני מבין את הטיעון שלך

אך ההבדל במחיר הינו רק 270 שקל!

במחיר הזה הוא גם מקבל תוספת ביצועים קטנה אולי במישחקים היום אך בעתיד הוא יקבל את מלא התמורה .

ועוד לא דיברתי שאם בעתיד יצטרך לקדד או אודיו ופוטושופ- אז היא יצטער על ה270 שקל האלו

אם המחיר היה הבדל של 600 שקל בערך אז אני הייתי בדעתך, גם לי לי מרובע ואני גם לא מרוצה מהניצול כיום אך עם הזמן זה מתחיל להישתלם לי.

בנוגע להרד דיסק עם אני לא טועה הוא עדיף בביצועים מהבלק סריס 1TB של WD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ksp שינו את המחירים (כמו שהם עושים כל כמה ימים), המחיר של Q8200 הוא 740 שקלים ולא 700 כפי שרשום אצלך, כעת ההפרש עומד על 320 שקלים שזה הפרש לא קטן. בנוגע לפוטושופ ותוכנות עריכה- זה נושא אחר- רשמת כי המחשב מיועד למשחקים. כך או כך אם הוא יתעסק בזה פה ושם ולא בצורה רצינית גם אז E6300 יספיק.

זה שאתה טוען כי בעתיד זה ישתלם לך- זה לא ממש נכון (לפי דעתי כמובן), מהסיבה הפשוטה שעד שמשחקים יציגו הפרשי ביצועים גבוהים למרובעי ליבה ביחס לכפולי הליבה, אתה תצטרך מעבד הרבה יותר חזק מQ8200 (או שתצטרך לעשות לו לא קטן). אני רק מייעץ ומציג את דעתי- אם אתה חש כי לא תהיה מרוצה מלקיחה של מעבד אחר- קח אותו.

בנוגע להארדיסק, ההבדלים בביצועים בין הארדיסקים והחברות (ואני לא מדבר על סדרות ירוקות וכדומה) עומדים על אחוזים בודדים לכן זה לא משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...