והגזענות חוגגת.... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

והגזענות חוגגת....

Rafi921

Recommended Posts

ExtraThing ו רוני :

תגידו לי, ילד בן 8 - 12 אתיופי , יודע מזה גיור ?

מתוך הכתבה :

" הנימוק ההלכתי המדויק של הרב לאי קבלת ההצעה טרם נמסר, אולם הדבר קשור ככל הנראה להליך גיורם של הילדים האתיופים "

" הדרישה המרכזית בגיור על פי ההלכה היא קבלת מצוות, אך היא נעדרת כשמדובר בילדים שעוד לא הגיעו לגיל מצוות

(13 לבנים ו-12 לבנות).

במקרה כזה הגיור נעשה "על דעת בית דין", כלומר - הדיינים הם שקובעים האם לדעתם ראוי לגייר את המועמד או לא.

על פי גורם המעורה בתחום הגיור, תנאי הכרחי לעניין זה -"בכל בית דין בעולם" -

הוא לימודים בבית ספר שמקנה ידיעות בנושא יהדות ומחנך לשמירת תורה ומצוות. "

" סער הציע לשלב את התלמידים בכלל בתי הספר הממלכתיים בעיר, ובהם גם בתי ספר חילוניים -

אך בתוך מסגרת מיוחדת השייכת לזרם הממלכתי-דתי, שתאפשר פיקוח רבני על התכנים הלימודיים שיכללו תגבור בלימודי היהדות "

אתה אידיוט להלכה ומעשה או סתם עושה את עצמך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חח אני אוהב איך אתה זורק את המילים האלה ככה, כשאתה בטח בעצמך מפחד לעבור בשכונות מסויימות - בגלל אותם האתיופים. אתה פוחד לעבור ליד התחנה המרכזית בערב - בגלל אותם האתיופים .

ואם אתה כזה מעריץ שלהם ואתה כל כך מת עליהם, תשתתף איתם בהפגנות שלהם, תילחם איתם על הזכויות השונות, תעזור איכשהו....

או שאתה רק יכול לקרוא לי גזעני כי אני אומר כמה עובדות קיימות . עובדות לא משתנות בין אם אני או אתה גזענים או לא.

אני לא מפחד (אולי בגלל שאני תימני), וגם לא מעריץ שלהם. אפשר לומר אבל שאני מעריץ הגינות ומגנה גזענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מפחד (אולי בגלל שאני תימני), וגם לא מעריץ שלהם. אפשר לומר אבל שאני מעריץ הגינות ומגנה גזענות.

זה לא משנה אם אתה ספציפית מפחד או לא, אני גם לא מפחד(אני קווקזי), אני מדבר על כלל האוכלוסיה. ולמעשה אני מכיר הרבה אתיופים , ויש לי אפילו חבר אחד אתיופי , אחלה בחור , עם שכל, בעל ממוצע הציונים בין הגבוהים אצלנו. מצחיק, עוזר ,בקיצור אחלה גבר. והוא בעצמו אומר שהוא לא בצד אתיופים האלה שמפגינים כל הזמן , והוא בעצמו סיפר לי עד כמה "יהודים" הם. (כמובן שהוא לא יכול להגיד שהוא שונא ומתעב אותם , אבל צריך לדעת לקרוא בין השורות,והדעה שלו עליהם היא לא משהו)

ואני לא גזען, עובדה שיש לי חבר אתיופי.

וזה יפה וטוב שאתה גם לא גזען, אבל צריך פשוט להבין את ההשלכות של האכולוסיה האתיופית על החיים בארץ.

אני פשוט בעל חשיבה ביקורתית, ואני רואה ומציין רק עובדות (וגם לא ציינתי את רובן אפילו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-Aluminum :

"מדובר בבני העדה האתיופית שרוצים לעבור גיור. בגלל הרצון הזה והמחויבות שלהם לתהליך הם לא יכולים להיות בבי"ס חילוני אלא בבי"ס דתי שמלמד יהדות.

מה שהרב פסק זה בדיוק זה - הם לא יכולים ללמוד בבי"ס חילוני, אלא רק דתי ע"מ להשלים את דרישות הגיור. אם הם ילמדו בחילוני הם יפגעו בגיור שלהם."

אם הם לא יהודים בשביל מה העלו(מהמילה עלייה) אותם לארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה, אני חוזר על השאלה והפעם בהגדלה :

האם תלמיד מוסלמי או נוצרי או אתיופי צריך גם להתגייר כדי ללמוד בחינוך החילוני בבית ספר ישראלי לא חרדי ?

שים לב יא רוני לחלק החשוב, לא חרדי ולא דתי תרגום ישראלי ממלכתי חילוני

יש מבין ?

ערבים (מוסלמים או נוצרים) הם אזרחי מדין תושבות. דהיינו, הם נולדו כאן - ולכן הם אזרחים.

אתיופים הובאו לארץ בתנאי שיעברו גיור לחומרא בארץ, וגיור כולל לימוד בבתי ספר דתיים-לאומיים.

[br]פורסם בתאריך: 31.08.2009 בשעה 22:04:32

אם הם לא יהודים בשביל מה העלו(מהמילה עלייה) אותם לארץ?

פשוט לא יודעים אם הם יהודים או לא.

מסתמא שהם קיבלו על עצמם יהדות בשלב מסוים, לפני מאות שנים. איך קיבלו, מי קיבל, והאם מדובר בהליך כשר - זו שאלה שאין עליה תשובה.

מה שחשוב להדגיש הוא שהם לא בני שבט דן כפי שיש טוענים. בדיקות DNA מצאו שאין הבדל בין אתיופי נוצרי לאתיופי יהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחח... הרגת אותי עכשיו... מלא אומרים שאני תימני מבחוץ ואשכנזי בפנים... אין לי אפילו קצת ח' וע' גם...

אשכרה ... כמו מייקל ג'קסון, התחיל שחור סיים לבן. יש לך עתיד וגאולה :lol::cool2:

autoexec :

בחייאת ראבקום !! כאילו ... הובאו לארץ ?! כדי שיקבלו הכשר רבני ?! ?! להיות בני אדם ?

הקופים השחורים האלה ( האתיופים, כן ? שלא תתבלבל ) ... מה הם יודעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מחלוקת גדולה בין הרבנים האם אתיופים הם באמת יהודיים. רבים קובעים שהאתיופים שלא עשו גיור, הם לכאורה עדיין גויים!

לשם כך צריך גיור.

הכתיבה שלך מאוד מזלזלת -לכן מעכשיו תחפש תחברים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשכרה ... כמו מייקל ג'קסון, התחיל שחור סיים לבן. יש לך עתיד וגאולה :lol::cool2:

autoexec :

בחייאת ראבקום !! כאילו ... הובאו לארץ ?! כדי שיקבלו הכשר רבני ?! ?! להיות בני אדם ?

הקופים השחורים האלה ( האתיופים, כן ? שלא תתבלבל ) ... מה הם יודעים.

הציניות האינפנטילית אינה במקום. עצם היותך "בן אדם" לא מהוה תנאי מספק לתושב חו"ל להפוך לאזרח ישראלי.

6 מיליארד בני אדם יכולים להעיד על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציניות האינפנטילית אינה במקום. עצם היותך "בן אדם" לא מהוה תנאי מספק לתושב חו"ל להפוך לאזרח ישראלי.

אז בשביל מה הטסנו אותם לארץ?

כדי להגיד להם שהם לא יהודים כשרים? ובגלל זה לא מקבלים אותם?

על פי חוק הם אזרחי , ובראש ובראשונה הם בני אדם ולאף אחד אין את הזכות להפלות בגלל שהם לא יהודים כשרים

נראה שהרבנים לא קולטים את זה, זה לא משנה אם הם מקבלים תקציב מהמדינה (והם כן) או שהם בית ספר פרטי שמקבל מימון פרטי, כל עוד הם נמצאים בשטחי מדינת אין להם את הזכות להפלות על רקע גזעני או דתי

חוץ מזה הם טוענים שאותם התלמידים לא יהודים כהלכה ומי בדיוק קבע שהם יהודים? למה הם לא מציגים תועדת יהדות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...