הרצח המזוויע בטיילת יפגע לנו גם בכיס (ובכוס השתייה) - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרצח המזוויע בטיילת יפגע לנו גם בכיס (ובכוס השתייה)

guycnaan

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3765864,00.html

לא רחוק היום בו יעבור מיסוי מחודש על האלכוהול,והוא יעבור לנוכח הסיקור העיתונאי הגובר והאשמת האלכוהול בבעיה.

לא מספיק שיש מס של מאות אחוזים על אלכוהול בארץ,עכשיו מוסיפים חטא על פשע והכל בגלל שילדים בני 14 חושבים שזה ממש מגניב לשתות וודקה גולד ב20 שקל.

מי שיסבול מזה זה כמובן אנחנו שנהנים לשתות בצורה כזו או אחרת,הנורמטיבים שלא מתחילים לדקור אנשים או להתחיל קטטות אחרי שתייה ונמשיך לשלם בפאבים,על ייבוא בקבוק ויסקי מחו"ל וכד'.

יש מישהו שחושב שמדובר בצעד חיובי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה צעד גרוע ומטומטם. במקום זה צריכים להחמיר את הענישה ולהטיל אחריות פלילית על ברמנים/מוכרים/בעלי עסקים שמוכרים אלכוהול לקטינים, לאסור שתיית אלכוהול ונשיאתו בצורה חשופה בשטח ציבורי(להבדיל משטח פומבי שפתוח לציבור אך אינו שייך לו), להוריד את רמת האלכוהול המותרת לנהגים צעירים ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רחוק היום בו יעבור מיסוי מחודש על האלכוהול,והוא יעבור לנוכח הסיקור העיתונאי הגובר והאשמת האלכוהול בבעיה.

לא מספיק שיש מס של מאות אחוזים על אלכוהול בארץ,עכשיו מוסיפים חטא על פשע והכל בגלל שילדים בני 14 חושבים שזה ממש מגניב לשתות וודקה גולד ב20 שקל.

מי שיסבול מזה זה כמובן אנחנו שנהנים לשתות בצורה כזו או אחרת,הנורמטיבים שלא מתחילים לדקור אנשים או להתחיל קטטות אחרי שתייה ונמשיך לשלם בפאבים,על ייבוא בקבוק ויסקי מחו"ל וכד'.

יש מישהו שחושב שמדובר בצעד חיובי?

אנחנו משלמים תעריף ביטוח אסטרונומי עד גיל 24 בגלל חבורת ילדים אידיוטים בני 17 שקונים פחית מתפרקת, מרכיבים אגזוז לחץ, מערכת פשע רשע וכמובן חישוקי מגנזיום שעולים יותר מהרכב עצמו ומשחקים אותה מינימום שומאכר בשנותיו הטובות. אז עכשיו תשלם יותר על אלכוהול בגלל ילדים שחושבים שמגניב למצוץ וודקה ב-15 שקל.

קל להגיד צריך חינוך, הסברה. נכון, צריך. אבל אם ההורים לא הצליחו לחנך את הילדים ב-15 שנים אתה באמת חושב שהרצאה של שעתיים תעשה את העבודה? איסור על מכירת אלכוהול לקטינים לא באמת ניתן לאכוף (ואל תהיו ילדים ככה בכל מקום בעולם) ושאר ההצעות כאן בכלל לא פרקטיות. הדרך הכי טובה לעלות את המיסים ולמנוע מאותם צעירים יכולת כלכלית לרכוש אלכוהול או לפחות לצמצמה למינימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל לא ..

אתה יודע מה אני חושב?

שהעונש על מכירת אלכוהול למי שתרם מלאו לו 18 מצועצע מדיי

ניראה מי ימכור או יתן לילדים לשתות שיהיה על העברה הזאת עונש מוות !

וואלה המוכר יתחיל לדבר צ'רקסית ולא יתן לילדים אלכוהול גם אם ינסו לשדוד אותו !

ויש כלכך הרבה שוטרים מטומטמים ביומן שלא עושים כלום

אולי שיתחילו להוזיז את התחת שלהם לפיצוציות וליראות מה קורה...

ובכלל , אני מאוד ישמח אם כל כמה מטרים ברחוב יהיה שוטר שמסתובב

סתם זוג שוטרים שמפטרלים בשכונות וכאלה עוברים בחנויות.. מרחרחים מסתכלים שהכל טוב ..

(זה יוריד את הפשיעה בישראל)

(לא שוטרים מסריחים ועצלנים שלא יורדים מהסקודה המסריחה שלהם)

לפעמים אין מה לעשות , חייב לעשות את זה ידנית .

וזה כבר ידוע בישראל

על הכל מעלים את המס

ילדים שותים אלכוהול מעלים מס

אנשים נוסעים מהר מעלים מס

כל דבר שאפשר רק מעלים ומעלים את המס.. (כדי שחברי הכנסת יגנבו את הרוב כמובן ..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המס הזה הוא רק ניסיון לשחוט אותנו יותר.

ביבי רק עלה וכבר העלה כל מס שיש בשוק.

ואם כבר מדברים על המשטרה, אני לא מאשים את השוטרים.

שבית המשפט יתחיל לגבות אותםאני מאמין שהם יתחילו לעבוד.

מה יוצא לשוטר שמסגיר פושע ויום אחרי הפושע בחוץ שם לו מטען בבית?

למה לו לטרוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המס הזה הוא רק ניסיון לשחוט אותנו יותר.

ביבי רק עלה וכבר העלה כל מס שיש בשוק.

ואם כבר מדברים על המשטרה, אני לא מאשים את השוטרים.

שבית המשפט יתחיל לגבות אותםאני מאמין שהם יתחילו לעבוד.

מה יוצא לשוטר שמסגיר פושע ויום אחרי הפושע בחוץ שם לו מטען בבית?

למה לו לטרוח?

לשחוט אותך... מי ישמע אתה מקבל אלכוהול בעירוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשחוט אותך... מי ישמע אתה מקבל אלכוהול בעירוי.

חח איזה רע!

שיעלה למה מה ..(אף אחד לא מחריכ לקנות , ועוד 10 שקל על וודקה לא יעשה אותי ואותך עשירים)

ובית המשפט דווקא מגבה את השוטרים...

ולמה לשוטר לעשות את עבודתו ,? כי זה העבודה שלו!

זה כאילו אני ילך לעבוד בזבל ויגיד יא אללה למה הידים שלי מסריחות ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלו את מחירי הוודקות המקומיות ב10-15 שקל. כך צופים באוצר להוריד ב30 אחוז את המכירות. בואו נחשוב בהיגיון טיפה. כמה אנשים מסוגלים להשתכר מבקבוק ליטר של וודקה סטנדרטית? 5? ילדים ששותים נקי אז אפילו יותר? זה אומר שפר בנאדם זה תשלום של 5 שקלים בערך,זה שווה ערך לנסיעה באוטובוס.

הממשלה הוזה,איך לעזאזל אפשר ככה לצמצם שתיית נוער?

לגבי עונש המוות שהוצע,הייתי אומר שזה קצת הזוי. המשטרה בארץ היא סבירה,אתה יכול לצחוק אבל אם הם רוצים משהו הם עושים את זה היטב.

קח למשל שתי דוגמאות. לפני כמה שנים היית שומע חדשות ובקרים על תחנות רדיו שגרמו לפגיעה בתנועה האווירית ואף לכמעט תאונות.

הייתה הצעת חוק ממשלתית,המשטרה נכנסה בפשיטות חזק ומערכת המשפט נתנה עונשים כבדים בקנסות ומאסרים. מאז אין כמעט רדיו פיראטי בארץ.

עוד דוגמא? הפשיעה המאורגנת. המשטרה נכנסה בהם בכל הכוח וכן מערכת המשפט. אני לא מתיימר להגיד שחוסל הפשע המאורגן או קרוב לכך,אבל רבים מראשי המשפחות יושבים בכלא ומטרידים את חייהם וזה מבורך. ככה שבהשקעה קלה של מס' שוטרים נמוך שיסתובבו כסמויים ויתפרו תיקים לפיצוציות, קנס כבד או מאסר לאיזה כמה מהם וכיסוי תקשורתי יצרת אפקט הרתעה שאף אחד לא יעז לעשות את זה.

הבעיה העיקרית היא שמה זה משנה,הרי רוב האלימות של שיכורים נעשית על ידי אנשים מעל 18,ואז זה בכלל לא רלוונטי.

מה שיותר מגוחך הוא שהרפורמה הקודמת הייתה אמורה להוזיל בקבוקי וויסקי יקרים לשם שינוי,עכשיו גם זה לא יהיה. נהדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף לזה צריך לחוקק חוקים כמו ברוב העולם שיש בו עוצר על קטינים(משעות מאוד מוקדמות), ועוצר כללי מעבר לשעות מסויימות במקומות שונים.

ולאכוף את זה, זאת אחת המדינות היחידות בעולם שאפשר לראות ילד בן 9 נוסע לבד באוטובוס לפעמים אפילו לעיר אחרת, ברוב המדינות להשאיר ילד בגיל כזה לבד זה פשע.

ברוב המדינות לקטינים אסור להסתובב לבד בשעות הערב, ברוב המדינות יש גם הגבלה גורפת על התקהלות ושוטטות(מה שקורה בחלק מהערים הקטנות היום עם השיטור העריוני).

פשוט מאוד לשים פקחים במקומות בילוי, גם עירוניים, ולא 3 מגבניקים בנמל לא נחשב, לאסור שתיית אלכוהול ברחוב(מה שקיים ברוב המדינות גם כן), לאסור מכירת אלכוהול בפיצוציות(אין שום סיבה נורמאלית שזה ימכר שמה), ולהכניס שיטת ענישה שתתחשב בנגגרת הפשיעה של הנאשם ולא בפשע המדובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי זובי אתה לא חושב שאתה מגזים?

לאן נעלם החופש?

שכל אחד יסתובב וילך איפה שהוא רוצה

זה מדינה וחופשית!!

מזה עוצר ??? מזה השטויות האלה

צריך לתת להם לעשות מה שהם רוצים (בגדר הנורמל) ולתת להם עצמאות!

ואם הם עושים בעיות אז לתת להם בראש ולא לקשור אותם . זה רק ידרדר את המצב .

כי הם מאוד בקרוב ישלטו במדינה והם אלה דור העתיד !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש:

City of Los Angeles curfew laws prohibit people under 18 from being outside or in public places between 10 p.m. and sunrise, subject to a number of exceptions. Curfew violations are punishable by fines and penalty assessments that total $675, and violations may also result in community service and driver's license restrictions.

http://public.findlaw.com/civil-rights/curfew-laws/juvenile-curfew-laws-examples.html

מה שטוב ל-LA טוב לתל-אביב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שככה זה בל"א לא אומר שזה מה שטוב - האם זה באמת הוריד את שיעור הפשיעה ברמה המספקת שלילת חופש?

Moreover - באמת נראה לך שזה משהו שאפשר לאכוף? ולמה שנרצה לאכוף את זה? למה חבר'ה בני 16 לא יכולים לעשות על האש בפארק ציבורי עם כמה גיטרות? כי יש אחוז מסויים של ילדודס בגיל הזה שחושבים שהם רמבו? tough luck.

ענישה או מניעה קולקטיבית היא לא הפתרון.

ובקשר להעלאת המס על משקאות חריפים - שוב, זה טימטום פשוט מדהים.

החבר'ה שמשתכרים ברחוב בד"כ חולקים בקבוק אחד של וודקה זולה - העלאת המס תעלה להם את המחיר בחמישה שקלים לכל אחד מקסימום.

תהיו בטוחים שזה לא יפתור כלום ושום דבר חוץ מאולי קצת לרפד את כיסי הממשל.

יש לי דרך יותר יעילה "להילחם" בשיכרות בנוער - בוא נעלה את המסים על וויסקי בן 15 שנים ומעלה ב300%. זה יוריד את אחוז הקטינים השיכורים בדיוק באותה מידה שהמס על אלכוהול זול יוריד.

בקשר לשיטור בכל מקום - אני לא בעד.

המשטרה כבר היום לא רק שלא עושה את עבודתה כראוי, אלא את העבודה שהיא כן צריכה לעשות - היא עושה בצורה מרושלת במיוחד.

שוטרים רבים מדי הם ערסים במדים שחושבים שהם סופרמן וחוקים ותקנות לא תקפים לגביהם - צריך להיזהר עם כמות הכח והסמכות שמפקידים בידם.

על מנת להמחיש, ציטוט של שוטרת מלפני כמה ימים:

ניידת(וואחד ניידת - van של swat team בלי להגזים) הגיעה לפארק מסויים בסביבות השעה 12 ביום שישי והחלה לגרש ילדים.

אחד החבר'ה בא אל הvan ואמר לה "זה סוף שבוע. מותר לי להיות כאן עד 1. זה החוק".

השוטרת בתגובה "לא. מותר לך להיות כאן עד 12. אני מחליטה."

"את מחליטה?"

"כן. אני מחליטה. - אני החוק!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...