נקמת הנוסע, או: שיעור בצרכנות אקטיבית - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נקמת הנוסע, או: שיעור בצרכנות אקטיבית

Old Cat

Recommended Posts

זמר, כותב, מלחין ומנהל להקה קנדי טס בארה"ב בחברת United Airlines יחד עם חברי הלהקה שלו.

מחלון המטוס ראו איך נזרקות הגיטרות היקרות, ואנשי החברה לא טרחו להתיחס להתראותיו.

כמובן שהגיטרה היקרה נשברה ולא יכל להופיע איתה.

הוא לא רצה "פיצוי על עוגמת הנפש" ואפילו לא על הפסד הכנסות פוטנציאלי. הוא בסך הכל ביקש שישלמו את עלות התיקון 1200 דולר.

הם טירטרו אותו כמעט שנה בתשובות שליליות ומתנשאות, כנראה במגמה להתיש אותו עד שימאס לו, שהרי מה הוא לעומת החברה הגדולה ומשאביה מול הלקוח הקטן אם יעז לתבוע אותם.

אז הוא באמת הותש ונמאס לו.

אבל אז הוא כתב עליהם שיר:

בתוך יומיים הקליפ זכה בלמעלה ממיליון צפיות, וזכה לדקות שידור ארוכות ויקרות בתחנות רבות בארה"ב כולל ברשתות כלל ארציות כמו CNN ו-FOX.

http://www.youtube.com/watch?v=QiH2hJHPQvk&feature=related

איזכור של חברה מסחרית ודיון בה במשך דקות ארוכות ברשת כזו עולה מיליונים בפירסום. כעת החברה זכתה בו בחינם, רק לא בסוג הפירסום שרצתה.

בחברת UNITED מישהו תפס את עצמו, והציעו לו פיצוי נדיב מאד רק שיסיר את הקליפ הזה.

היות ולא מדובר בישראלי הממוצע שימכור את אמא שלו בשביל "מבצע" ויקח פיצוי מוצרים ב-20 ש"ח במקום להעביר למשרד הבריאות שנמכר מקולקל, הוא ענה להם :

א. הוא מלכתחילה הבטיח 3 שירים.

ב. שלא כחברת יונייטד, הוא מקיים הבטחותיו ונוהג באחריות . לכן יהיו 3 שירים.

ג. את הפיצוי שרצו לשלם לו נא להעביר לצדקה לנצרכים.

אז שיר מס 2 כבר ברשת:

ובציניות המתבקשת אני שואל:

1. מישהו עשה חשבון אם החיסכון של 1200 דולר היה שווה את ההוצאות בפירסום ויחסי ציבור

ואבדן עיסקאות שעלה להם הנזק התדמיתי הזה?

2. האם המנהלת הזוטרה שטירטרה אותו כמעט שנה, התעקשה להתחכם ולהתמקח והפכה את זה למחלמה של רגשות ועקרונות שלה מולו, עדיין עובדת שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד לו! אבל עם זאת קשה לי שלא להרגיש שאפילו כל יחסי הציבור השליליים האלה עכשיו לא באמת ישפיעו על יונייטד ויגרמו להם לשנות דרכיהם..התקווה שלי היא שאולה בעקבות הפרסום הזה יקומו ויתאגדו כמה מנפגעי החברה ויעשו ייצוגית שתגרום לקקות האלה להזיע קצת..

עריכה:אפשר להבין למה הוא אמר ליונייטד לדחוף את הפיצוי שלהם לתחת..גם יחסי הציבור שהוא ארגן ללהקתו באקט הזה שווים יותר מכל סכום כסף שניתן להשקיע..חכם מאוד,צריך להכניס את הסיפור הזה לקורסי מקצועות השיווק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...