זקוק למפרט למחשב נייד ללימודים ואופיס בתקציב של עד - 5000 שקל.... - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק למפרט למחשב נייד ללימודים ואופיס בתקציב של עד - 5000 שקל....

DarkHacker

Recommended Posts

היי אנשים אני צריך שתעזרו לי דחוף לבנות מפרט למחשב נייד בתקציב של עד 5000 שקל אבל ללא חריגה בכלל , 5 אלף זה המקסימום גג שאני מוכן להוציא כרגע אז בבקשה אל תעברו את המחיר הזה בכלל.....

עכשיו לשימושים של המחשב:

אני צריך מחשב נייד טוב ואמין שיריץ חלק אינטרנט וגלישה רגילה כולל הורדות למיניהם , כולל אופיס כולל וורד וכל התוכנות תמלילים לסוגיהם , אני צריך שהמחשב יוכל להריץ פוטושופ חלק ושיוכל לעבוד חלק עם ווינדוס 7 ואקס פי.

בעיקרון לא משנה לי החברה של המחשב אבל חייב להיות למחשב מסך של מינימום 12 עד 15 אינץ גג ולא צריך יותר מזה.

אני חייב שיהיה בו כונן קשיח של 500 גיגה לפחות למרות שאני דיי בטוח שאין יותר מ- 320 גיגה לנייד אז את הכי הרבה שאפשר אני צריך.

חייב מעבד של 2 ליבות לפחות , רצוי מעבד של אינטל בלבד אם אפשר.

אני צריך שיהיה עליו לפחות צורב די וי די רגיל אחד שאני יוכל לעשות איתו צריבות של דיסקים בנפח של 4.5 גיגה , אם אפשר רצוי מאוד צורב מחברה מוכרת ממותג ידוע.

לגבי המשקל אני לא יודע כל כך כמה אבל אם אפשר שלא ישקול כמו בלוק של איטונג , עדיף שיהיה עד 2 קילו ואם אפשר אז שישקול כמה שפחות.

לגבי הסוללה עדיף שתוכל להחזיק לי לפחות לכמה שעות כי רוב הזמן אני יעבוד על המחשב בזמן הלימודים אז אני צריך שהסוללה תעבוד רצוף כמה שיותר זמן , אם זה אפשרי אז רצוי לשלוש שעות לפחות , אם יש סוללה כזאת.

הייתי כמו כן מעדיף שיהיו במחשב יציאות מכל הסוגים ובעיקר יציאות של USB ויציאות של לחיבור למסכי LCD אם אני יצטרך את זה אז שיהיה את כל היציאות על כל מקרה.

כמו כן אני מעוניין באחריות ארוכה כמה שיותר , עדיף ומומלץ שתהיה אחריות ללפחות לשלוש שנים מינימום אבל זה לא מחייב ואפשר פחות זמן , גם שנתיים זה טוב לי.

אני לא רוצה ולא צריך לעשות למחשב הזה OC בכלל , גם לא בעתיד כי זה ממש לא נחוץ לי במחשב נייד.

בכל מקרה אסור שתהיה שום חריגה מ- 5000 שקל שזה התקציב הכי מקסימלי שאני יכול לשלם כרגע , אם אפשר אני מעוניין במפרט פרטני של כל החלקים בנפרד ולא במחשב שמוכן כבר ובנוי מראש כי אני לא יודע איפה אני הולך לקנות את המחשב , אולי אני יקנה אותו בחול כי שמעתי ששם הרבה יותר זול אבל נכון לעכשיו אני מחפש לקנות בישראל בחנות זולה עד כמה שאפשר.

אם אפשר אז אני מאוד מעוניין שהמחשב יגיע כבר עם מערכת הפעלה חוקית לגמרי עם רישיון חוקי , הכי מומלץ לדעתי זה או וונדוס עם SP3 או 7 , אם אפשרי אז אני מעדיף שיהיה גם דיסק התקנה של הווינדוס שיצורף למחשב....

אם יש עוד שאלות שאתם צריכים לשאול אותי לגבי המחשב אז אני מעוניין לשמוע ואני יענה בהקדם האפשרי , תודה רבה לכל העוזרים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אני הולך ללמוד מחשבים בטכניון אז אני חייב מחשב שיחזיק מעמד עם הסוללה כמה שעות טובות , כמה שיותר אז יותר טוב , עדיף שתחזיק לפחות 3 שעות ומעלה אם זה אפשרי בכלל אבל לא מחייב כי תמיד אפשר לטעון את המחשב , בקשר לאחריות אני צריך לפחות שנתיים מינימום ועדיף כמה שיותר גם כן , בקשר ל- HD זה לא חשוב כל כך אבל אם אפשרי אז שיהיה מסך FULL HD מלא שאני יוכל גם לראות עם המחשב אבל HD זה הכי פחות חשוב לי כאן במחשב כי השימוש העיקרי שלי איתו זה כתיבה במעבד תמלילים ואופיס ומדי פעם ככה גם קצת קצת לשמוע מוסיקה או .....

בקשר לפוטושופ אני מאמין שאני יעשה בו שימוש מרובה יחסית אז אני חייב שיהיה למחשב יכולת להריץ חלק כמו שצריך בלי תקיעות ובלי קריסות , שהתוכנה תעבוד הכי טוב שאפשר ושאני לא יצטרך אחר כך להוסיף עוד כסף על המחשב כי ממש אין לי יותר כרגע ואני מאוד מוגבל בתקציב אז 5000 שקל זה הכי מקסימום שיש לי כרגע....

אם יש עוד שאלות אז חופשי תשאלו אותי אני יענה כמה שיותר מהר , תודה רבה לכול העוזרים פה , אני מאוד מעריך את העזרה שלכם , יום טוב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת בלתי-אפשרי השילוב של כל הדרישות בתקציב, אז בוא נעבור אחד-אחד ותתמקד במה שחשוב לך יותר.

אני צריך מחשב נייד טוב ואמין שיריץ חלק אינטרנט וגלישה רגילה כולל הורדות למיניהם , כולל אופיס כולל וורד וכל התוכנות תמלילים לסוגיהם , אני צריך שהמחשב יוכל להריץ פוטושופ חלק ושיוכל לעבוד חלק עם ווינדוס 7 ואקס פי.

לא ממש רלוונטי. כל מחשב יכול לעשות זאת. בטח ב-5K.

בעיקרון לא משנה לי החברה של המחשב אבל חייב להיות למחשב מסך של מינימום 12 עד 15 אינץ גג ולא צריך יותר מזה.

12"-15" זה טווח די גדול, ובפרט זה יכול לעשות הבדל של איזה קילו במשקל (1.8 למחשב 12" טיפוסי בתקציב לעומת 2.8 למחשב 15").

אני חייב שיהיה בו כונן קשיח של 500 גיגה לפחות למרות שאני דיי בטוח שאין יותר מ- 320 גיגה לנייד אז את הכי הרבה שאפשר אני צריך.

דווקא אין בעיה למצוא 500GB, ובטח לא 320GB.

חייב מעבד של 2 ליבות לפחות , רצוי מעבד של אינטל בלבד אם אפשר.

גם לא רלוונטי, כמעט כולם הם כאלה.

אני צריך שיהיה עליו לפחות צורב די וי די רגיל אחד שאני יוכל לעשות איתו צריבות של דיסקים בנפח של 4.5 גיגה , אם אפשר רצוי מאוד צורב מחברה מוכרת ממותג ידוע.

כמעט כל נייד בתקציב יכיל צורב DVD (מלבד כמה דגמים קטנים ודקים שלא מכילים כונן אופטי כלל).

לגבי המשקל אני לא יודע כל כך כמה אבל אם אפשר שלא ישקול כמו בלוק של איטונג , עדיף שיהיה עד 2 קילו ואם אפשר אז שישקול כמה שפחות.

מתחת ל-2 קילוגרם יהיה לך בעיה למצוא. רק כמה דגמי 12"-13".

לגבי הסוללה עדיף שתוכל להחזיק לי לפחות לכמה שעות כי רוב הזמן אני יעבוד על המחשב בזמן הלימודים אז אני צריך שהסוללה תעבוד רצוף כמה שיותר זמן , אם זה אפשרי אז רצוי לשלוש שעות לפחות , אם יש סוללה כזאת.

שלוש שעות זו לא בעיה.

הייתי כמו כן מעדיף שיהיו במחשב יציאות מכל הסוגים ובעיקר יציאות של USB ויציאות של HDMI לחיבור למסכי LCD אם אני יצטרך את זה אז שיהיה את כל היציאות על כל מקרה.

יש מספיק דגמים עם HDMI, גם זו לא בעיה בפני עצמה. אולי השילוב שלה עם הדרישות האחרות יהיה בעייתי בתקציב.

כמו כן אני מעוניין באחריות ארוכה כמה שיותר , עדיף ומומלץ שתהיה אחריות ללפחות לשלוש שנים מינימום אבל זה לא מחייב ואפשר פחות זמן , גם שנתיים זה טוב לי.

במחשבים רבים של מקבלים אחריות ל-3 שנים. באחרים יש שנתיים. כמעט בכל מחשב אפשר להרחיב אחריות, אפילו משנה, ל-3 שנים, בתשלום נוסף של כמה מאות שקלים.

אם אפשר אז אני מאוד מעוניין שהמחשב יגיע כבר עם מערכת הפעלה חוקית לגמרי עם רישיון חוקי , הכי מומלץ לדעתי זה או וונדוס עם SP3 או 7 , אם אפשרי אז אני מעדיף שיהיה גם דיסק התקנה של הווינדוס שיצורף למחשב....

Win7 מן הסתם לא יהיה, כי המערכת עוד לא הושקה רשמית, אבל יצרנים רבים מאפשרים לך לרכוש רישיון חוקי לויסטה ולשדרג ל-Win7 כשיצא בעלות של טיפול ומשלוח בלבד.

אם אפשרי אז שיהיה מסך FULL HD מלא

אין כזה בתקציב שלך.

בגדול, לדעתי תתחיל מזה שתחליט על הגודל שאתה מחפש - קטן (12"), בינוני (13-14") או גדול (15"). ואז אפשר יהיה להמשיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז אם אני צריך לבחור אז שהמסך יהיה לפחות 12 או 13 אינץ לפחות , ממש לא צריך יותר מזה אם אתה יכול אז תבחר לי אתה את הגודל הכי מומלץ לא כל כך משנה לי העיקר שלא יעבור את ה- 15 אינץ בכל מקרה אבל הכי עדיף לי זה 13 אינץ אם אפשר ואם לא אז גם 12 אינץ זה מעולה. וגם שתהיה וויסטה 32 ביט ובעתיד אני כבר ישדרג לווינדוס 7 , לגבי המשקל לא מציק לי שיהיה קצת יותר כבד או קצת פחות זה הכי פחות חשוב לי כרגע , אפשרי בהחלט שישקול גם 3 עד 4 קילו אם אין ברירה כי אין לי יותר תקציב להוסיף כרגע. לגבי המסך גם לא חייב ממש שיהיה מסך מושלם של FULL HD אז זה גם לא מחייב , אפשר גם מסך רגיל של LCD ...

בקשר לכונן קשיח אני דיי חייב כונן קצת יותר גדול מהממוצע אז אם התקציב יאפשר את זה אני מאוד מעדיף כונן אחד גדול של 500 גיגה או 2 קטנים של 250 , מה שיוצא יותר זול לתקציב אז עדיף לי , רצוי מחברה מוכרת אם אפשר אבל גם לא הכי מחייב....

לגבי האחריות אפשרי שיהיה גם לשנה ואם אני ירצה אז אני ירחיב בעתיד לעוד כמה שנים אבל זה לא הכי דחוף לי כרגע וזה לא כל כך קריטי שיהיה מחשב עם אחריות לשנה גם...

אם יש לך עוד שאלות בבקשה תשאל אותי אני יענה כמה שיותר מהר , תודה רבה בכל מקרה על העזרה אחי אני ממש מעריך את זה , יום טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אפשר אני מעוניין במפרט פרטני של כל החלקים בנפרד ולא במחשב שמוכן כבר ובנוי מראש כי אני לא יודע איפה אני הולך לקנות את המחשב , אולי אני יקנה אותו בחול כי שמעתי ששם הרבה יותר זול אבל נכון לעכשיו אני מחפש לקנות בישראל בחנות זולה עד כמה שאפשר.

ניידים לא נרכשים כמו נייחים, מעטים מאד בונים את המחשב לבד. זה מסובך ולא משתלם. כמו כן, ניידים אינם רק סך החומרה שלהם אלא גם אלמנטים כמו חיי סוללה, איכות בניה, משקל וכו'. ההחלטה צריכה להיעשות על פי השוואת המכלול כולו.

אני ממליצה שתחליט האם אתה קונה בארץ או בחו"ל (ואיפה בחו"ל) כי זה ישנה את ההמלצות משמעותית.

בקשר לכונן קשיח אני דיי חייב כונן קצת יותר גדול מהממוצע אז אם התקציב יאפשר את זה אני מאוד מעדיף כונן אחד גדול של 500 גיגה או 2 קטנים של 250 , מה שיוצא יותר זול לתקציב אז עדיף לי , רצוי מחברה מוכרת אם אפשר אבל גם לא הכי מחייב....

בדר"כ האופציה היחידה לשים שני בניידים היא על ידי החלפת הכונן האופטי או בניידים גדולים מאד. אם חשוב לך 500gb ואתה רוצה לרכוש דווקא מחשב שלא מציע את האופציה הזו, ניתן לדשרג לאחר הקניה (במיוחד בקניה בארה"ב שם המחירים נמוכים יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון נכון להיום אני קונה את המחשב בארץ אבל חשבתי אולי אם אני יטוס עוד כמה שנים לחול אז הייתי קונה שם אבל בסוף התחרטתי כי אני מתחיל ללמוד עוד כמה חודשים אז אני ממש צריך את המחשב כרגע כמה שיותר מהר אז בסוף אני יקנה אותו איפה שהוא בארץ , אין לי מושג אבל באיזה חנות הכי טוב לי , בקשר לכונן זה לא הכי חשוב לי בעולם שיהיה של 500 גיגה ואם אפשר אני מוכן להתפשר גם על פחות ואולי בעתיד שיהיה לי עוד כסף אז אני כבר יוסיף ויעשה לו שדרוג , בעיקרון גם עם 320 גיגה אני חושב שאני יכול להסתדר...

עכשיו אם מישהו בבקשה יכול אולי להמליץ לי על מפרט אחד או כמה אפילו של מחשבים בתקציב שיש לי אני ממש יודה לו וזה מאוד יעזור לי כי אני לא הכי מתמצא בניידים וזה המחשב הנייד הראשון שלי , אם אפשר הייתי מעוניין בקישור לחנות טובה בארץ לא משנה באיזה עיר אבל שיהיה קישור לעמוד עם המחשב שאני צריך ועד 5000 שקל בתקציב , זה ממש יעזור לי לבחור אחד , תודה רבה לכל העוזרים יום טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...