בניית מחשב בשידת חדר השינה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מחשב בשידת חדר השינה

db9

Recommended Posts

מצאתי לנכון לפרסם את זה בפורום של אלקטרוניקה ומודינג לאור הרעיונות והכישרונות הנמצאים כאן

אם אחד המנהלים רואה לנכון להזיז זאת אקבל בהבנה.

ניגש לעניין...

לפני קצת יותר מחצי שנה נולד אצלי הרעיון לשים מחשב מדיה בחדר השינה לטובת משיכת סרטים/סדרות/מוסיקה וכו'.

המטרה היתה לעשות זאת בכמה שפחות כסף ובמכשיר כמה שיותר קטן. הפיתרון האולטימטיבי היה לקנות סטרימר ולפתור את הבעיה - אבל משום מה לא נמשכתי לרעיון הזה. ידוע לכולנו שרוב הכסף במדיה סנטר הולך על המארז המעוצב ועל האיוורור שלו = אז למה לא לבנות מחשב בשידה שנמצאת בחדר??

נעזרתי בחברי הפורום שפה על מנת שיבנו לי מפרט למחשב לפי הדרישות שציינתי ללא המארז. הסתכם באיזור ה- 1,500 שקל

לפניכם כמה תמונות של הפרוייקט שכלל גם חציבה בקירות החדר על מנת ליצור תשתית לכבלים (HDMI, , חשמל)

42474036.jpg

78879685.jpg

פורקו חלקים ממארז של מחשב ישן (ונצבעו בשחור) לצורך חיבור לוח האם ספק ומגירה לכונן הקשיח

89383451.jpg

לאחר יבוש הורכבו על השידה ועל גביהם חלקי המחשב

73990448.jpg

בשלב מאוחר יותר הספק הראשוני הרעיש יותר מידי והוחלף באחד חדש

43295869.jpg

מאחור (לא הכי אסטטי שיש יוחלף בעתיד לחתיכה יותר יפה עם חיתוך עדין יותר)

63886444.jpg

מלפנים

47435429.jpg

סגור

37622407.jpg

הקיר עליו נמצאת הטלויזיה

91667545.jpg

הקיר הסמוך (בפינה השמאלית נמצאת השידה)

17287972.jpg

סגירה של הקיר

42184306.jpg

20612259.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאוד...

כל הכבוד[\ואני מקווה שהמעבד הזה לא יתחמם יתר על המידה

ממליץ בחום לתקוע איזה מאורר 120 מאחורה מכניס ומוציא ..

ואם אתה מתכוון לעדכן עוד אולי כדאי שהנושא יועבר ליומני פרוייקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חשבתי לעשות משהו דומה פעם אבל הרעיון של מחשב עם עץ לא היה נשמע לי הכי בטוח או הכי יעיל מבחינת חום.

טמפ' יותר טובות או פחות עכשיו?

רמת הרעש? (עץ אמור להיות יותר "אטום" ושקט)

סתם מעניין לדעת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגביי טמפ' המחשב עבד כשבועיים רצוף ללא כיבוי וביצע פעולות בסיסיות כגון הרצת (בינהם באיכות HD) הורדת מולטימדיה וגלישה באינטרנט

בנפרד ובו זמנית וטמפרטורה שנמדדה היתה בממוצע 45.

אני אריץ היום את ה SPEEDFAN ואצרף צילום מסך לאחר עבודה בעוד יומיים.

הרעש לא מורגש בכלל ואני אחד שרעש מאווררים מפריע לו. סבלתי בהתחלה מרעש בעקבות הספק אבל הוא הוחלף.

ממליץ בחום ללכת על הפרוייקט :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי..

ממש מגניב

אם אפשר להציע ולשאול - כתבת "לא הכי אסטטי שיש יוחלף בעתיד לחתיכה יותר יפה עם חיתוך עדין יותר"

אני מניח שהאחוריים של השידה פונה לכיוון הקיר ולא רואים אותה,אז למה צריך שיהיה אסתטי מדיי?

ועוד שאלה קטנה,איך צבעת את הספק עם ספריי מבלי ללכלך את הרכיבים שבתוכו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד שאלה קטנה,איך צבעת את הספק עם ספריי מבלי ללכלך את הרכיבים שבתוכו?

לפי התמונה הזאת ניתן לראות שהוא פירק את הספק כדי לצבוע אותו: החלק העליון שהוא פירק נצבע והחלק עם הרכיבים לא נצבע, אם אני לא טועה

פורקו חלקים ממארז של מחשב ישן (ונצבעו בשחור) לצורך חיבור לוח האם ספק ומגירה לכונן הקשיח

89383451.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק האחורי אכן פונה לקיר. זה סתם ברמת הגימור אם כבר לעשות משהו שיראה עד הסוף. בכל זאת אנשים באים אתה משביץ בזה ופתאום אתה מסובב את הארונית והיא נראית ככה :P.

לגביי הספק הוא אכן פורק גם חלקו התחתון. פשוט בתמונה זה כבר אחרי שהחלק התחתון התייבש וחובר בחזרה עם הרכיבים.

הפירוק של הספק לא בעייתי רק חשוב לציין שבדרך כלל ישנה מדבקה ו/או הדבקה בדבק חם של אחד הברגים ואז ברגע שפותחים את הספק האחריות לא תקפה יותר.

לכן או לעשות את זה עם ספק ישן או שפשוט לקנות ספק בצבע שחור:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...