שאלה על השידורים של יס (והוט?) והכבלים שלהם - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על השידורים של יס (והוט?) והכבלים שלהם

ariel-ro

Recommended Posts

יש לי שאלה בקשר ליס(אני לא דיוע איך זה אצל הוט)

הממיר שלהם מתחבר מהחיבור בקיר, בכבל לבן רגיל(כמו הכבלים הישן של הממיר שמתחברים לטלוויזיה) שמעביר גם קול וגם ווידאו על אותו כבל.

עכשיו אם אני אחבר לכבל הזה ממיר HD אז השידורים שיוצגו בטלוויזיה יהיו באיכות HD

אז למה מאז ומתמיד, לא עשו יציאה של הכבל הזה מהממיר לטלוויזיה?

הרי הכבל הזה הוא באיכות HD, והוא החיבור הכי איכותי שיש(אם הוא מעביר HD) כבר במשך שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבל אנלוגי שמערבב הרבה תדרים ביחד. יש שם תקשורת מסוג שהטלויזיה לא יכולה לפענך וחוץ מזה יש גם קידוד (encryption ) לזה. הקטע עם חיבור HDMI וכו הוא שהמידע ששולחים לטלויזיה בו הוא מידע שכבר עבר פיענוח וכל מה שהיא צריכה לעשות זה להעביר את זה למסך. בגלל שהפיענוח הזה לא פשוט לרוב רואים את הטלויזיה בהשהיה של כמה שניות.

תחשוב למשל שאתה משחק משחק קונסולה והקונסולה מקודדת לך את זה על ערוץ טלויזיה של HD ואז הטלויזיה צריכה לפענח את זה בחזרה עם השהיה של כמה שניות . אם זה משחק יריות - אתה מת.

יש לטלויזיות מסוימות יכולת לקלוט שידורים דיגיטאלים בסיסיים אני לא בטוח בדיוק איזה דגמים ומה ההגבלה. בקרוב יהיו שידורים של טלויזיה דיגיטאלית בארץ ואומרים שצריך לקנות ממיר ב400 שקל בשביל זה. אני חושב שיש טלויזיות שמסוגלות לפענח את הסיגנאל ללו ממיר.

אגב החיבור הזה תמיד היה לטלויזיה רק שהמודולציות השתנו. יש גם כל מני סוגי קידודים שלרוב אין לך את המפתחות בשבילם . בקיצור מה שאתה מחפש זה טלויזיה עם ממיר דיגיטאלי אבל זה לא פרקטי כמו טלויזיה עם מובנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלך לא ברורה בעליל.

הכבל הוא סתם כבל, אולי הוא איכותי אבל הוא לא קובע את איכות השידור, אלא המידע שעובר בו.

רק בשנה האחרונה יס והוט התחילו להעביר בו שידורים ברזולוציה גבוהה, כלומר שיפרו את התשתית.

אם לפני שנתיים למשל היית מחבר ממיר HD לשקע של הכבלים\יס לא היית רואה באיכות HD. הכל תלוי במידע ששולחים בכבל.

ובקשר לשאלה על הכבל האנלוגי, אכן המידע בקו הוא כיביכול אנלוגי אך זה מידע דיגיטלי שמאופנן לאנלוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה סה"כ כבל נחושת שמעביר נתונים לממיר ,שהוא מפענך אותם ונותן לך תמונה, אם זה HD או לא זה כבר תלוי בממיר ואיך הוא מפענך את האותות,

אותו רעיון כמו שהמודם מחובר לכבל נחושת (או טלפון שזה ADSL או כבלים)

הוא מקבל מידע בתצורה של תדרים ומפענח את זה לאינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...