RAID 5 ותמיכה בלוחות אם X58 - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RAID 5 ותמיכה בלוחות אם X58

crazyfunk

Recommended Posts

ואתה קובע את זה לפי מה בדיוק?

וואו אני פשוט זוכר שקראתי איפשהו שאני מוגבל רק לשתי כוננים ברייד בקבוצה הכחולה ושתי כוננים בקבוצה הלבנה - כנראה שהטעו אותי או שלא הבנתי בעצמי.

שימחת אותי מאוד שהוכחת את טעותי!!!

:yelclap:

אני אצטט את ההמשך מהאתר של גיגה בייט:

South Bridge:

1. 6 x SATA 3Gb/s connectors (SATA2_0, SATA2_1, SATA2_2, SATA2_3, SATA2_4, SATA2_5) supporting up to 6 SATA 3Gb/s devices

2. Support for SATA RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10

GIGABYTE SATA2 chip:

1. 1 x IDE connector supporting ATA-133/100/66/33 and up to 2 IDE devices

2. 2 x JMB322 chips (Smart Backup):

* 4 x SATA 3Gb/s connectors (GSATA2_0, GSATA2_1, GSATA2_2, GSATA2_3) supporting up to 4 SATA 3Gb/s devices (Note 4)

* Support for SATA RAID 0, RAID 1 and JBOD

אם ככה רק ליתר בטחון וברמת העקרון - אני יכול לעשות RAID 5 של שישה בשישיית הSATA הכחולה.

ו-RAID 0/1 של ארבעה כוננים ביציאות הSATA הלבנות (JMB322)?

תמונה להמחשה:

motherboard_productimage_ga-ex58-extreme-5_big.jpg

בקר רייד חומרתי יושב באפיק הPCI-E ומוסיף לך עוד חיבורים. לא הולכים על בקר לא חומרתי אמיתי בשביל רייד.

אני יכול להמליץ לך על הבקר שלי PERC 5/i יחסית זול ומעולה

עכשיו שאני רואה שהלוח שלי כן תומך בRAID5 מרובה כוננים אתה אומר לי שזה לא שווה וצריך בקר? :kopfpatsch:

מה הכוונה RAID אמיתי?

ביצועים פחות טובים?

עומס על המעבד במקום על הבקר?

כמה עומס מדובר?

אני הולך להשים i7 920 ובתקווה להמהיר אותו לאיזור ה3.8-4GHZ!

מה באמת עומד מאחורי הבדל הRAID בין בקר לRAID שעל הלוח שלי?

ואיפה אני ארגיש את זה?

הבקר שהמלצת עליו עולה 110-150$ בEBAY!

ותקן אותי אם אני טועה יש לו 4 יציאות (SAS?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כחול - 6 חיבורים - רייד 1 . 5 . 10 . 0

לבן - 4 חיבורים - רייד 1 . 0

יש 2 סוגי בקרי רייד בגדול, חומרתי כמו הPERC שלי ו"מזוייפים" שהם בגדול נותנים לך עוד חיבורי SATA וזהו

ההבדל הוא שלבקר שלי יש מעבד וזיכרון משלו והוא זה שאחראי על הפעולות השונות, בבקר מזוייף העומס נופל על המעבד עצמו (זה ההבדל בגדול)

אחרי זה מגיעים לזה שלבקרי רייד חומרתיים יש לרוב ביצועים עדיפים על הבקרים המשולבים בלוחות האם

מה העומס על המעבד שלך עם רייד על הלוח אם? לא הרבה בגדול אבל אני לא יודע כמה בדיוק

לPERC יש 8 יציאות

במקרה שלך, אם אין לך צורך באפשרויות מתקדמות וכו'... הבקר המובנה של הלוח יספיק לך, אם לא חשבת עד עכשיו שאתה צריך בקר חומרתי כנראה שאתה לא באמת צריך אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה שלך, אם אין לך צורך באפשרויות מתקדמות וכו'... הבקר המובנה של הלוח יספיק לך, אם לא חשבת עד עכשיו שאתה צריך בקר חומרתי כנראה שאתה לא באמת צריך אותו

תודה רבה! עזרת לי הרבה, ועכשיו אני הולך על הלוח הזה (או על הגירסא הזהה והפחות מקוררת GA-X58-UD5) בלב שלם!!!

רק אם תוכל בבקשה לאשר את המסקנה שהגעתי אליה (ושאני לא אנצל אותה במלואה)

רק ליתר בטחון וברמת העקרון

אני יכול לעשות RAID 5 של עד שישה בשישיית הSATA הכחולה.

ו-RAID 0/1 של עד ארבעה כוננים ביציאות הSATA הלבנות (JMB322)?

נ.ב.

כנראה שלא רק אני חי בשעות האלה (4:01am) חחח...

High Five (borat style) LOL

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

raid 5 - עם משתמשים בבקר על הלוח בביצועים זה איטי מאד - ואם יש כשל הדיסק של ה RAID ומחליפים דיסק , עם שיעשה XOR לדיסק הנוסף יכול לקחת 24 שעות .

בקר יעודי לעסק בעלות של כמה מאוד קשלים יעשה את העבודה ביום יום במהירות בערך פי 5 יותר מביצועים של הציפסט .

אפשרי RAID 5 בתוכנה - בערך כמו ביצועים של RAID5 עם ה ציפ סט .

RAID5 - אפשר עד 32 דיסקים - כאשר עם נדפקים 2 דיסקים ומעלה אז כל המערך מת !!!! ואין כמעט אפשרות לשחזר

RAID 6 - אפשר עד 32 דיסקים - כאשר עם נדספקים 3 דיסקים ומעלה אז כל המערך מת !!!! ואים כמעט אפשרות לשחזר .

עצה שלי - לשים RAID0 של 2 כוננים קטנים יחסית שעליהם מבצעים את העבודה הזמנית - עריכת וידאו ו RAID1 של 2 דיסקים (העתקה בזמן אמת של החומר ל 2 דיסקים) למערכת ההפעלה וה SWAP .

אם אפשר לרכוש מערכת עם יותר מ 4 גיגה זכרון אז אשפר לשים שם כונן וירטואלי והוא יהיה ה SWAP של המערכת (הן של ה SWAP והן של הגרפיקה)

בקר RAID5 בחומרה מאיכות טובה עם 256 מגה יכול להגיע ל 500 דולר מינימום !!!!

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתייחס לנקודות נבחרות בלבד:

1) אין שום יתרון מהירות בשימוש בבקר רייד עצמאי, לא בעבודה ולא בשחזור.

2) כאשר נדפקים 2 דיסקים בו זמנית, כלומר כאשר השני נדפק לפני שהספקת להחליף את הראשון שנדפק ולעשות שחזור אז העסק באמת יקרוס. מדובר בפרק זמן של ימים או אף שעות, בעוד שסיכוי של דיסק ממוצע לכשל הוא מסדר גודל של אחוז אחד לשנה.

3) מערך רייד 1 מגדיל את היעילות בקריאה בלבד, לא בכתיבה (כי ממילא צריך לרשום הכל על כל דיסק), ולפיכך משמש בעיקר לגיבוי. מה ההגיון להגדיר SWAP שמטבעו לא זקוק לגיבוי דווקא על המערך הכי לא יעיל מבחינת מהירות עבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך.

אני בכל זאת חושב על בקר RAID אבל רק מהסיבה שאני רוצה להשתמש בRAID על PC והאקינטוש (OSX86)

לפי מה שהבנתי עד כה האקינטוש לא תומך בבקרי RAID מובני לוח אם. (חבל כי ללוח שארכוש GA-X58-UD5 יש 10 יציאות SATA)

הבקר המדובר RocketRAID 2300:

הבקר הזה תומך בשתי הפלאטפורמות במקביל דבר שיאפשר לי להריץ שתי מערכות הפעלה ולערוך בHD על אותו מערך RAID או שתיים נפרדים.

האם אתה מכיר אותו?

http://www.overclockersclub.com/reviews/highpoint_rocketraid_1740_2300/13.htm

עולה איזה 130$ בארה"ב ויש לי אפשרות לקנות בשבוע הקרוב.

אולי אשיג אפילו בפחות - אם אלך על משומש בEBAY (אין לבקרים האלה שחיקה או משהו -תקן אותי אם אני טועה.)

אני עדין בודק איזה פתרונות נוספים.

אבל אשמח לשמוע את דעתך המלומדת על בקר זה.

אח"כ אשאל כבר איזה כוננים לרכוש ובאיזה נפחים.

פרטים על הבקר:

RocketRAID 2300

[table]

[tr]

[td]

Host Side Interface

Device Interface

Number of Channels

Allowed Disk Connection

Supported RAID Levels

Operating Systems Support

RAID Management Tool

[/td]

[td]

PCI-Express x1 (x4, x8 and x16 slot compatible)

Serial ATA

4 Device Channels

Four (SATA II or SATA I Hard Disks)

RAID 0, 1, 5, 10 and JBOD

Windows, Windows x64 Editions, Linux (open source), FreeBSD (open source) and Mac OS X

BIOS

Browser-based RAID Management CLI

[/td]

[/tr]

[/table]

* PCI Express x1 (x4, x8 and x16 slot compatible)

* SATA II and SATA I hard drive support

* Up to 300MB/s for each SATA II drive port

* Support RAID level 0, 1, 5, 10 and JBOD

* Online Capacity Expansion and Online RAID Level Migration (OCE/ORLM)

* Native Command Queuing (NCQ)

* SAF-TE enclosure management

* Hard drive activity and Failed LED support

* Staggered drive spin-up support

* Hot swap and hot spare

* Write-through and write-back cache support

* Quick and Background initialization for quick RAID configuration

* Online array roaming

* booting support (INT13)

* 64bit LBA for over 2TB support

* Automatic RAID rebuild of failed drive

* S.M.A.R.T drive monitoring for status and reliability

* Browser-based RAID management software

* Command Line Interface (CLI)

* SMTP for email notification

* Operating system support for Windows, Windows x64 Editions,

* Mac OS X, (open source) and FreeBSD (open source)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד לך את האמת - אין לי מושג בכל מה שקשור לOSX על אפשרויותיה ומגבלותיה. עם זאת, נראה לי מוזר שלמערכת הפעלה יהיה עד כדי כך אכפת האם בקר מסויים הוא חיצוני או מובנה בלוח. אני מציע שתברר תחילה את הסוגייה הזו בפורום הרלוונטי.

ואגב, בלי קשר: סחטיין על הקישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שטויות בהודעה אחת.

קודם כל אם הכל שטויות איך הגבת להכל ?

לא משנה , יש דרך ארץ - אבל כמו כל הישראלים יודעים רק לתקוף

לעינינינו - שים לב שהדרישה היא לגרפיקה - מכיוון שה SWAP בדרישה כל הזמן אז רצוי שיהיה ב RAID0 או בכונן - וכך הכיצועים יהיה בהתאם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד לך את האמת - אין לי מושג בכל מה שקשור לOSX על אפשרויותיה ומגבלותיה. עם זאת, נראה לי מוזר שלמערכת הפעלה יהיה עד כדי כך אכפת האם בקר מסויים הוא חיצוני או מובנה בלוח. אני מציע שתברר תחילה את הסוגייה הזו בפורום הרלוונטי.

כמובן שעל התאימות של בקר זה אני בודק בפורומים של האקינטוש.

רציתי לדעת באופן כללי בלי קשר להאקינטוש האם בקר זה הוא בקר טוב שעושה את העבודה שנותן יחס ביצועים עלות טובים

ולא מעמיס על המעבד (למרות שזה לא חשוב לי כ"כ)

ואגב, בלי קשר: סחטיין על הקישור.

אתה מדבר על החתימה שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שעל התאימות של בקר זה אני בודק בפורומים של האקינטוש.

דווקא התכוונתי יותר לאי-תאימות הלוח. הגדרת הכוננים כמערך הרי לא מתבצעת דרך מערכת ההפעלה כי אם דרך הBIOS, ומערכת ההפעלה רואה רק את התוצאה הסופית בדמות כונן "פיזי" אחד גדול (ואז, מצידה, יכולה לחלק אותו למחיצות כאוות נפשך). אני לא רואה שום סיבה שמערכת הפעלה כלשהיא לא תתמוך בבקר מובנה שכן אין לה כאמור עסק ישיר איתו. בכל מקרה, ייתכן ואני טועה עקב נפלאות של OSX שאני לא מכיר.

רציתי לדעת באופן כללי בלי קשר להאקינטוש האם בקר זה הוא בקר טוב שעושה את העבודה שנותן יחס ביצועים עלות טובים

ולא מעמיס על המעבד (למרות שזה לא חשוב לי כ"כ)

מבחינת מחיר,קשה לי לענות שכן אתה מחפש ספציפית בקר שתומך בOSX בעוד שרוב החנויות לא מתייחסות בכלל לשאלת התאימות הזו. בגדול, המחיר הטיפוסי לבקר שתומך בארבע חיבורים ורייד 5 מתחיל באזור ה600 שקל בארץ, ולרוב אף הרבה יותר מזה, כך שמדובר כנראה בעסקה לא רעה (כמובן, בתנאי שאני טועה בפסקתי הקודמת ואתה אכן צריך אחד).

אתה מדבר על החתימה שלי?

אכן כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה בעייתי לעבוד עם ONBOARD RAID כי בשביל להתקין האקינטוש צריך להגדיר את הביוס לAHCI.

אבל אני עדין בודק את זה.

ולגבי החתימה זה אתר שבניתי אחרי ההתנתקות - כאשר הייתי עד לעוולה שרשויות האכיפה והמשפט עשו כנגד הציבור הכתום - ובעיקר נגד הנוער הכתום.

את התוכן מייצרת עיתונאית (לא מהברנז'ה) שנושא זה יקר לה גם.

תפיץ את זה! חשוב להוציא את האמת החוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא התכוונתי יותר לאי-תאימות הלוח. הגדרת הכוננים כמערך הרי לא מתבצעת דרך מערכת ההפעלה כי אם דרך הBIOS, ומערכת ההפעלה רואה רק את התוצאה הסופית בדמות כונן "פיזי" אחד גדול (ואז, מצידה, יכולה לחלק אותו למחיצות כאוות נפשך). אני לא רואה שום סיבה שמערכת הפעלה כלשהיא לא תתמוך בבקר מובנה שכן אין לה כאמור עסק ישיר איתו. בכל מקרה, ייתכן ואני טועה עקב נפלאות של OSX שאני לא מכיר.

להתקין על FAKERAID זה כאב ראש לא קטן (אבל אפשרי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...