איך למקם מערכת רמקולים 4.1 בצורה האופטימלית . - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך למקם מערכת רמקולים 4.1 בצורה האופטימלית .

King Of Action

Recommended Posts

אני צריך לדעת איך למקם בצורה הכי טובה מערכת 4.1 (LOGITECH Z-560) .

אנ י יודע בכלליות איך למקם (שני במרחק שווה מהמסך , רצוי הסאבופר ביניהם באמצע אך אפשר גם ביניהם ולא באמצע , שני אחוריים בקווים מקבילים עם האחים הקדמיים שלהם) אבל יש עוד כמה פרטים שאני לא יודע כמו , באיזה גובה בערך צריכים להיות הרמקולים הקדמיים , באיזה גובה צריכים להיות הרמקולים האחוריים וכדומה...בקיצור , פרטו כמה שאפשר , בתודה רבה מראש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה האחורי ומי הקידמי בתמונה??? איפה יושב המקשיב בשולחן ??? מה הגובה של הסאבופר ???

אני חושב שהסאבופר תמיד צריך ליהיות על הרצפה ולא על השוחן או השידה כי זה יוצר תנודות בשולחן שיוצרות רעש לא רצוי,

כל שאר הרמקולים בגובה האוזנים, ושיהיו בכיון האוזן של המשתמש ולא מקבילים .

thumbfrontspeakerstop1.sized.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה הפכת את הכיוונים של האחוריים והקידמיים,

הרמקולים האחוריים אמורים להיות מכוונים לקיר בשביל למחזר מהקיר (לא סתם בישביל היופי!!!)

הסאב אמור להיות על הריצפה

והרמקולים בגובה האוזניים.

נ.ב

שהתכוונתי שרשמתי X1 וX2 הכוונה למרחק במטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה שהפכתי את הרמקולים (הם לא אמיתיים, זה רק ציור)

למה הצליל צריך לחזור מהקיר? מה רע בצליל שיצא ישר מהרמקול?.

אנחנו לא יודעים איך נראה החדר שלו, אולי יש לו שולחן פינתי (זה אומר שיש לו קיר אחד)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ...אז ככה :

צירפתי תמונה שבה מתואר החדר שלי .

הערות ושאלות :

*כפי שאתם מבינים אני מתכוון לשחק משחקים מהכיסא ולראות סרטים כאשר אני על המיטה .

* אין אפשרות לכוון את הרמקולים ישירות אליי (או את האחוריים אלכסונית בשביל שהצליל שלהם יפגע בקיר)....כלומר הם יכולים להיות רק ישרים .

*החדר הוא פחות או יותר ריבוע , כלומר כל הקירות פחות או יותר שווים באורכם .

1. באיזה מיקום בשביל הסאב יהיה יותר טוב ? סאב1 או סאב2 ?

2. המיטה יותר נמוכה מהכיסא ולכן אם אני אמקם את כל הרמקולים בגובה האוזניים של ישיבה בכיסא ואני שוכב במיטה האם יהיה עיוות או הרעה בצליל ?

ואני מקווה שעכשיו שנתתי לכם תיאור איך החדר שלי ועוד כמה פרטים יהיה לכם יותר נוח לתת עיצות איך למקם את הרמקולים .

לינק לתמונה של החדר שלי :

http://photos.walla.co.il/tiger312

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות מתלים לרמקולים וכל פעם שאתה רואה על המיטה להתות אותם מחדש לכיוונך (אין פיתרון אחר, אם הם יהיו ישרים במשחקים לא תרגיש אותם ואם הם יהיו מכוונים לקיר שתראה גם לא תרגיש אותם)

1. תלוי שאתה יושב מול המחשב אז עדיף את המיקום השני אבל שאתה תראה במיטה עדיף את המיקום הראשון,

המיקום הראשון יהיה טוב לשניהם (אם ההיתה רואה ליד המחשב היה עדיף את המיקום השני בגלל שכל עוצמת הסאב מכוונת עליך,

במיקום הנ"ל עוצמת הסאב מתחלקת לכל החדר)

2. זה באמת לא משנה 30 סנטימטר מעל (העיקר לא פחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר שאין דבר כזה התפשרות בעצם , נכון ? לשני המצבים (משחקים וסרטים) הרמקולים הקדמיים חייבים להיות מכוונים כלפי הצופה ולעומת זאת , במשחקים , הרמקולים האחוריים תריכים להיות מכוונים לקירות הצדדיים בשביל אפקט הסראונד ובסרטים , לעומת זאת , הרמקולים האחוריים צריכים להיות מכוונים כלפי הצופה . הבנתי נכון ?

*אמרת שהמיקום סאב 1 בשביל הסאבופר יהיה טוב גם בשביל משחקים וגם בשביל . ולכן נראה לי שאני אשאיר אותו שם . (אין לי כוח להזיז אותו כל פעם למיקום סאב2) .

*אני אודה לך מאוד אם תוכל לתת לי לינק לדוגמא למתלים שאני אוכל להשתמש בהם או בכלל , איזה מתלים בדיוק אני צריך לחפש .

(*דרך אגב , שכחתי לציין שיש לי חלון בין המיטה לארון בצד שמאל של החדר...זה ישפיע על הסאונד של הרמקול האחורי השמאלי ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר שאין דבר כזה התפשרות בעצם , נכון ? לשני המצבים (משחקים וסרטים) הרמקולים הקדמיים חייבים להיות מכוונים כלפי הצופה ולעומת זאת , במשחקים , הרמקולים האחוריים תריכים להיות מכוונים לקירות הצדדיים בשביל אפקט הסראונד ובסרטים , לעומת זאת , הרמקולים האחוריים צריכים להיות מכוונים כלפי הצופה . הבנתי נכון ?

לא,

אני אמרתי שאתה תקבל את אפקט הסראונד האופטימלי אם הם יהיו מכוונים לקיר וזה לא משנה מה אתה שומע (סרטים,מוזיקה או כל דבר אחר),

שאמרתי שאתה צריך לכוון אותם כל פעם מחדש התכוונתי שאתה רואה סרטים במטה האפקט של הסראונד יגיע בעצם לאמצע החדר ולא איפה שהמטה אז תצטרך לכוון את המתלים לכיוון המטה בשביל שתשמע את הסראונד (לא בצורה אופטימלית אבל תשמע אותו).

*אני אודה לך מאוד אם תוכל לתת לי לינק לדוגמא למתלים שאני אוכל להשתמש בהם או בכלל , איזה מתלים בדיוק אני צריך לחפש .

אילו יהיו אפקטיביים ויראו טוב לרמקולים שלך (תוכל למצוא באתר דוגמאת נוספות למתלים)

(*דרך אגב , שכחתי לציין שיש לי חלון בין המיטה לארון בצד שמאל של החדר...זה ישפיע על הסאונד של הרמקול האחורי השמאלי ?)

ישפיע אבל במידה מזהרית ביותר (העיקר שיהיה סגור, אם אתה רוצה לשמוע בצורה אופטימלית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...