התלבטות בין IBM T30 מיד שנייה ל-NetBook חדש - עד 1.5K ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין IBM T30 מיד שנייה ל-NetBook חדש - עד 1.5K ש"ח

Eden 6600

Recommended Posts

המצב הוא כזה - אני מתכנן לקנות לשימוש בייתי בלבד (אולי פה ושם אני אקח אותו מחוץ לבית אבל סביר להניח שלא)

השימושים שלי במחשב הם פשוטים למדי - גלישה באינטרנט, תוכנות מסרים, קצת מוסיקה. בקיצור מולטי-טסקינג פשוט למדי ולא זולל משאבים.

אני הולך להשתמש בו בעיקר בסופי שבוע כי אני מתגייס בשבוע הבא כך שלא יהיה לי ממש זמן בשבוע עצמו.

הדברים העיקריים שאני מחפש במחשב הם - מסך גדול וברור, מקלדת נוחה ושיהיה אמין כי אני ממש לא מתכנן לבזבז את החופשות מהצבא על נסיעות בשביל לתקן אותו. כל שאר הדברים כמו משקל, חיי וכו' לא מעניינים אותי כי המחשב יהיה נייח (הניידות המקסימלית שלו תיהיה מהחדר שלי לסלון בבית).

טווח המחירים - עד 1500 ש"ח.

חיפשתי ביד 2 וה-T30 מצא חן בעיניי. הוא נראה מחשב שלא תיהיה לו בעיה להתמודד עם הדרישות שלי.

מצד שני חיפשתי גם בזאפ ומצאתי מספר מחשבי NetBooks במחיר של 1500 ש"ח כאשר ה-Compaq Mini 700EI הבתרר כמחשב החזק והטוב ביותר בטווח המחירים הזה.

אז מצד אחד ישנו את ה-T30 שהוא בעל מסך גדול יותר מה-700EI שזה הבדל משמעותי מאוד מבחינתי, ומצד שני ה-700EI חדש דנדש וה-T30 ותיק יותר ועוד מיד 2 ולכן אני חושש שאולי אחד הרכיבים במחשב פשוט יפסיק לעבוד כתוצאה מבלאי.

מה אתם חושבים יותר יתאים לי לאור הדרישות שלי?

תודה :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשום את התקציב בכותרת בבקשה.

כעיקרון ה-T30 ידוע כסוס עבודה ומחשב יחסית מאוד עמיד. יש לו תקלה נפוצה שבה אחד מהסלוטים של הזיכרון מפסיק לתפקד, ואז למעשה אתה מוגבל רק לסלוט אחד. כמו כן, הוא לא תומך ב-USB 2.0, אלא 1.1 בלבד, שזה מפתיע יחסית למחשבים אחרים בני דורו.

לדעתי, אופציה יותר טובה תהיה ללכת על X31 (או X32, אם תמצא כזה - אני בספק). אלה מחשבים חדשים יותר מה-T30 (ולכן עם פחות בלאי), מהירים יותר, פחות מתחממים וללא בעיות ידועות. גם קטנים יותר ושוקלים הרבה פחות, ואם אתה רוצה, אפשר לחבר אותם לאותה תחנת עגינה כמו זו של ה-T30, ולחבר מקלדת/עכבר/מסך חיצוני.

הדבר היחיד שעשוי להיות חיסרון - אין להם touchpad אלא trackpoint בלבד, מה שמרתיע חלק מהאנשים שלא רגילים ל-trackpoint. לדעתי ה-trackpoint גם ככה עדיף בהרבה, אבל זה אישי.

כמובן, מבחינת ביצועים, גם netbook פשוט ייתן לך כל מה שאתה רוצה, ויש יתרון שזה מחשב חדש באחריות. אבל המסך שלהם קטן יותר וברזולוציה נמוכה יותר, המקלדת פחות נוחה, והם לא תומכים בתחנות עגינה, שזה בונוס נחמד אם אתה רוצה שהמחשב יתפקד על תקן תחליף שולחני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ירדתי לגמרי מה-T30 בגלל שהוא לא תומך ב- 2.0. אפילו לא כתבתי את זה בדרישות למרות שזה גם פונקציה חובה מבחינתי.

גם ה-X31 לא מוצא חן בעיניי בגלל המסך הקטן שלו.

אבל ראיתי את ה-T4X על כל גרסאותיו וממש התלהבתי. אז איך הוא באמת? יש לו 2.0? בעיות נפוצות?

ותוכל אולי לכתוב לי בקצרה את ההבדלים בין הסוגים השונים של הניידים בסדרת T4X כי אני ממש מסתבך עם מציאת מידע לגביהם (בדרך כלל אין לי שום בעיה למצוא מידע שכזה אבל אני לא מכיר את כל הסוגים שבסדרה ואני לא רוצה לפספס משהו).

שוב, תודה רבה.

דרך אגב גם אני יותר מעדיף trackpoint. הוא נראה קצת מוזר אבל מתגלה כנוח למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועל הקומפק לא הייתי ממליץ לך בכלל. בגלל הדיסק קשיח שלו (4200RPM, 1.8, כמו של אייפוד :P) ולכן כל דבר שתעשה, תפתח את הדפדפן או סתם את המחשב שלי יקח לו שנים לבצע.

אם אתה כבר לוקח נטבוק אז הייתי משקיע עוד טיפה ולוקח את האייסר 10 אינטש. אחרי התמקחות אתה יכול קחת אותו באזור ב1630 בכמה חנויות..

ולגבי מחשב ישן מיד שנייה אז לדעתי אין פסול בזה, רק שים לב שהסוללה תהיה כנראה לא קיימת בעליל, ואפילו 20 דקות ללא חשמל יהיה בעייתי בשבילו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלי עם האייסר היא המסך הקטנטן שלו.

ולגבי הסוללה אין לי בעיה עם זה. אני מתכוון להשתמש במחשב בתור מחשב נייח אצלי בחדר ככה שהוא יהיה מחובר לחשמל תמיד.

דרך אגב, אפשר להשתמש במטען בתור ספק הכוח או שצריך לקנות משהו מיוחד? (שאלתי את זה כבר אבל לא קבלתי תשובה ברורה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, זה השימוש שלו..

ותנסה פשוט לשוטט קצת ביד 2, ולחפש משהו יחסית מודרני במחיר שציינת. לדעתי כבר אפשר למצוא כפולי ליבה ראשונים במחירים האלה..

עריכה:

http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2.php?AreaID=&SalesCatID=6&SalesSubCatID=34&SalesSubCat3ID=0&ManufacturID=0&fromPrice=900&untilPrice=1800&Info=

תראה את הטושיבה ( מקום 4-5 ככה)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאני לא צריך כפול . אני צריך מחשב סביר מבחינת ביצועים אבל שיהיה אמין.

דרך אגב, על מה אני צריך להתסכל אם אני רוצה לשדרג דיסק קשיח של כמו ה-T40? (מבחינת הפרטים הטכניים)

וכמה עולה חדשה עבורו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אהבת את ה-X31 בגלל מסך קטן אבל היית מוכן לשקול נטבוק? מה ההגיון?

לגבי T4X - הם מחשבים חביבים ביותר, אבל עדינים מאוד, ויש להם פגם אחד רציני - הלחמה חלשה של שבב כרטיס המסך של ATI ללוח האם, אשר גורמת לניתוק המגע עם הזמן, לאחר שימוש מרובה או כתוצאה מעיקום לוח האם (מה שקל נורא לעשות עם העדינות שלהם). כשהתופעה מתרחשת זה גורם לבעיות תצוגה כאלה או אחרות, תקיעות של המחשב, ובסופו של דבר לחוסר תפקוד מוחלט. התיקון דורש reflow או reball של הצ'יפ, שזה לא תהליך פשוט או החלפה של לוח האם, שזה דבר יקר.

באופן כללי, ב-T40/T41 וגרסאות מוקדמות של T42 לא הייתי נוגע עם מקל בגלל העניין הזה. מה שכן, ב-T43 שיפור את תהליך ההלחמה, מה שמקטין משמעותית את הסיכוי לתקלה זו (אבל לא מעלים אותה לחלוטין).

אם אתה רוצה משהו מסדרת T4X הייתי מחפש אחד מהשניים:

* T43 עם מסך 15" שבו התקלה פחות נפוצה (וגם המסכים מאוד איכותיים)

* T43 עם כרטיס מסך של שבו התקלה לא מתרחשת

אופציות נוספות: R50E/R52 עם כרטיס מסך של . אלה מחשבים יותר גדולים וכבדים, אבל אם זה באמת לא משנה לך, אז אין סיבה לפסול אותם. הגודל שלהם גם הופך אותם לפחות עדינים מאשר ה-T4X.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-X31 פשוט פחות משך אותי בהשוואה ל-T4X שראיתי. אבל יש סיכוי שאני בסוף אלך עליו כי מה-T40/41 אתה ממליץ להתרחק וה-T43 קצת חורג מהתקציב.

אז ההתלבטות עכשיו היא בין ה-X31 וה-R50E.

על מה אתה ממליץ לי יותר?

מי מבינהם חדש יותר ובכמה זמן ולמי יש מעבד חזק יותר? (ורק להיות בטוח, לשניהם יש 2.0?)

וגם אם תוכל להאיר את עיניי בבעיות נפוצות שיש לשניהם כי אני מאוד מתרשם מהידע שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-X31 פשוט פחות משך אותי בהשוואה ל-T4X שראיתי. אבל יש סיכוי שאני בסוף אלך עליו כי מה-T40/41 אתה ממליץ להתרחק וה-T43 קצת חורג מהתקציב.

זה יד שנייה. תמיד אפשר להתמקח. לדעתי 1500 שקלים זה מחיר טוב מאוד ל-T43 (מנקודת מבטו של מוכר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שעבר (לצערו הרב) מ X31 ל נטבוק של אסיר, ממליץ בחום להישאר עם הטינקפדים... את כל שאר הדברים שהיה לי להגיד כבר אמרו...

בהצלחה..

דרך אגב - העניין לגבי ההלחמה של הציפ - נכון גם ל 42P ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב - העניין לגבי ההלחמה של הציפ - נכון גם ל 42P ?

כן, ויש האומרים שאפילו יותר חמור, כי הצ'יפ עצמו (FireGL T2) מתחמם יותר מהרדאונים, מה שתורם לבלאי מהיר יותר של ההלחמה.

T42/T42p שיוצרו באביב 2005 ומאוחר יותר, כמו גם T43/T43p סובלים פחות מהבעיה, בשל אותו שיפור בשיטת ההלחמה שציינתי קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ..תודה. אני חושב ששאלתי פעם כאן אבל אני לא בטוח : X31 נפל מגובה מטר, לא קרה כלום מסדק בפלסטיקה שליד המקלדת והמסך. עבד שבועיים בסדר גמור, בשלב מסויים התחיל BSOD ואחרי זה תקיעות. תוך יום יומיים הגיע למצב שלא נדלק בכלל, מפעיל רק מאווררים ומנורת Z.

חיפשתי בזמנו בפורומים של טינקפד והבנתי שזו בעיה נפוצה ובלי פיתרון. האומנם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ..תודה. אני חושב ששאלתי פעם כאן אבל אני לא בטוח : X31 נפל מגובה מטר, לא קרה כלום מסדק בפלסטיקה שליד המקלדת והמסך. עבד שבועיים בסדר גמור, בשלב מסויים התחיל BSOD ואחרי זה תקיעות. תוך יום יומיים הגיע למצב שלא נדלק בכלל, מפעיל רק מאווררים ומנורת Z.

שמע, כשקורה לך דבר כזה, אי-אפשר לצפות בדיוק למה זה יגרום. יכול להיות שנגרם איזשהו סדק ללוח האם, שהחמיר עם הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי עוד 2 שאלות קטנות - באיזו שנה יצא ה-T43?

וזה יהיה אפשרי להתקין עליו ויסטה? (בהנחה שהוא עם 2GB ומעבד 1.8 ומעלה)

אני מתכוון - זה לא יפגע בביצועים ברמה גבוהה ובהתחשב בסוג השימוש שלי במחשב (אינטרנט, מוסיקה, תוכנות מסרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...