ייעוץ בנוגע ללימודים אקדמאים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ בנוגע ללימודים אקדמאים

FatalZero

Recommended Posts

היי,

לפני כשלושה שבועות שוחררתי מצה"ל בעקבות מחלה בה חליתי.

שירתתי 7 חודשים וכיום אני בן 19 וחצי.

בעקבות השחרור רציתי להתחיל ללמוד במסלול אקדמאי כלשהו ולכן אני פונה אל חברי הפורום שקצת משופשפים בנושא,

אני רוצה להתחיל ללמוד בשנת הלימוד הבאה (אוק' 2010) במכללה אקדמית ברמה טובה וידועה (תל חי) ומכיוון שהיא קרובה מאוד לביתי זה חוסך לי הרבה הוצאות (מגורים, מחייה וכו').

עוד לפני השירות ידעתי כי אני רוצה ללמוד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה אך מכורח הנסיבות קצת גדול עלי תקציבית ונפשית לצאת לאוניברסיטה לבד ולהתחיל תואר מלא בהנדסה. (לא שאני תלותי חלילה, מאוד אינדיבידואל אבל עדיין לא מרגיש בשל וצריך קצת להתבגר)

לכן האופצייה הטבעית הייתה ללמוד בתלחי באחד משני המסלולים שענינו אותי:

א'. תואר ראשון M.SC במדעי המחשב

ב'. תואר ראשון B.A בכלכלה וניהול

ולאחר סיום אחד המסלולים שאבחר אהיה הרבה יותר בשל והחברים שלי שכרגע בצבא לעוד שנתיים+ ישתחררו ואוכל לצאת איתם לאחת האוניברסיטאות הגדולות ללימודי הנדסה.

לגבי מדעי המחשב, כמה התואר הזה מבוקש וכמה עבודה אפשר למצוא איתו בתור תואר stand alone וכמה נקודות זכות\יתרון הוא ייתן לי באם אמשיך אחריו לתואר הנדסה באלקטרוניקה וחשמל?

לגבי כלכלה וניהול, הבנתי שזה תואר הרבה פחות טובעני ממדעי המחשב, ולגביו השאלות גם די דומות,כמה התואר הזה מבוקש וכמה עבודה אפשר למצוא איתו בתור תואר stand alone, ההמשך אחריו להנדסה באלקטרוניקה וחשמל הוא לא כ"כ טבעי ולכן רציתי לדעת אם התואר הזה בשילוב עם תואר הנדסה יכול לתרום

(בסה"כ לפי הגיון פשוט מהנדס עם תואר בכלכלה וניהול יכול להוביל פרוייקטים בצורה הרבה יותר מקצועית מ"סתם" מהנדס, אבל אולי ההיגיון הפשוט שלי מעוות, אם אפשר חוו את דעתם)

רב תודות :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

M.SC זה תואר שני.

אתה מתכוון אולי ל B.SC?

אין שום סיבה ללמוד מדעי המשחב ואחר כך הנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

כמעט ואין זיקה בין התחומים. אתה צריך להחליט במה אתה רוצה להתעסק, חומרה או תוכנה.

אם כבר, אחרי תואר במדעי המחשב, עדיף לעשות תואר שני במתמטיקה/מנהל עסקים/מדעי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אז תואר ראשון בחשמל ותואר שני במנהל עסקים, זה מסלול יותר שגרתי.

קח בחשבון שמדמ"ח לא יותר קל מחשמל, וגם כלכלה זה לא בדיוק תענוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שתואר בהנדסה כל כך שונה מתואר אחר? (ועוד שצריך תואר מלא בשביל להתחיל אותו..?)

שני המסלולים שציינת לא יתנו לך כלום מעבר לשנה הראשונה שזהה בכמעט כל המסלולים הריאלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שצייתי אני מעדיף להתחיל ללמוד במסגרת קרובה אך מגבילה ואז לעבור לאוניברסיטה גדולה,

ובגלל שאני היום רק בן 19 אז אחרי שאסיים תואר ראשון שיכול להרחיב המקצועיות שלי בתור מהנדס, אתחיל תואר בהנדסה.

אולי אני טועה אבל לא מעדיפים בשוק מהנדס חשמל עם תואר ראשון בכלכלה וניהול\מדמ"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט עם כל תואר אתה יכול להמשיך למנהל עסקים, אני מכיר מישהו עם תואר ראשון בהנ.חשמל ושני במנהל עסקים.

לגבי מערכות מידע, לפחות בטכניון, זה מסלול משולב עם הפקולטה לתעשיה וניהול, אז המעבר או תוספת של כלכלה יותר נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...