צריך הסבר על IDE,ATA,ATAPI,SCSI - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך הסבר על IDE,ATA,ATAPI,SCSI

Mister-G

Recommended Posts

יש לי חור ענקי במאגר המידע שהוא המידע לגבי : IDE,ATA,ATAPI,SCSI.....

סה"כ קראתי על כולם במלא מקומות, ואני פשוט לא מבין! מה זה אומרת תקן לממשק? מה זאת אומרת?

אני אף פעם לא מקבל הסבר טיפה יותר נורמלי ומגוון ומפורט אני פשוט לא מבין כלום בזה (יענו אני יודע שזה קשור לכוננים קשיחים או לכונני דיסקים שגם פה אני קצת מבולבל) ואני אשמח אם תעזרו לי לגוון את המידע ולא תיתנו לי מקורות מידע כי כבר קראתי מספיק ואני מסובב לגמרי..

תודה רבה מראש :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.IDE-Integrated Drive Electronics

זהו (ממשק) שמעביר מידע בלוח אם מהתקני נתונים (כגון כוננים קשיחים קוננים אופטיים וכו') לגשר הצפוני וממנו לזיכרון מעבד וכו'

2.SCSI-ממשק דומה ל IDE משמש גם לעבודה עם התקני גיבוי (כגון כוננים קשיחים קוננים אופטיים וכו') לוקח פחות משאבים והרבה יותר מהיר מה IDE הרגיל שיש עכשיו בלוחות גם הכוננים הקישים שמתחברים עליו הרבה יותר מהירים מאשר אלו שעובדים ב IDE למשל יש כוננים של 15000סל"ד ובIDE יש רק 7200סל"ד למרות שישנו עכשיו תקן חדש שנקרא S-ATA ששם הכוננן הכי מהיר הוא 10000סל"ד

3.ATA-Advanced Technology Attachment זהו בעיקרון תקן של ה IDE בעבר ה ATA הראשון שהיה שזה ציין את המהירות של ה IDE הוא היה 33 אחר כך היה 66 והיום ישנם 100 ו133 התקן S-ATA זה בעצמם שווה ערך ל ATA150.

4.ATAPI (AT Attachment Packet Interface זהו ממשק בין המחשב לכונני הסידירום או כל כונן אופטי אחר הוא בא עם התקן הIDE ועוזר לא עם תוספת של פקודות בשביל לשלוט בהתקנים אלו.

זה בקצרה בעיקרון מקווה שהבנתה.

ובעתיד אתה יכול גם להעזר באתר:

www.whatis.com

אני מאמין שיש שם כל מה ששאלתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חור ענקי במאגר המידע שהוא המידע לגבי : IDE,ATA,ATAPI,SCSI.....

סה"כ קראתי על כולם במלא מקומות, ואני פשוט לא מבין! מה זה אומרת תקן לממשק? מה זאת אומרת?

אני אף פעם לא מקבל הסבר טיפה יותר נורמלי ומגוון ומפורט אני פשוט לא מבין כלום בזה (יענו אני יודע שזה קשור לכוננים קשיחים או לכונני דיסקים שגם פה אני קצת מבולבל) ואני אשמח אם תעזרו לי לגוון את המידע ולא תיתנו לי מקורות מידע כי כבר קראתי מספיק ואני מסובב לגמרי..

תודה רבה מראש :P

איך יכולת לדעת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...