המאגר הביומטרי, בעד ונגד? - עמוד 23 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאגר הביומטרי, בעד ונגד?

amir85

Recommended Posts

חוק המאגר הביומטרי: הנוסח הממשלתי אושר

הצעת הפשרה הממשלתית למאגר ממשלתי של טביעות אצבע ותצלומי פנים של כלל האזרחים, התקבלה כלשונה. ההסתייגויות לנוסח חוק המאגר הביומטרי של חברי הכנסת, שהיו מרככות את הפגיעה באזרחים שיבחרו שלא להכלל במאגר - נדחו על ידי חברי הוועדה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3810592,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 351
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

חוק המאגר הביומטרי: הנוסח הממשלתי אושר

הצעת הפשרה הממשלתית למאגר ממשלתי של טביעות אצבע ותצלומי פנים של כלל האזרחים, התקבלה כלשונה. ההסתייגויות לנוסח חוק המאגר הביומטרי של חברי הכנסת, שהיו מרככות את הפגיעה באזרחים שיבחרו שלא להכלל במאגר - נדחו על ידי חברי הוועדה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3810592,00.html

זה היה די מצחיק אם לא היה כל כך עצוב שגם אתיופיה ופקיסטן בדרך שלנו

יש סיכוי שהחוק או חלקים ממנו יפלו בבג''ץ? או שזה לא רלוונטי כבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטענת חבר הכנסת שטרית, מתן תעודות ביומטריות ללא מאגר הוא חסר טעם. "לכל מדינה שיש תעודות ביומטריות יש גם מאגר", אמר שטרית - וגרר לחש מצחקק באולם - כיון הטענה הזו אינה נכונה עובדתית.

:kopfpatsch: :kopfpatsch: :screwy::facepalm::s07::bash:

כמה שזה עצוב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Rafi921 :

לא רלוונטי, נוסח החוק והחוק עצמו לא יתקבלו בבג"ץ כפגיעה בחופש הפרט או פגיעה כלשהי בפרט.

במידה וכן, אני אופתע מאוד לטובה ואולי אפסיק להיות ציני פסימי ( ראליסט ) ואתחיל להיות קצת אופטימי ...

קדחת. השופטים מטומטמים כמו נעל ועיוורים למציאות שנוחתת לעמך ישר לפרצוף.

עכשיו כבר לא באים אלינו באחורית, פחח - ישר לפנים כמו טיל בליסטי.

הפיצוץ והכוכבים המסתובבים בחינם, רק שיספרו לעמך שזה זיקוקים של שמחה לכבוד המש(ג)יח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן

אבל החוק יכול ליפול על בסיס עיקרון השיוויון

כלומר הממשלה / מדינה תרצה לתת שירות עדיף למי שאגורים פרטיו ולמי שאיננו מתוייג וממוספר יתנו את השרות היותר גרוע קרי טירטור הולך וחזור בין מסדרונות המשרדים השונים כולל הקטנת עמדות שירות וכו' , זה יפר את חוק השיויון . ניראה איך הם יפתרו את זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם = בג"ץ והתגובה שלי מתיחסת להודעה של אלמוני מי ושל רפי קרי חוסר השיוויון שלעניות דעתי יהווה את הבסיס לטענות בבג"ץ .

ואם כבר מדברים אני חושב שדווקא האינטרס של הרשות השופטת יהיה כנגד החוק הזה מפני שאם החוק יעבור הרי הבאים בתור להימחק מהמפה הם בתי המשפט כלומר לא יהיה צורך בהם יותר אם אדם יואשם ( !!!! ) על סמך המידע הגנטי שלו , בשביל מה צריך שופט ? מספיק מז"פ !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי בג''ץ לא יתערב בחוק, מכוון שהוא "חלש" מידי (אחרי אין סוף התערבות ממשלתית) בשביל דבר כזה בנוסף לזה, רוב האנשים מאמינים שהחוק יעזור במניעת ופיענוח פשעים :lol:, ככה שאם הם יבטלו את החוק או חלקים ממנו הם יראו שמאלנים יפי נפש :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי בג''ץ לא יתערב בחוק, מכוון שהוא "חלש" מידי (אחרי אין סוף התערבות ממשלתית) בשביל דבר כזה בנוסף לזה, רוב האנשים מאמינים שהחוק יעזור במניעת ופיענוח פשעים :lol:, ככה שאם הם יבטלו את החוק או חלקים ממנו הם יראו שמאלנים יפי נפש :kopfpatsch:

ממתי זה מונע בעדם לפסול חוקים ולפסוק "לטובת השמאל"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יהיה עוד יותר צורך בבג"צ לאחר הקמת המאגר. לאחר שהמאגר ידלוף כל ראיית טביעת אצבע/מבנה פנים תהיה חסרת ערך ולא קבילה בבית משפט, שכן יהיה ניתן לשתול אותם בכל מקום. יהיה עוד יותר קשה לאכוף את החוק, שכן, מנקודה זו ואילך ההחלטה על אשמתו של אדם תהיה תלויית מצב רוח השופט ולא תלוית ראיות (אני מניח שלDNA עדיין יהיה ערך כלשהו). בכל אופן, אם יהיה מאגר חובה (יש עוד הצבעה בכנסת ושנתיים של פאשלות), כשאני אכנס אליו עקב טיסה לחו"ל, אני כבר לא אחזור לארץ יותר. ערב נעים :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בג"ץ יהיה חייב להתערב באם יגישו עתירה על בסיס שיוויוני ( סעאמק , לא האמנתי שאני אתגעגע לטמפיט הזה אהרון ברק )

הבעיה היחידה היא שכיום קיימים שני חוקי יסוד בעלי מעמד חוקתי, או במילים אחרות, רק שני חוקים שהם "מעל" השאר (NuNaTaK, לידיעתך, עד היום - 17 שנים, בוטלו "רק" 5 חוקים, האחרון לפני שבוע). הרלוונטי הוא חוק יסוד כבוד האדם שלא כולל בתוכו את הזכות לשיוויון. בעייתי משו, אני מאוד מקווה שבמקרה הזה לא יקטינו ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר על בסיס זכות הקינין כלומר למי יש זכות להחזקת המידע הגנטי של האדם .

פרטיות ,

מה שהמדינה רוצה זה בכללי לבטל את בית המשפט , אני כמעט שבית המשפט יבין את זה , לא יהיה צריך צו של שופט כדי לעשות מעקב , לא יהיה צריך משפט כדי להרשיע בן אדם , פשוט ביטול הרשות השופטת , זה יחד עם הכירסום של השנים האחרונות במערכת המשפט , אני חושב ששילטון הפקידים במדינה כבר מוגזם , את הכנסת הם ביטלו , עכשיו את בית המשפט .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...