המלצה על מצלמה קומפקטית עד 800ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה על מצלמה קומפקטית עד 800ש"ח

pwntigo

Recommended Posts

# מה התקציב הכולל למצלמה, וכרטיס זכרון? 800ש"ח, אם קריטי אז אפשר לחרוג קצת

# אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? גם וגם

# האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא , צילום עם ישיר וצילום עם חיצוני (ישיר ומוקפץ). ממש לא אכפת לי

# האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. לא

# האם יש לך נכונות לצלם עם חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. לא

# האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? ככה אני מתכוון לצלם את כל התמונות

# האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? משתמש ב canon A710, מצויינת, אם כי אוכלת הרבה סוללה לאחרונה, קונה בגלל שזאת המצלמה של המשפחה ואני צריך משלי.

# האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? רגיל?

# מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. שיהייה זום נחמד+

# כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? עדיפות גדולה לקומפקטית

# האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? לא נעול על ייצרן, אבל גם לא רוצה להיות שפן ניסיונות של מצלמות מחברות חדשות :)

# אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

* מהירות תגובה (השהייה בין , מהירות פוקוס) כמה שיותר מהירה

* מקרו (הגדלה מוחלטת, הגדלה במצב טלה) לא משנה

* תמיכה בפורמט RAW למה לא

* מצב M מלא שיהייה למקרה הצורך

* אפשרות לפוקוס ידני שיהייה אבל לא בדיוק מתכוון להשתמש :)

* היסטוגרמה (חיה, וב-post-view) לא משנה

* תושבת לפלאש חיצוני לא

* מסך מסתובב לא

* עינית אופטית או אלקטרונית הטוב מהשניים

* מצב צילום ווידאו מיוצב כן

* כמות פיקסלים לא משהו מטורף, לא מתכוון להדפיס את התמונות על שלטי חוצות, אבל אם אני רוצה לעשות הגדלה נורמלית שהאיכות תיהייה בסדר

* יצרן לא משנה

* האם מפריע לך אם המצלמה מבצעת ניקוי-רעשים גם על קובצי ה-RAW? לא

* כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי purple-fringing? שתיהייה חדה ושלא תיהייה סטייה כרומטית :)

* האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש יהיו מדוייקות ללא שינויי הגדרות? כן

* אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור יבואן רשמי

* תכונות אחרות

---------------שתיהייה קטנה, קלה לשימוש וללא צורך בהגדרות מיוחדות. רוצה להוציא מהכיס ללחוץ על כפתור אחד וזהו, טס לחו"ל עוד מעט אז אם יש אותה בדיוטי פרי עוד יותר טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה זה "זום נחמד+" במילימטרים? אם השאלה לא ברורה, קרא את המאמר הזה:

http://boren.sent.com/photography/articles/Lenses/zoom.htm

ב-A710 אתה משתמש במצב M, בפוקוס הידני ובעינית? אם לא, אז חבל להגביל את הבחירה עם תכונות שלא משמשות אותך בפועל.

הבעיה של הסוללות שיש לך איתה היא מופיע גם בסמוך לטעינה, או רק לאחר שהמצלמה לא הייתה בשימוש במשך תקופה ממשוכת? אם מדובר על המקרה השני, אז היברידיות כמו GP ReCyko ייפתרו את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה זה "זום נחמד+" במילימטרים? אם השאלה לא ברורה, קרא את המאמר הזה:

http://boren.sent.com/photography/articles/Lenses/zoom.htm

ב-A710 אתה משתמש במצב M, בפוקוס הידני ובעינית? אם לא, אז חבל להגביל את הבחירה עם תכונות שלא משמשות אותך בפועל.

הבעיה של הסוללות שיש לך איתה היא מופיע גם בסמוך לטעינה, או רק לאחר שהמצלמה לא הייתה בשימוש במשך תקופה ממשוכת? אם מדובר על המקרה השני, אז היברידיות כמו GP ReCyko ייפתרו את הבעיה.

לגבי הזום, אז עדשה רחבה 28mm בהחלט תתאים.

לגבי מצב M, בשנתיים שיש לי אותה השתמשתי באפשרות הזאת אולי כמה פעמים בודדות, אז אני מניח שזה לא כזה חשוב.

לגבי הסוללות זה גם בסמוך לטעינה, אמא שלי עושה את רוב השימוש במצלמה, אם פעם הסוללה הייתה מספיקה ל 200+ תמונות בכיף, +10 סרטונים של עד דקה כל אחד, היום גם אחרי טעינה היא מצלמת 50~ תמונות ואז המצלמה מתה פחות או יותר.

בהתחלה לא הייתה שום בעיה, השתמשנו ב 2700 של gp והכל היה בסדר אחרי שנה פחות או יותר התחילו הבעיות, חשבתי בהתחלה אולי זה הסוללות אז קניתי בדיוק אותו סוג אך גם איתן יש אותה בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצלמה "קטנה, קלה לשימוש וללא צורך בהגדרות מיוחדות" + 28 מ"מ + סוללות ליתיום נטענות (ולא AA) = פוג'י F100. תצטרך למתוח את התקציב ב-200 ש"ח, אבל היתרונות שלה מצדיקים את זה. מצב הווידאו שלה לא מיוצב אבל מספק סרטונים פחות חשוכים באור חלש, ולדעתי זה דבר משמעותי יותר. סוללה רזרבית ניתן להשיג ב-eBay במחיר של 20 ש"ח כולל משלוח לארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת חשבתי גם לקחת אותה, הבעיה שקראתי לא מעט עליה וראיתי שהיא מספיקה רק ל 230~ תמונות

בדקתי אחרי זה עוד כמה מצלמות בטווח מחירים הזה ואלה שיכולות לעשות 400+ לא ממש מבטיחות מבחינות אחרות.

אז רק רציתי להיות בטוח שהיא טובה ומתאימה לי.

לגבי הסוללה תודה אבל כניראה אני יקנה אותה בסוף פה, אין לי זמן לחכות למשלוח :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-F100 מעולה, ואם תלמד כמה דברים בסיסיים תוכל בהרבה מקרים לצלם איתה ללא פלאש בתנאי תאורה שבהם תהיה חייב פלאש עם קומפקטיות אחרות. צילום ללא פלאש חוסך זמן ומאפשר לקבל תוצאות טבעיות ומחמיאות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...