"שחור" בWIN98 לאחר עדכון גרסת אקספלורר - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"שחור" בWIN98 לאחר עדכון גרסת אקספלורר

Necessary_Evil

Recommended Posts

שלום..

עדכנתי על מחשב עליו מותקן ווינדוס98 גרסא ראשונה מאקספלורר 4 ל6 SP1 ולאחר העדכון מופיע שחור מסביב לquick launch toolbar

כמו בתמונה..

בנוסך אי אפשר לצמצם את הרוחב של ה"שחור" הזה בלי להסתיר חלק מהאייקונים למרות שיש שם כביכול הרבה מקום..

מה עושים עם דבר כזה?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי תשובה ברורה ואני מנחש...

1.אם המסך ברזולוציה 600*800 , תעבירי אותו ל1024 * 728 ,

לאחר מכן שוב בחזרה 600*800 ,

2.יש לך משהוא מגנטי קרוב מאוד למסך

3.תיראי אם יש לך אופציה של degauss בתפריט המסך

4.http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;141406

5.http://search.microsoft.com/search/results.aspx?View=en-us&p=1&s=0&c=3&st=b&qu=screen+problems&na=30

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדקי במאפייני התצוגה (Start >> Control Panel >> Display) בכרטיסייה Settings שאיכות הצבעים היא הכי גבוהה שאפשר שם (אני חושב שב-98 זה 24bit, אם אני זוכר נכון..).

האפשרויות הצבעים (המתקדמות) ב-98 הם:

16Bit זה High Color

24Bit זה True Color

32Bit (הכי גבוהה) זה True Color

המלצה שלי תשתמשי ב16Bit High Color.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לשים על 16 כשאפשר 24 או יותר? כמה שיותר סיביות כי זה אומר יותר צבעים וזה ניכר לעין גם.

לפי דעתי העיוותים נגרמים מעיוותים בווינדוס, ספאייוורים, בעיות קטנות ברגיסטרי, מה שאפשר לכנות התיישנות. פורמט בהחלט יתקן את זה אבל זה פתרון אחרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לשים על 16 כשאפשר 24 או יותר? כמה שיותר סיביות כי זה אומר יותר צבעים וזה ניכר לעין גם.

לפי דעתי העיוותים נגרמים מעיוותים בווינדוס, ספאייוורים, בעיות קטנות ברגיסטרי, מה שאפשר לכנות התיישנות. פורמט בהחלט יתקן את זה אבל זה פתרון אחרון

.

מה כל כך קשה להבין?

16Bit זה High Color

24Bit ו32Bit הם True Color.

מה שאומר שהצבעים ב16Bit הרבה יותר חדים וברורים,

אם ההיתה זוכר את התקופה אם ה-98 לא ההיתה מדבר סתם שטויות!!!

(תתקין 98 ואז תבין על מה אני מדבר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.

מה כל כך קשה להבין?

16Bit זה High Color

24Bit ו32Bit הם True Color.

מה שאומר שהצבעים ב16Bit הרבה יותר חדים וברורים,

אם ההיתה זוכר את התקופה אם ה-98 לא ההיתה מדבר סתם שטויות!!!

(תתקין 98 ואז תבין על מה אני מדבר).

העובדה שמייקרוסופט בחרו לקרוא ל-16bit בשם High Color, ול-24bit ו-32bit בשם True Color, לא אומרת ש-16bit זה הכי גבוה. זה סתם שם שמייקרוסופט בחרו לתת, ואין לזה שום משמעות מיוחדת.

מה שכן יש לו משמעות, זה מספר הסיביות שבהם המערכת תשתמש בשביל להציג צבעים שונים. ככל שיש יותר סיביות, כך יש יותר צבעים שהמערכת יכולה להציג.

כל צבע על המסך מורכב מ-3 צבעי בסיס במחשב: Red, Green, Blue, או בקיצור: .

לכל צבע בסיס יש דרגות שמייוצגות בערכים מ-0 עד 255. לדוגמא, אדום עם ערך של 255 יהיה אדום חזק וסולידי. לעומת זאת אדום עם ערך של 100 למשל, יהיה גוון מסויים של בורדו. באותו אופן מייוצגים של שני צבעי היסוד האחרים.

שילוב של שלושת הצבעים בדרגות שונות (ערכים משתנים לכל אחד מהם, מ-0 עד 255), יוצר את רוב הצבעים שאנחנו רואים על המסך.

מכיוון שטווח הערכים לכל צבע בסיס הוא מ-0 עד 255, כלומר 256 ערכים, והמחשב עובד בשיטת ספירה בינארית, יש צורך ב-8 סיביות (bits, או במילים אחרות, ספרות בינאריות) לכל צבע, כדי לייצג ערכים מ-0 עד 255 בעשרוני.

לדוגמא:

ערך 0 בעשרוני הוא 00000000 בבינארי.

ערך 255 בעשרוני הוא 11111111 בבינארי.

ערך 164 בעשרוני הוא 10100100 בבינארי.

8 סיביות לכל צבע, ושלושה צבעי בסיס, זה כבר אומר שנחוצים 24 סיביות בשביל להראות את הצבעים המורכבים באופן מלא משלושת צבעי הבסיס.

לדוגמא, ניקח את גוון הצבע הכחול הזה:

color.png

הוא מורכב מהערכים הבאים:

R: 66

G: 175

B: 252

אם נעביר את זה לבינארי, הערכים יהיו כך:

R: 01000010

G: 10101111

B: 11111100

לכן, הצבע הכחול הזה יהיה מורכב מהמספר הבא:

R G B

010000101010111111111100

המספר הזה מכיל שילוב של שלושה צבעי בסיס עם דרגות שונות שמייוצגות בערכים בינאריים. אם תבדקו, ישנם 24 ספרות למספר הזה, כלומר 24 סיביות.

האפשרות ל-32 סיביות, היא בגלל שהוסיפו עוד 8 סיביות, שאחראיות על בהירות הצבע. כלומר, עוד יותר דיוק בצבע, וכמות גדולה יותר של צבעים שאפשר להגיע אליהם.

לכן, אחרי כל ההסבר הזה, אפשר להבין שמספר גבוה יותר של סיביות רק מביא ליותר צבעים אפשריים ויותר דיוק בגוון ובהירות הצבע.

אם נבחר ב-32 ביט, איכות הצבע תהייה מקסימלית.

אם נבחר ב-24 ביט, נוכל לקבל את רוב הצבעים בעזרת ערכי ה-, אבל לא יהיו עוד 8 סיביות שאחראיות על בהירות הצבע, כלומר בהירות אחת אפשרית לכל צבע, במקום 256 בהירויות שונות.

אם נבחר ב-16 ביט, לא נגיע בכלל לכל הצבעים שה- מציע לנו, מפני שאין לנו אפילו 24 סיביות ש- יכול לעבוד איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה שמייקרוסופט בחרו לקרוא ל-16bit בשם High Color, ול-24bit ו-32bit בשם True Color, לא אומרת ש-16bit זה הכי גבוה. זה סתם שם שמייקרוסופט בחרו לתת, ואין לזה שום משמעות מיוחדת.

סתם מיקורסופט לא החליטו לקרוא לזה כך,

ולפי זיכרוני שאתה עבדת אם Win98 אתה גם ההיתה על 16Bit High Color ולא על 32Bit True Color מעניין למה?

וגם שעברת לWin נשארת על 16Bit כי חשבת שה32Bit זה עדין True Color עד שאני אמרתי לך על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, הם לא קראו לזה סתם.

מן הסתם, כשיש לך דרגה של גבוה לעומת אמיתי, אמיתי יהיה יותר אמיתי מסתם גבוה.. וזאת המטרה, צבע אמיתי. לכן הוא יותר טוב מגבוה. גבוה זה אומר שהוא גבוה יותר מבינוני למשל או מנמוך, אבל לא הכי גבוה.

ולפי זיכרוני שאתה עבדת אם Win98 אתה גם ההיתה על 16Bit High Color ולא על 32Bit True Color מעניין למה?

זה היה לפני כמעט 3 שנים. אני מודה שאז הייתי טיפש ולא הבנתי כלום ממה שאני יודע עכשיו. מאז גם אני למדתי משהו, ואם תקרא את ההסבר שלי למעלה אולי גם אתה תלמד משהו.

וגם שעברת לWin נשארת על 16Bit כי חשבת שה32Bit זה עדין True Color עד שאני אמרתי לך על זה.

אז למה אתה שוב ממליץ עכשיו על 16bit אם אתה זה שפעם המלצת לי על 32bit?...

תמוה..

O_o

ב- אין בכלל מה להתבלבל. כי מייקרוסופט כנראה הבינו שאנשים יתבלבלו עם ה-High ו-True הזה. הם קראו ל-16bit בשם Medium ול-32bit בשם Highest. אז פה לא הייתה לי ולכל אחד אחר שום סיבה לשים את זה על 16bit כשמציינים מפורשות ש-32bit גבוה יותר.

אנחנו די גונבים את הדיון, אז כדאי שנפסיק את זה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, הם לא קראו לזה סתם.

מן הסתם, כשיש לך דרגה של גבוה לעומת אמיתי, אמיתי יהיה יותר אמיתי מסתם גבוה.. וזאת המטרה, צבע אמיתי. לכן הוא יותר טוב מגבוה. גבוה זה אומר שהוא גבוה יותר מבינוני למשל או מנמוך, אבל לא הכי גבוה.זה היה לפני כמעט 3 שנים. אני מודה שאז הייתי טיפש ולא הבנתי כלום ממה שאני יודע עכשיו. מאז גם אני למדתי משהו, ואם תקרא את ההסבר שלי למעלה אולי גם אתה תלמד משהו.אז למה אתה שוב ממליץ עכשיו על 16bit אם אתה זה שפעם המלצת לי על 32bit?...

תמוה..

O_o

ב-XP אין בכלל מה להתבלבל. כי מייקרוסופט כנראה הבינו שאנשים יתבלבלו עם ה-High ו-True הזה. הם קראו ל-16bit בשם Medium ול-32bit בשם Highest. אז פה לא הייתה לי ולכל אחד אחר שום סיבה לשים את זה על 16bit כשמציינים מפורשות ש-32bit גבוה יותר.

אנחנו די גונבים את הדיון, אז כדאי שנפסיק את זה פה.

וגם שעברת לWin XP נשארת על 16Bit כי חשבת שה32Bit זה עדין True Color עד שאני אמרתי לך על זה.

אתה ממש לא יודע לקרוא עברית ולא רק הת'ראד הזה יוכיח את הנאמר,

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=3;action=display;threadid=45526

(זה קורה שמתבלבלים, שוכחים לפעמים גם לא יודעים אבל לא צריך כל פעם מחדש להצדיק את עצמך גם שאתה טועה!!!)

אני אמרתי שבWindows 98 כדי לעבוד על 16Bit בגלל שרואים הרבה יותר טוב כך,

אבל ממש לא אמרתי שכדי לעבוד אם ב16Bit.

ואם תקרא את ההסבר שלי למעלה אולי גם אתה תלמד משהו.

קראתי את כל מה שרשמת אבל עדין אני חושב שיש סיבה למה מיקרוספוט החליטו לקרוא לזה כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...