מדמ"ח VS מערכות מידע ניהוליות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדמ"ח VS מערכות מידע ניהוליות

BiG_BuG

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני לומד מדמ"ח באונ' תל אביב, שנה ראשונה וכנראה גם אחרונה..

עבדתי קשה במהלך השנה הזאת, אבל לא יצאתי עם תוצאות טובות.

נכשלתי ברוב הקורסים, ובאחרים לא קיבלתי ציונים גבוהים מי יודע מה..

היחס לסטודנטים מחפיר!!!

דוגמה רלוונטית אחרונה: אני לא רשאי לגשת למבחן הסופי בקורס בגלל שהגשתי 6 עבודות במקום 7.. והיה לי נסיבות, ולא עזר כמה השפלתי את עצמי והתחננתי למרצה\ מתרגל\ בודק עבודות !

אז..

נרשמתי והתקבלתי באונ' חיפה למערכות מידע ניהוליות (וגם למדמ"ח כעדיפות שנייה) ?

מה דעתכם על החוג הנ"ל ?

האם הוא יותר קל ?

האם מה שנלמד בו הוא דומה למה שנלמד במדמ"ח ?

האם אפשריות התעסוקה אחרי קבלת התואר הם מצומצמים יותר ?

אשמח לכל תגובה\ עצה\ טיפ שיכול להיות רלוונטי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתכם על החוג הנ"ל ?

האם הוא יותר קל ?

האם מה שנלמד בו הוא דומה למה שנלמד במדמ"ח ?

האם אפשריות התעסוקה אחרי קבלת התואר הם מצומצמים יותר ?

אשמח לכל תגובה\ עצה\ טיפ שיכול להיות רלוונטי :)

יותר קל? כן.

דומה למדמ"ח? ממש לא.

אפשרויות תעסוקה מצומצמות יותר? כנראה שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה :)

ולמה אתה אומר "ממש לא" ? הבנתי שזה איזשהו שילוב בין לימודי מחשבים ללימודי ניהול..

תאור במדמ"ח הוא הרבה יותר יוקרתי מתואר במערכות מידע ניהוליות ?

ובכללי, אני עדיין לא יודע הרבה על החוג הזה ובגלל זה אני בהתלבטות קשה בינו ובין מדמ"ח..

אשמח אם מישהו ישפוך קצת אור על הנושא הזה

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא במה אתה רוצה לעסוק בעתיד?

אם זה מתכנת וברמה הגבוהה אז רוב מקומות העבודה יעדיפו קודם כל ניסיון אם תואר כל שהו (עדיף ראלי) ואחר כך מדעי המחשב.

מערכות מידע זה מעין שילוב של מדעי המחשב לייט עם מתמטיקה ברמה פחות גבוהה ושילוב של ניהול. אבל זה גם תואר שפותח לך גם אופציות עבודה אחרות.

אני מציע לך לחשוב טוב במה אתה רוצה לעסוק בעתיד ומאהבה למקצוע ואף לא מסיבה אחרת.

דבר שני זה לחשוב למה לא הלך לך.... ועזוב כל עיניין של אחרים (עשו, לא הוגנים, לא בסדר וכו'....) ותראה במה לדעתך גם יהיה לך יותר קל לעשות תואר.

אני כותב לך את כל זה ואני בעצמי עברתי תלאות מרובות בנושא התואר התחלתי את הדרך לפני 6 שנים ועוד ידי נטויה והבעיה אצלי זה בכלל האתאמה לאקדמיה.

מה שלא יהיה רק תלך על זה בלב שלם ותנסה ללמוד איך להשתלב נכון.

שיהיה המון בהצלחה ! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבודה בתור מתכנת תוכנות נטו פחות קורצת לי..

אני נמשך יותר לכיוון אבטחת מידע וניהול וכל נושא שמתעסק יותר באינטרנט..

ובעיה היא שאני עדיין לא סגור 100% במה אני רוצה לעסוק בעתיד, כשאהבה למקצוע הוא הפרמטר הראשי כמובן.

האם מי שלמד מערכות מידע יכול לעבוד במקצועות של מישהו שלמד מדמ"ח ?

מה הן אופציות העבודה האחרות של מי שלמד מערכות מידע ?

ועוד פעם, אני יודע שיש פה כמה שהם בעלי נסיון וידע בתחום.. אבל הם צעלנים ורק צופים מהצד :P

אז בבקשה, אם מישהו יכול לתרום מהידע שלו שלא יתעצל.

תודה רבה carmy ובהצלחה גם לך !! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה :)

ולמה אתה אומר "ממש לא" ? הבנתי שזה איזשהו שילוב בין לימודי מחשבים ללימודי ניהול..

תאור במדמ"ח הוא הרבה יותר יוקרתי מתואר במערכות מידע ניהוליות ?

ובכללי, אני עדיין לא יודע הרבה על החוג הזה ובגלל זה אני בהתלבטות קשה בינו ובין מדמ"ח..

אשמח אם מישהו ישפוך קצת אור על הנושא הזה

תודה !

פשוט תעבור על רשימת הקורסים של התואר, יש שם בדיוק שניים וחצי קורסים שקשורים לתכנות (מבוא, תכנון תוכנה ומבני נתונים). כל שאר הקורסים קשורים לאפיון וניתוח מערכות מידע בארגונים - שזה יכול להיות מעניין, אבל זה ממש לא תואר במדמ"ח, אין לו כמעט שום נגיעה למדמ"ח (שכמובן נחשב לתואר הרבה יותר יוקרתי, ומסיבה טובה) ולא יקבלו אף אחד לעבודה בתור מתכנת על בסיס התואר הזה (במיוחד אם מתחרה מולו מישהו עם תואר אמיתי במדמ"ח).

המסלול הזה מזכיר קצת את המסלול של הנדסת תעשיה וניהול בטכניון (במגמת מערכות מידע), רק שהמסלול בטכניון הרבה יותר ארוך ומקיף ומתמקד גם בפן ההנדסי (חקר ביצועים, תכנון וניהול פרויקטים וחשיפה נרחבת יחסית לתחום מדעי המחשב). אגב, גם בוגר תעשיה וניהול מהטכניון לא יתקבל ככל הנראה לעבודה בתור מתכנת, אבל מנגד בוגר מדמ"ח לא יתקבל לתפקיד של תעשיה וניהול...

אני מכיר רק אדם אחד שלמד במסלול הזה (ודי פרש באמצע), אבל זה נראה לי כמו מסלול כזה שיוצאים ממנו קירחים מכאן ומכאן - זה לא מדמ"ח ולא תעו"ן, אלא משהו לא מוגדר באמצע שאני לא יודע אם יש כל כך דרישה אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...