לכל אלה ש 25+ - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכל אלה ש 25+

C991Now

Recommended Posts

גיסי מנהל (והוא טוב בזה), יש לו תעודה מאחד מהקורסים האלו (לא זוכר את השם) והוא לא צריך תואר לעבודה כמנהל . אין לו תעודת בגרות, ולפי מה שהוא אומר, הוא נדפק מזה קשות.

יש מצב שאתה מברר איך הוא הצליח להשיג את העבודה הזאת? איזה קורס הוא עשה? מת לעבוד בתחום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהוא עבר קורס שנותן את אותה תעודה כמו ג'ון ברייס רק זול יותר ודורש יותר למידה וידע עצמי. יש לציין שהוא בעל ניסיון של כ3-5 שנים כמנהל (לא רק במקום העבודה הנוכחי. איך הוא השיג את העבודה? הלך לראיונות אני מניח.בכל מקרה, חוסר תעודת הבגרות דופק אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי איך שאני רואה את זה, ודיברתי עם אבי שראיין כמה אנשים בחיים שלו

הבעיה העיקרית של אנשים ללא תעודת בגרות, זה שלרוב יהיה לך מאד קשה לתרץ בצורה משכנעת, למה אין לך תעודה

ומה לעשות, זה יעלה בכל ראיון...

מישהו פה אמר משפט מעולה , שהרבה יותר קל להוציא תעודה מאשר להסתדר בלי

שזה ילווה אותך להמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה...

השכלה אחרי התיכון - בשביל תואר אתה חייב תעודת בגרות. כדי להתקבל למסלולים מסויימים/אוניברסיטאות או מכללות מסויימות אתה צריך גם ממוצע X. גם בכדי לעשות הכשרה מקצועית, ברוב המקומות הרציניים עדיין ידרשו לראות תעודת בגרות, למרות שהממוצע לא מעניין אותם במיוחד.

עבודה - היום אין כמעט מקום שלא דורש תעודת בגרות. יש מקומות שאפילו מגדילים לעשות ומבקשים ממך להגיע לראיון עם התעודה.

יש מקרים של אנשים שהסתדרו מצויין בלי תעודת בגרות. ידיד קרוב שלי עשה חיל בתחום המחשבים והוא הפסיק ללמוד בכיתה ו'. הבן אדם עבד והרוויח משכורות מדהימות והיה מאוד מבוקש בתחום. אממה? הוא בן אדם אחד, שקרע את התחת ולמד לבד בבית, עשה מלא מלא הסמכות נחשבות והתחיל מקטן והתפתח... הוא לא דוגמא לאדם הממוצע, ואתה צריך לחשוב אם יש לך את מה שצריך כדי לעבור את המסלול המפרך הזה. במיוחד עכשיו בתקופה של מיתון, כשאין כמעט עבודות או היצע ואתה צריך להתחרות באנשים שיש להם בגרות (שלא לדבר על תואר).

תכלס תעודת הבגרות לא עשתה בשבילי כלום - זה לא פותח לי דלתות או משהו כזה. אבל זה רכיב שמסמן עליך V, בלי ה-V הזה אתה תתקשה יותר מרוב האנשים (אלא אם יש לך רזרבות של ויטמין P).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם אני עדיין לא 25+, אבל מבדיקה שטחית שעשיתי תעודת בגרות לא כזאת משפיעה על קבלה ללימודים אקדמאיים.

מה שיותר משמעותי זה הציון של הפסיכומטרי.

(בדקתי במחשבונים של האוניברסיאות, אולי במכללות התעודה יותר משפיעה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם אני עדיין לא 25+, אבל מבדיקה שטחית שעשיתי תעודת בגרות לא כזאת משפיעה על קבלה ללימודים אקדמאיים.

תסתכל שוב בדרישות הקבלה,

בכל המקומות שאני מכיר (טכניון, בר- אילן, בן- גוריון) חובה לפחות זכאות לתעודה. אם אתה עושה מכינה זה יכול להחליף לך את ממוצע הבגרות בתנאי הקבלה אבל אתה עדיין צריך להיות זכאי לתעודה.

לגבי אוניברסיטה פתוחה אני חושב שאפשר בלי (לא בטוח, חושב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם עם 750+ אתה לא יכול להכנס להנדסה בטכניון בלי פיסיקה וממוצע דיי גבוה.

זה שהפסיכומטרי מאד משפיע זה נכון, אבל אם תרצה ללכת למדעי המחשב או הנדסה בלי 5 יחידות מתמטיקה אתה בכל מקרה תצטרך להשלים ועם ממוצע נמוך אתה לא תוכל להתקבל לכל המסלולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משפט של חבר שלי: שיעורי בית צריך לעשות, לא בהרכח נכון.

תגיע לכיתה, תעשה את עצמך מכין ש"ב אפשר גם *****, ותעשה את הבחינות.

אני לומד חמש פיזיקה, חמש מת', חמש מחשבים חמש אנגלית ואת שאר המקצועות הלא חשובים.

ואפילו במצב הזה אני לא נדרש להשקעה מרובה עם תוצאות גבוהות (מגנים של 90פ' 94 מת' 100 מח', 95 אנ')

עדיף לך לעשות תעודת בגרות, אתה לא חייב אחת מעולה, למרות שמאחים שלי למדתי, שעדיף להשקיע קצת בתיכון מאשר

לקרוע את התחת אחרי הצבא במכינה, כשאתה לא זוכר כלום.

כמו שאמרו לך, כמעט כל עבודה (שאפשר לחיות ממנה) דורשת בגרות, אפילו למשרת שרת בבית ספר נדרשת אצלנו תעודת בגרות.

אני בדעה של מי שכתב כאן שיותר קל להוציא בגרות מאשר להסתדר בלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציונים רלוונטיים רק שאתה מנסה להתקבל ללימודים גבוהים.

בוא נגיד ככה, יותר קל להוציא תעודת בגרות מלהסתדר בלי אחת. אבל הכל אפשרי.

אני מאוד מחזק .

אתה תעשה לך חיים הרבה יותר קלים ...

אני נאלצתי לשפר בגריות בבראילן(מומלץ)

אבל אני שמח שעשיתי היום כי כיום החיים באמת קלים שאתה עובד בצורה מסודרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...