אלפים הפגינו בתל-אביב: די לכיבוש - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלפים הפגינו בתל-אביב: די לכיבוש

Nosh

Recommended Posts

השאלה היא לא אם ניתן את השטחים, כי מה לעשות כנראה שאין באמת ברירה, השאלה היא מה עושים אחריי שנותנים את השטחים והם מתחילים לירות עלינו מהשטחים שנתנו להם.

אם ההתנתקות לימדה אותנו משהו, זה שצריך לעשות הסכם לפני החזרת השטחים וברגע שיש הפרה למחוק חצי מהערים שלהם עם MLRS ולא להכניס כוחות רגליים.

אסור שההתנתקות\נסיגה מלבנון תחזור על עצמה, אסור לתת להם שטחים ופשוט לקוות שיהיה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

השאלה היא לא אם ניתן את השטחים, כי מה לעשות כנראה שאין באמת ברירה, השאלה היא מה עושים אחריי שנותנים את השטחים והם מתחילים לירות עלינו מהשטחים שנתנו להם.

הדבר היחיד שאין ברירה זה למצוא פיתרון לבעיה, דרך שיתוף פעולה, כל השאר הסכמים, מדינות, שטחים

ושאר הצהרות יצוצו באופן טיבעי במידה ויהיה בסיס של שיתוף פעולה.

בזמן שכל הפתרונות של הסכמי שלום עכשיו בשביל תמונה בעיתון ומקום זמני בהיסטוריה כמי שהביא שלום

לא מביא לשום פתרון ארוך טווח אלא רק יוצר בעיות חדשות ומחזיר אותנו לפתרונות הצבאים ונקודת ההתחלה.

לכן אני למרות שאני בעד פתרון של 2 מדינות אני לא רואה שום צורך לדבר על זה כרגע, כי פתרון למצבים

דומים לאורך ההיסטוריה הוא קודם כל פתרון ארוך טווח כאשר בבסיסו הוא כלכלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב שמתישהו צריך לעשות הסכם, הרי יש כל כך הרבה ערבים בעולם ואם הפלסטינים לא יעברו למדינה כלשהי אז אנחנו נהיה תמיד בבעיה...

אני ימני, ואני חושב שצריך לעשות הסכם כלשהו ל2 מדינות, אבל לא גבולות 67, פחות מזה.

ושיהיו כוחות אמריקאים או נאט"ו בגבולות ושאם הם יפרו את ההסכמים של שלום/הפסקת אש, אנחנו על פי חוזה נוכל לכבוש את השטחים חזרה.

הבעיה היא שאם זה קורה אנחנו נאבד לא מעט חיילים,

אולי עדיף לשכנע את ארה"ב לכבוש בשבילנו? :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ההתנתקות לימדה אותנו משהו, זה שצריך לעשות הסכם לפני החזרת השטחים וברגע שיש הפרה למחוק חצי מהערים שלהם עם MLRS ולא להכניס כוחות רגליים.

אסור שההתנתקות\נסיגה מלבנון תחזור על עצמה, אסור לתת להם שטחים ופשוט לקוות שיהיה בסדר.

באיזה סרט אתה חי? :P

אני גם חושב שמתישהו צריך לעשות הסכם, הרי יש כל כך הרבה ערבים בעולם ואם הפלסטינים לא יעברו למדינה כלשהי אז אנחנו נהיה תמיד בבעיה...

אני ימני, ואני חושב שצריך לעשות הסכם כלשהו ל2 מדינות, אבל לא גבולות 67, פחות מזה.

ושיהיו כוחות אמריקאים או נאט"ו בגבולות ושאם הם יפרו את ההסכמים של שלום/הפסקת אש, אנחנו על פי חוזה נוכל לכבוש את השטחים חזרה.

הבעיה היא שאם זה קורה אנחנו נאבד לא מעט חיילים,

אולי עדיף לשכנע את ארה"ב לכבוש בשבילנו? :silly:

כן... כי הכוחות הבינלאומיים שנמצאים בדרום לבנון עושים כל כך הרבה בשביל למנוע התחמשות של אירגוני טרור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין אין מספיק שטח.

אם ניקח בחשבון שאנחנו רוצים לשמור על הטבע ולא להפוך כל חורש/יער/שמורות טבע לאזורים בנויים אי אפשר להתבסס רק על השטח שיש לנו כרגע.

ושוב, הנגב הוא מקום בעייתי (תאמין לי, ביליתי שם הרבה זמן ב-3 שנים האחרונות) והמון אנשים לא ייסתגלו לתנאי מחייה באזור המדברי.

אם אתה מדבר על יישוב שטחים יש את הגליל שרובו נכבש לאט לאט על ידי כפרים ערבים על ידי גניבת קרקעות בהרחבות לא חוקיות של ישובים.

בתור אחד שאוהב את הצפון אני אומר לך חד וחלק זה משהו שמדינה יוזמת בסתר "קחו את הצפון אבל תשאירו לנו את גוש דן והמרכז"

שים לב שכל העבודה מקומות התעסוקה חברות ההיטק חברות האם מישרדים מפעלים הכל הכל מרוכז באיזור מרכז הארץ.

מה יש לך בצפון ??? אחרי מלחמת לבנון השניה אין כלום.הדרישה לעובדים בצפון היא רק לפיתוח הווי אומר תוארי ראשון ושני.בתור חיפאי אני יכול

לומר לך מה המצב פה - גרוע !!!!!

אני איש מחשבים איש טכני ויכול לעבודה בהכל כבר דיברתי עם חברות כח אדם פה אין פה כלום.אם אתה מהמרכז תשווה את המצב אצלך ותיראה שזה

לא כל כך גרוע.שלא לדבר על איזור נהריה ועכו צפון צפון.

ולעניננו - למה הצפון מוזנח - מגמה מדינית של הממשלה לא להשקיע שם.כל החברות מופנות למרכז הארץ במקום להחיות את הגליל.כמו שאמרתי בתחילת

הפיסקה להשאיר את הגליל לערבים (שהם כבר מכריזים עליו בעלות מסויימת ולהסתפק בגוש דן חיפה ומערב ירושלים הכי מצחיק ככה הבריטים

חילקו את הארץ שהם עזבו..) ולהשאר עם הערים הגדולות.ומה עם הגולן שאף פעם אין לא עתיד בטוח????

ככה זה שיש שמאלנים נאיבים מטומטמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה מנק' הנחה שמה שאתה אומר לגבי מערכות הנ"מ ושאר ההגנות שלהם נכונות. אני לא רוצה לדבר על מה שהפלה של מטוס ישראלי תעשה...

תבוסתן.

לא יקרה כלום אם יפול מטוס ישראלי. זה חלק ממלחמה וזה נלקח בחשבון. העובדה שלא הופל מטוס ישראלי זמן רב לא אומרת שצריך להתרגל לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפלה של זה חלק ממלחמה ולי אין בעיה עם זה - ואפלו אם כן, כל קשר בין זה לבין תבוסתנות הוא מקרי בהחלט. חשבת פעם מה הפלה של מטוס ישראלי תעשה מורלית לאיראנים? על זה שאם הטייס יצליח לנטוש, אז מזל טוב, יש שבוי חי חדש בידי האויב (ואתה יודע מה היחס של האוכלוסיה פה לשבויים - לטוב ולרע), ואם לא - אז "סתם" גופה של ישראלי אצל האיראנים? השיקול פה הוא טיפה מעבר ל"אנחנו מאבדים מטוס במלחמה", כי תקיפה באיראן היא רחוקה מלהיות מלחמה רגילה.

וזה מעבר לכך שברור לכולם שתקיפה אוירית לא תעשה כלום מלבד עיכוב של מספר שנים בודדות אם בכלל - זה לא מה שיעצור את תוכנית הגעין האיראנית, ולכן תקיפה אוירית בלבד היא חסרת טעם ובזבוז משאבים ככל הנראה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. תודה.

ב. אתה באמת רוצה להשוות בין אופרה להפצצה על איראן? על המתקנים שנמצאים עשרות אם לא יותר מטרים מתחת לקרקע או בתוך ההרים? על כך שעיראק "קצת" יותר קרובה לארץ מה שמאוד מקל על כל הסיפור? על זה שלא אני המצאתי את ההערכות על עיכוב של שנתיים-שלוש במקרה הכי קיצוני כתוצאה מהפצצה אלא פרשנים ואנשי מקצוע שמבינים בזה "קצת" יותר ממני וממך ביחד?

האיראנים לא מטומטמים, הם למדו את הלקח מעיראק. אני לא נגד תקיפה על איראן - להפך, אני בעד תקיפה שתחסל את תוכנית האטום לחלוטין. ההערכות מדברות על עיכוב לכל היותר - והפסקה מוחלטת, לפי זה, תוכל להתרחש רק באמצעות צבאי רגלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...