"משבר" ישראל-ארה"ב אמיתי או קונספירציה מתוחכמת לתקיפת איראן בהפתעה? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"משבר" ישראל-ארה"ב אמיתי או קונספירציה מתוחכמת לתקיפת איראן בהפתעה?

kobi_af

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3729971,00.html

אז דובי מה אתה בעצם אומר כאן ?

שיש איזה עם שהוא שונא אותנו בלי שום קשר לכלום ?

צרפתי את הכתבה על הבחירות כדי לחזק את דברייך ,

אני מרגיש מעט מבולבל

אם הם מערביים אז מה יש להם לשנוא אותנו

ואם הם מוסלמים , איך הם מערביים ?

יכול להיות שאין לי חומר רקע יותר עליהם ..

מוסלמי לא יכול להיות מערבי?

ותגדיר לשנוא אותנו, יש להם מנהיג, האידיאולוגיה שלו לא משקפת את האידיאולוגיה של העם, אחמדינג'אד לא נבחר על מצא פוליטי חיצוני, אלא על מצע כלכלי נתו, אחרי שבזמנו של חתאמי הכלכלה שלהם הייתה בקטנים אפילו יותר מהמצב עכשיו(כרגע אבטלה של כ12% ואינפלציה של כמעט 20%)... איראן רוצה להיות מעצמה מקומית בשביל לבסס את מצבה בתור מדינה(עזוב את האידאולוגיה של ההנגה הדתית של אימפריה מוסלמית מהאוקיאנוס ההודי עד לים התיכון, זה לא מעניין אף אחד כרגע) העויינות כלפי עוזרת להם בזה שהם מושכים אליהם גורמים ממדינות האזור שמסכימים איתם, וגם מסיתים את הדעת של הקהל האזורי מאג'נדות אחרות שיש להם.

אני מבטיח לך שברגע שיש להם פצצה הראשונים שיחטפו אותה יהיו הסעודים בשביל להעיף את המתנגד הגדול ביותר לאיראנים באזור, אחרי זה פלישה לנסיכויות השתלטות על כל הנפט וזהו. עם כל הכבוד אנחנו כלכך לא רלוונטים וחסרי משמעות באזור המפרץ שזה פשוט מפגר לחשוב שבאמת מעניין את האיראנים מה קורה עם הפלסיתנאים, איראנים הם לא ערבים(זה לא שהפלסתינאיים הם כאלה, סורים ומצרים הם לא ערבים גם כן, עלווים, קופטים, מה שלא תרצה אבל לא ערבים), הם לא חולקים שם אידיאולוגיה איתם, סונים שיעים, ערבוביה של עמים מול עם אנדו-ארופאי(לפרסים יש יותר משותף עם הגרמנים ושאר העמים הנורדים גם ברמת הגנטיקה וגם בשפה מאשר למה שסובב אותם) כאילו שפצצה גרעינית על תל אביב תתן להם משהו, שלא נדבר על משהו השווה להשתלטות על מקורות הנפט במפרץ.

עכשיו עולה מנהיג "מתון" יותר כביכול, שוב מתון זה יחסי הוא אמר נמאס לו מהבידוד, אבל בהתחשב שהוא אושר ע"י וועדת הבחירות הדעות שלו מתונות אבל זה מתון כמו שאסד מתון, גם אסד הוא מנהיג מתון יחסית למהיגים ערביים "אויינים" לישראל, האמת שהוא מתון יותר ממובארק בכל העניין עם , הסורים הם מדינה אוייבת, ואפילו הם לא מתאמנים בפלישה ממשית לישראל(המיצרים עורכים פעמיים בשנה תרגילי צליחת תעלה ופלישה לסיני).

בסופו של דבר העניין האיראני כמו כל שאר השטויות זה משחקי אגו וניפוח של התקשורת, לא מעניין אותי מה קורה שמה עכשיו, וזה לא שהייתי מתנגד לחזרה של הטיסה השבועית של אלעל מטהרן לת"א וחזרה, בסופו של דבר מדינה יפה, ועם מתורבת הרבה יותר מהערבי המצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי שאחמניג'אד גרם נזק לקופה האירנית ב 120 מיליארד דולר ע"י קידום האג'נדה האטומית והינה הוא ניבחר שוב , ודאי אני מודע לחוסר משמעותה של מדינת ישראל בסדר היום האירני ( והעולמי ) במיוחד לאחר שניפתח ערוץ תקשורת "ישיר" לאחר נאום אובמבה ( אל ארה"ב ) ואת תפקידה ההיסטורי של ישראל כ"כבשה השחורה " של המזרח התיכון , אני מודע לכל הדברים האלו , אבל , מוסלמי "קיצוני" די מתנגד למערביות ( האירנים קיצוניים ) ( אולי הם תופסים את המערביות כמו שהסינים תופסים קפיטליזים קרי איך שהם רוצים כלומר לוקחים מה שהם רוצים מבחינה אידואוליגית ואת השאר זורקים - חח ) .

טוב מה אגיד , אני עדיין צריך להתעדכן בחומר רקע יותר על אירן .

http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=568

טוב למי שרוצה להרחיב דעת ( גיא בכור ) ( למרות שאני חושב שהוא - גיא בכור - לא צפה נכון את תוצאות הבחירות ) מה שמותיר אותי עדיין במצב של לא מבין , כי מיצד אחד אחמינגאד לא טוב לכלכה אירנית ומצד שני מקדם את האג'נדה האטומית קרי היפרדות מהמערב - אז איך זה הולך ביחד עם התאוריה שלך שאירן היא מדינה רגילה .

טוב אני צריך קצת יותר דעות וקצת יותר פנאי כדי לגבש דעה .( מה שנידמה שלך כבר יש דובי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא יודע למה יש פה בכלל דיון לגביי זה שאירן מדינה רגילה ,בכלל אחרי שהדבר הזה נבחר עוד פעם אני חושב שהדבר היחידי שאני צריך לעדכן זה את המקלט שלי ואת מיצבורי הנשק + אזרחות רוסית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהיא מדינה רגילה, מה זה בדיוק מדינה רגילה?

אתה חושב שישראל היא מדינה רגילה? או ארצות הברית הרודנית שללא שום אוייב על הגבול שלה נמצאת במלחמה מתמדת איפשהו על משהו שלא קשור אליה בגרוש רצוף כבר יותר מ60 שנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי שמע נא ,

כל התמונות שאני רואה מאירן ( הכוונה כעת עם התמונות של הבחירות הן שמופיעות בהן נשים עם מטפחות וגם ידידה שלי שהייתה נוסעת לאירן היא הייתה צריכה לשים מטפחת כשהיא הולכת ברחוב וגם ידידה נוספת שלי אמרה לי שאסור לה להתלבש באופן "מערבי " כאשר היא מסתובבת באירן אפילו כריסיטיאן אמנפור הכתבת באירן מסתובבת עם מטפחת על הראש - אלו הם חוקים דתיים כלומר הדת שולטת באירן והפירוש של הדת הוא ע"י האייתולות מה שדרך אגב נותן להם כוח בילתי מוגבל למעשה כי השיעים יכולים לפרש את הקוראן איך שהם רוצים בלי לדפוק חשבון לפרשנים הקודמים של הדת שלהם ) ( דבר נוסף הוא שכפי שאתה אמרת מדיניות החוץ היא בידיים של השילטון הדתי - אולי לא באותם מילים אבל אותה כוונה ) ( משמרות המהפכה ? מה זה ? לדעתי זה קבוצת טרור שמחזיקה את השילטון ) אז אני בטוח שיש קבוצה גדולה של אזרחים אירנים פונדמנטליסטים מוסלמים , אבל אתה יודע , בכל עם יש כאלו "טראש" צ'אחצ'חים" ( חח ) , אז בקיצור דובי , לאחר חשיבה אני מחליט לדחות את פרשנותך לגבי האירנים ונשאר עם הראיה שלי שהיא , האירנים מוחזקים ע"י שילטון טרוריסטי , ראה התנהגות השילטון בזמן הבחירות בימים אלו ממש וזיוף הבחירות ע"י המן הרשע ,

אני לא מכחיש שהם מדינה מפותחת ואני לא מכחיש שיש להם את אלמנט " הכבוד " ואני לא מכחיש שיש בהם אנשים קיצוניים אבל לא ניתן להכחיש שיש בהם אנשים " מערביים" עם כל המשתמע מכך . ( אישית אני חושב שהם היו רוצים לעשות מהפכה דמוקרטית )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב למה אתה קורה לבוש מערבי, מבחינתי ג'ינס של וורסצ'ה וחולצה של D&G גם עם מטפחת על הראש(ויש הרבה אזורים שהולכים איתה על הצוואר כצעיף) זה לבוש מערבי, תשווה את זה לערב הסעודית ואז נדבר.

אני באמת לא רוצה לדעת איך ולמה ידידה שלך נוסעת לאיראן אבל שיהיה לה בהצלחה, לעולם לא שללתי שיש חוקים דתיים, אבל עם כל הכבוד לישראל יש לא פחות כאלה, תזכיר לי שוב למה אין אגד בשבת, אני צריך לשלם לפינגווין אלפי שקלים בשביל להתחתן, ולמה אם הבעל לא במצב רוח לתת גט האישה צריך לעבור מסכת עינויים בשביל להתגרש מהבהמה שהיא חשבה שהוא גבר.

מעניין לי את הביצה שהם סונים או שיעים, או וואטאבר, החמאס הוא סוני, כמו כן אלקעידה וזה לא מפריע להם לפרש את הקוראן איך שבא להם ולהשתמש בו כתרוץ למה לפוצץ אוטובוס מלא באנשים או להפיל בניינים נקרא לוחמת חופש.

המשטר האיראני הוא דיקטטורה בבסיסה כן, מעולם לא טענתי אחרת, משמרות המהפכה שהזכרתי אותם לא מעט נוטים מידי פעם להיות הרשות המחוקקת המבצעת והשופטת של האייתולות. אבל אפילו עכשיו תראה מה הולך עם ההפגנות, עצורים, אין כיתות ירי, אין עוצר, נותנים להם להביע את הזעם שלהם בעקבות הזיופיים שהיו או לא בבחירות. וכן גם הבחירות הן "בחירות" עם גרשיים מאוד גדולים, כיוון שהמועצה העליונה לעינייני משטר צריכה לאשר את המעומדים לפני כן, והיא ממונה ע"י מועצת הממומחים בחסות המנהיג הרוחני.

אבל עדיין מבחינת האזרח האיראני, במיוחד בכל הנוגע לעינייני פנים יש דמוקרטיה, הפרלמנט והרשות השופטת מבצעים את עבודתם למופת, יש ייצוג מלא של כל העם בפרלמנט, כולל נשים, ואפילו יהודים, אלל"ט יש 3 נבחרים בפרלמנט יהודיים(אחת מהן אישה), והמיעוטים באיראן מקבלים את הקול שלהם.

את זה מאוד קשה להגיד על שאר המדינות הערביות המערביות לכאורה, הירדנים מדכאים כל ביטוי של המיעוט(הרוב זה לא פוליטיקליקורקט אצלהם למרות שזאת העובדה בשטח) של הפלסתינאיים, המצרים זורקים כל אחד שאומר משהו רע על מובארק לצינוק, בערב הסעודית הזכות היחידה של אישה זה להיות אוהל מהלך ואינקובטור, וברוב הנסיכויות המצב זהה, להוציא את לבנון שיש לה את הבעיות שלה, וסוריה שהמיעוט העלווי מדכא סממנים דתיים במדינה, איראן היא בהחלט המדינה המערבית ביותר מבין המדינות הערביות.

בקשר לשאר הדברים, "קבוצה גדולה של אזרחים קיצוניים", אותו הדבר אפשר להגיד על , חרדים קיצוניים, נוער הגבעות ושאר המתחנלים הקיצוניים שיושנים עם תבור אזרחי מתחת לכרית ועושים לא מעט טרור לאזרחים פלסתינאיים בדרכים שלהם(עם כל הכבוד הריסת מטעים לפלאחים פלסתינאיים זאת כנראה פעולת ההתנגדות הכי מפגרת ששמעתי עליה, אני כבר מבין יותר אנשים שמחליטים להסתער עם גרזן על מחסום של צה"ל - להם פשוט נמאס לחיות), כן יש אנשים מערביים, הרוב הוא מערבי, לאזרח הפשוט לא ממש אכפת, יש להם קניונים, ערוצי טלביזיה פתוחים, תקשורת פתוחה, אחוז חדירת האינטרנט הגבוה ביותר בין מדינות ערב, אף אחד לא עוקב אחרי האזרח הממוצע, יחסית למשטרי צללים כמו צפון קוריאה איראן נראת כמו שווייץ. אני מבטיח לך שאם שס מחר הייתה עולה לשלטון בצורה מוחלטת, ואם הגזרות היו לא מעבר לא לנסוע בשבת והכשרה של כל סניפי מקדונאלדס בארץ כל עוד רוב החופש, או לפחות האשליה של חופש הייתה נשמרת אף אחד לא היה עושה כאן כלכך הרבה רעש.

מה עוד שההנהגה האיראנית לא טפשה, היא נותנת לעם הזמדנויות לשחרר את האדים, ההפגנות עכשיו, הפגנות הסטודנטים, אף אחת מהן לא דוכאה בצורה אלימה במיוחד, במיוחד לא יחסית למשטרים כמו סין, צפון קוריאה, ואפילו צרפת(תסתכל מה קורה כשיש מהומות של מהגרים), ושלא נדבר על מה שהולך נגד המפגינים הקיצוניים בארץ - משני הצדדים המשטרה שוברת את הרגליים גם למתחלים וגם לאורי-אבנרים למינהם ללא הבדל דת גזע מאיזה צד של המזרן של ערפאת הם אוהבים לישון...

אין דבר כזה מדינה מערבית, הדבר הזה תקף אולי למצב הכלכלי של המדינה, לעם באיראן יש מספיק חופש, הוא לא מדוכא בצורה כלשהי ועם כל הכבוד החובה לשים צעיף זה לא דיכוי(וגם אף אחד לא אוסר מהם לקחת את כל הדברים ולעזוב, יהודים מאיראן עדיין אפילו יכולים לעלות לארץ, וגם עושים זאת, למרות שחלקם חוזר חזרה בטענה ששמה יותר טוב)...

זה לא לוב, ערב הסעודית, או צפון קוריאה, אתה יכול למצוא דוגמאות הרבה הרבה יותר גרועות למשטרים, ומדינות לחיות בהן מאשר איראן.

אני לא דואג מהאיראנים, גם כי הם לא מפגרים, וגם כי אנחנו חסרי משמעות בעבורם, לא משנה כמה רעש הם עושים וימשיכו לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום שמעתי את ערד ניר ( כתב חדשות חוץ ) שאומר שרבים אינם מבינים את שיטת השילטון האירנית ( אני חושב שאני מבין ) ( רק קצת קשה להסביר - איטרסים דומים של דעות שונות , קפיטלסטים , איסלמיסיטים ופקידות ( ) שמתחברים ביחד - כלומר יש שיכבה שהיא השלטת שמורכבת משלוש הקבוצות הללו - לדתי הם בחרו במסגרת הדתית מיכיוון שהדתיות נותנת להם מערכת חוקים כתובה כבר שרבים מהאירנים מסכימים לה בצורה כזו או אחרת .

טוב בקיצור דובי אני חושב שאני יותר בעד הדעות של גיא בכור למרות שהוא טעה בתחזית שלו לגבי הבחירות אבל לנוכח ההפגנות הרבות הוא כניראה צדק ( רק מה הוא לא חזה את הרמאות של המיפלגה השמרנית )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהומות האמת הפתיעו את כולם, המדיניות עד עכשיו של המשטר עצמו הייתה לתת להם את המרחב לשחרר אדים, הפעם המהומות היו ברמה שלא נראתה עדיין.

אבל עדיין יחסית למה שהיו עושים להם בצפון קוריאה זה כלום, בכל מקרה מדובר על מאות אלפי מפגינים, עם הפגנות אלימות, גם לנו היו את מאורעות אוקטובר שמה זה היה בסקאלה הרבה יותר קטנה ונהרגו לא מעט אנשים.

בהפגנות המהגרים לפני כשנתיים בצרפת נהרגו קרוב ל50 אנשים, המספרים של עד 24 הם לא רשמיים, הם מודלפים ע"י אנשים ברשתות חברתיות שונות, ככה שהמספר יכול להיות הרבה יותר גדול או הרבה יותר קטן.

אבל עצם העובדה שמאות אלפי אזרחים לא מפחדים לצאת לרחוב, או לפחות לא פחדו עד עכשיו דיי מראה על המצב המאוד הזוי שנמצא באיראן, מצד אחד דיקטטורה עם מניפסטו דתי קיצוני, מצד שני דמוקרטיית פנים שעובד, ותחושב של העם שלא משנה מה יש סיכוי שהקול שלו יישמע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...