שאלה| physics card - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה| physics card

n_aviv1

Recommended Posts

ראיתי באינטרנט משהו שנקרא phisycs card שהוא כרטיס שניתן לחבר למחשב רגיל (נייח) בפנים (אם אני לא טועה החיבור נקרא PCI) ואין לו חיבורים כמו לכרטיס מסך/ קול. מישהו יכול להסביר לי מה התפקיד של הכרטיס הזה?

מקווה שזה הפורום הנכון

[br]פורסם בתאריך: 24.05.2009 בשעה 18:06:52

אופס... הפורום הלא נכון... סליחה...
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה ראית את ה- Ageia PhysX הישן, שהוא כרטיס יעודי לחישובים פיזיקאלים במשחקים שעובדים עם מנוע PhysX ותומכים בהאצת חומרה.

nVidia קנו את Ageia והיום כל כרטיסי ה-Geforce מסדרה 8 ומעלה יודעים להאיץ פיזיקה, במשחקים שתומכים בהאצת חומרה ל-GPU.

כרגע יש יותר משחקים שירוויחו האצת חומרה "PPU" של כרטיס Ageia הישן, אבל לאט לאט משחקים מבוססים PhysX יתחילו לנצל את ה-GPU.

כרטיסי geforce יכולים לעבד גראפיקה+פיזיקה על כרטיס בודד, או ככרטיס יעודי לפיזיקה, כמו הכרטיס של ageia, רק עם ביצועים טובים יותר.

רשימת משחקים עם התייחסות להאצת חומרה\תוכנה: http://physx.cwx.ru/

http://www.nvidia.com/object/nvidia_physx.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

^^^^^

לא במדויק, הוא אמור לשחרר את המעבד מחישובי פיזיקה וככה להוריד ממנו עומס, היום אין צורך

בדבר הזה וגם שהוא יצא אני לא חושב אנשים שקנו אותו בהמוניהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי בינתיים לא... משחקים שמנצלים את זה (GPU PhysX) הם מיעוט כרגע.

עדיף להמתין שזה יהיה יותר mainstream לפני שמשקיעים בכרטיס יעודי. אחרי הכל הכרטיס הראשי לרוב יתמודד עם זה בעצמו.

אם אתה משחק הרבה במשחקים כאלה (למשל Mirrors Edge / GRAW2 / Sacred2 / Terminator / Cryostasis / UT3 וכו')

והביצועים נמוכים עם פיזיקס, אז אולי כדאי לחשוב על זה... ואני מניח שעדיף יהיה 8600gt/9600gt.

אבל אם למשל אתה משדרג כרטיס מסך אז זאת אופציה נחמדה להשאיר את הכרטיס הישן כיעודי לפיזיקס, במקום לזרוק\למכור אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם למשל אתה משדרג כרטיס מסך אז זאת אופציה נחמדה להשאיר את הכרטיס הישן כיעודי לפיזיקס, במקום לזרוק\למכור אותו.

זה אפשרי ? איך מתקינים במחשב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה: החישובים הפיזיקליים שבGPU יכבידו על הכרטיס מסך מאוד? או שזה משהו לא מורגש שנמצא ברכיב אחר בכרטיס כמו FREE AAx4.

ולזה שמעליי, משחק כמו אנריל טורנמנט 3 שמנסה להתקין לך פיזיקס, שיש לו לוגו או שתפריט יתן לך להפעיל אופציה של physx, הוא משחק שישתמש באופצייה הזאת. זה גורם לאובייקטים שמשתמשים בקטע של התנועה וכו' ולזוז בצורה יותר ריאליסטית.

משחק שיהיה יעודי ולפיזיקס ויהיה חייב כרטיס של זה משחק שיהיו בו דמויות שהגוף שלהם יכול להיות רך כמו תולעת, אם תרביץ להם למשל הגוף שלהם יזוז בהתאם, מים למשל יזוזו בצורה מתאימה שישנו את המיקום שלהם או שיגעו בהם. יש כבר דמו של שמציג יכולות כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...