בקשה לכותבי אנגלית. - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה לכותבי אנגלית.

אורח Si-Nom

Recommended Posts

רוצה תעודת מסכן ?(סתם בצחוק על תקח את זה רציני)

לא נראה לי שהוא מתלהב או משהו (אולי כן), אבל באמת הרעיון לגבי הפורומים בחול הוא נמחד! הרי הפורומים שם לרוב מיקצועיים יותר הוא יקבל שם יותר ידע ועוד אין לו בעיה לתקשר שם עם האנשים אז זה נחמד פי שתיים!

עובדה שהוא לא עושה את זה.

דן, אולי אתה עושה את זה אבל בפורומים בישראל אני רואה שאתה כותב עברית, ולא אנגלית(בנושא האישי שלי ע"ע הודעות איציק).

אני חושב שהאנשים בו עם האנגלית באמת עברו כבר את גבול הטעם הטוב. האתר הזה עם הססמא שלו - Made in Israel - הוא במידה מסויימת גם אתר לאומי, כן עם אופי ישראלי. מה לעשות. אני יודע יש אנשים שקשה להם להתמודד עם העובדה הזאתי. אני רוצה לראות שמישהו ינסה לכתוב באנגלית באתר hardware.fr(אני לא ידוע אם הוא עדיין קיים) - ויראה קיצת מגיבים לו.

יתרה מזאת, תנסו לכתוב ב-bit-tech בלאטינית/צרפתית(שתיהן שפות חובה; הראשונה בבתי ספר יוקרתיים יותר, והאחרונה כמעט בכולם) ותראו איזה תגובות תקבלו, שכן הרי גם שם "מערכת החינוך מחייבת ללמוד אותן".

זהו, בנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

LEV, תראה, אני לא מכיר את ארמגדון, או לשם הדיון, לא מכיר אישית כמעט אף אחד בפורום.

אבל, מי אמר ש"בושה להיות יהודים" מי כאן אמר שהוא שונא או משהו כזה?

לא יצא לי להתקל בזה כאן.

הבנאדם בסה"כ אמר שהוא מעדיף את השפה האנגלית על השפה העברית.

אין בזה שום פסול. ככה נוח לו.

אני רואה את עצמי כישראלי-יהודי-ציוני ובכל אופן אני מסכים עם חלק גדול מהדברים שלו.

בהרבה מקרים, אנגלית נשמעת יותר טוב. נקודה.

סרטים, ספרים, שירים (בשירים פחות...), משחקים ומחשבים.

ובמיוחד בקטע הטכני, שבו בעצם עוסק האתר הזה.

אני, כאדם שהעברית היא שפת האם שלו, ואנגלית בשבילי אומרת כתיבה/קריאה/ההבנה יותר איטיות, לא מסוגל לראות עברית על המחשב שלי (מעבר לטקסטים לקריאה) זה לא נראה מקצועי, זה לא מובן, זה הפוך (למה לעזאזל צריך להפוך גם את התפריטים!?) תרגום של מונחים הוא ממש טפשי ולפעמים גובל באידיוטי.

יותר גרוע - אני לא מבין (כשאני אומר אני, אני מכליל בעצם את רוב האנשים שהתחילו להתעסק עם מחשבים כשעברית על המחשב עוד היתה פיקציה) את המונחים בעברית, כשאני צריך לתקן מערכת וינדוס שהתפריטים שלה בעברית כל האינטואיציה שלי נעלמת, התפריטים במקום הלא נכון, המונחים סתומים, לא מובנים ולא קשורים לנושא... כשאנשים מדברים על מחשבים ומשתמשים במונחים בעברית, הם נשמעים חובבנים.

אני כותב הודעות בעברית, ובכלל, מעדיף לגלוש בפורום הזה ובפורומים ישראלים אחרים ולא בפורומים גדולים נרחבים ומקיפים יותר בחו"ל רק כי האנגלית מאיטה את הקריאה/כתיבה שלי.

ועדיין, למרות שאני כותב בעברית, בכל הודעה שלי בסופו של דבר אני נאלץ לגלוש לאנגלית, כי ככה זה, מונחים במחשבים הם באנגלית, שמות של תוכנות הן באנגלית, תפריטי המערכת של רוב האנשים הם בסופו של דבר באנגלית, ואם הייתי מסוגל להתבטא כמו שצריך ולכתוב רק באנגלית ולא להסתבך עם החלפת שפה, החלפת כיוונים, לא להזדקק כל הטריקים שצריך לעשות כדי שמספרים מילים ואותיות מעורבים יסתדרו בסדר הנכון בשורה - הייתי כותב באנגלית.

ורק לסיכום - אנגלית היא כבר מזמן לא שפה של מדינה, היא שפה אוניברסלית, בלי אנגלית אין לך איך להסתדר בעולם, או בעולם הוירטואלי, וככזו מאד לגיטימי להשתמש בה בכל מקום - אם זה פורום בעברית, בגרמנית או ביפאנית - 90% מהאנשים יבינו אותך.

ואלה שלא יבינו, שיבקשו תרגום, כבר כתבו פה - לא הבנת? תגיד, מישהו כבר יסביר לך שוב בשפה שלך.

תקרא את כל התגובות שלו ותבין, ארמגדון רשם, שלסווג את הפורום הזה כיהודי\ישראלי\ציוני

זה חסר בסיס, ואני בסה"כ לא הסכמתי, וציינתי לפני זה שאין לי בעייה עם זה שהוא כותב אנגלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מפריע לי שמישהו יכתוב באנגלית אם יותר קל לו להתבטא.

גם אני כותב יותר מהר באנגלית, אבל באנגלית אני יכול לכתוב בכל פורום בעולם, בארץ אני מעדיף עברית!

ועדיין כשצריך לתת ביטוי או משפט באנגלית, שלא מסתדר טוב בעברית אני כותב באנגלית כי אין ברירה.

למרות כל זה עדיין מצער אותי שנותנים לאנשים לכתוב בעברית והם לא עושים את זה, אנחנו פחות או יותר העם היחיד שמתבייש בשפה שלו (בלי קשר לארמגדון, כי אצלו זה קשור לצורת ביטוי) במוצא שלו, בעברו ובשטחו.

דרך אגב:

בקשר לאוצר מילים בעברית - מישהו פה פעם ראה מילון פסיכומטרי?

יש בעברית הרבה מאוד מילים, שפשוט אנשים לא משתמשים/ לא רוצים להשתמש בהם...

אפילו השמות, מתחילים בארץ לתת שמות אמריקאים - דיי נסחפנו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד הת'ארד הזה גם אני לא הייתי ממש שמח מהודעות מהודעות באנגלית כי באמת אם היינו מעוניינים לשוחח באנגלית רובנו היה פונה אל פורומים בחו"ל וגם בגלל הזמן הקצת יותר ארוך שלוקח לקרוא אנגלית, אבל בגלל הדיון הזה אני משנה דעה! אחרי שאני רואה שאנשים שלא מצליחים לקרוא את הודעותיו של ארמה אני מבין שבאמת חלקם צריכים לעבוד על האנגלית. השפה שדוברים האנגלית משתמשים בה כאן היא פשוטה וקלילה, ללא שום דבר שאמור להקשות על אדם שלומד אנגלית מס' שנים לקרוא. נכון שמדי פעם מילה "מפחידה" וארוכה משתלבת במשפט אבל בכללי כל אחד צריך להבין את המסר הכללי מן ההודעות בעזרת הידע האישי שלו. ואם אתם לא מצליחים מומלץ להשקיע קצת יותר בלימודים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שזוכר היה כבר דיון כזה ואני עיפתי להתוכח לשווא, במילא כותבי האנגלית לא ירפו ולא יתחשבו בציבור הישראלי

אבל התגובה של ניצן שהוא חבר צוות ותיק מספטמבר לפני שנתים שהאתר נפתח (ושותף בקהילה מראשיתה)

אומרת בדיוק איך שאני מרגיש

צר לי לאכזב את חברי לצוות אבל זה באמת אתר ישראלי שפונה לקהל ישראלי ואחטא ואומר אפילו יהודי (בכל הקשור לעברית - לא נרצה שיכתבו בשפה הרישמית השניה של (ערבית) מאחר והיא תפנה לאולי אחוז מהקוראים) לכן השפה הרישמית פה צריכה להיות עברית נ-ק-ו-ד-ה.

כמו שב hardOCP יצלבו אותך על אי-כתיבה באנגלית כך מאוד לא מקובל שחלק (גם קטן) ממשתמשי הפורום ילחם בבאבילון לקרא בפורום.

just my .02 cents

רק לרקורד אני כותב לאט מאוד בעברית ומהר מאוד באנגלית (שנים של sysoping) וגם אני עושה את המאמץ לכתוב הודעה כזו ב 5 דקות במקום חצי דקה ע"מ לפנות לכל קהל הגולשים ולכבד את הפורום הישראלי שלי.

ד"א, נראה באמת איך חלק מהאנשים יגיבו, אם משתמש פעיל יחסית יכתוב את כל הודעתיו בערבית,

על כמה וכמה אם הוא יהיה חלק מהצוות שמנהל את האתר ומנהל את הפורמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך להגזים. וההשווה לחו"ל לא כשירה. כי נגיד באתר מטקסס בארה"ב או כל מדינה דרומית מאד אחרת שמתקרבת למקסיקו יהיה כאלו שיכתבו באנגלית וכאלו שבספרדית.

בקנדה חלק בצרפתית וחלק אנגלית.

ובכלל אם זה כל כך מפריע לכל כך הרבה אנשים, אם אני מאלו שכותבים באנגלית הייתי שוקל להתבטא "רוב" הזמן בעברית ורק אם אתה מרגיש שאתה נחנק לעבור לאנגלית.

אבל להכריח לא אני ולא אתם יכולים. שיעשו מה שבא להם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא קראתי את כל התרד אבל לעניין , אם אני רואה הודעה ארוכה באנגלית אני פשוט מדלג עליה :P

ואין לי בעיה עם אנגלית אבל בחיית , זה מציק ! .

האם כל מי שיש לו יכולת ביטוי יותר טובה באנגלית גם מדבר באנגלית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא קראתי את כל התרד אבל לעניין , אם אני רואה הודעה ארוכה באנגלית אני פשוט מדלג עליה :P

ואין לי בעיה עם אנגלית אבל בחיית , זה מציק ! .

האם כל מי שיש לו יכולת ביטוי יותר טובה באנגלית גם מדבר באנגלית?

כנל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אתה תקרא לבת שלך יוחבד?

ולבן שלך יפת?

הגזמת

יש מספיק שמות נורמלים, גם מהתנ"ך, אתה פשוט מבקש, לא זוכר מאיפה, ונותנים לך רשימה ארוכה, ממש ספר של שמות...

אבל בטח שלא ג'ון, ביל, או משהו כזה

ונתקלתי באחד שנולד בארץ וההורים שלו קראו לו ככה.

.

אבל לא על זה הדיון, אז כאן זה מסתיים

ודרך אגב: זה לא "יוחבד", זה "יוכבד" עם "כ"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...