USB3 כבר כאן - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

USB3 כבר כאן

huber

Recommended Posts

NEC, אחד מיצרני השבבים האיכותיים בשוק, הכריזה כרטיס PCI-E ל USB3. אז שתאלו "למה הוא מטריד אותנו עם הפרט השולי הזה?"... או, אם נקח בחשבון ש USB3 יכול להעביר תיאורטית מידע בקצב של 5Gbps לעומת 480Mbps בלבד ב USB2 נראה שכל מי שהתשמש אי פעם בהתקם חיצוני בחיבור USB (דיסק קשיח, DOK וכו) יוכל בקרוב להעביר מידע כפי עשר יותר מהר! סתם לשם השוואה, נעשתה בדיקה על המוצר שבו העוברו 25 גיגה של מידע ב 70 שניות בלבד לעומת כ 14 דקות ב USB2. אני אישית מאוד מחכה ליציאתם של קופסאות חיצוניות לדיסקים קשיחים בתקן הזה ולשילוב התקן בלוחות האם בתור סטנדרט.

המוצר יגיע לחנויות באמצע יוני ויתומחר בכ 15 דולר.

http://vr-zone.com/articles/nec-unveils-usb-3.0-pci-express-card/7061.html?doc=7061

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם יפתור את הבעיתיות של ממשק הeSATA שצריך לעשות ריסטרט כאשר מחברים לe-sata (או לשנות הגדרה מסובכת בביוס :pissed:)

אז אם יהיה 2.5' חיצוני בחיבור USB3 אז המהירות של הקשיח יהיה מהיר עד פי10 מDOK בממוצע?

דיסקים של 2.5' יהיו יותר משתלמים ככה. (רק לקוות שהם לא יהיו יקרים :-\)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם יהיה 2.5' חיצוני בחיבור USB3 אז המהירות של הקשיח יהיה מהיר עד פי10 מDOK בממוצע?

סביר שתהיה המגבלה של הדיסק עצמו(סביב 60-100 מגה בדיסקים של היום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שעד שזה יהיה סטנדרט ישתמשו בסטנדרט בדיסקים דוגמת ה 103UJ או הבלאק של WD(והם בהחלט נותנים) או אפילו יצאו דיסקים מהירים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שקראתי ה " usb3 " הזה זה עוד 4 מוליכים שמשמשים כשני ערוצי LVDS מידע דיפרנציאלים. הלכתי קצת יותר רחוק והורדתי את הstandard ולפי מה שרשום שם זה יש שם serdes 8B/10B עם קצת שינויים. אחד הערוצים הוא RX השני הוא TX ומה שקיבלתם בסוף זה physical layer זהה לSATA ו PCIE וכו (יש כמה סטנדרטי LVDS הספציפים שהזכרתים משתמשים ב 8B10B ) .

בנתיים אני לא ראיתי הרבה מעבדים עם serdes מובנים חוץ מאילו של freescale .ובכלל לא ראיתי MCU עם LVDS בכלל (אולי רק USB 2 שזה קווים דיפרנציאלים) . המעבדים שאני מכיר תומכים ב sata/pcie. עדיין המחירים של המעבדים שאני מכיר כנראה שלא יעלו יותר מדי ואפשר יהיה לקחת תותח כדי לממש פונקציונאליות פשוטה יחסית. צריך לקחת בחשבון שכדי לבנות בקר flash שיוכל לעמוד בקצב הזה (כ 500MB לשניה ) זה לא דבר פשוט. עדיין הכוננים שתומכים ב 200MB לשניה יוכלו להשתמש ברוחב הפס המוגדל. כנראה שבקרוב נראה כוננים שתומכים גם בSATA וגם ב USB3 כי הserdes הוא אותו serdes ורק צריך לעשות כמה דברים לפני הencoder ואחרי ה decoder .

יש עדיין תקווה שהיצרנים של ה יפתחו רכיבים יותר מורכבים שמסוגלים לעבוד בקצבים גבוהים מאוד. קראתי שחלק מהם מתחילים לשלב את פונקציונאליות הECC בתוך הרכיב וככה זה חוסך זמן מבחינת תיקון שגיעות ומפשט את המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד מאד והמחיר טוב, אבל השאלות החשובות הן:

1. האם כבר יש מוצרים שעושים שימוש בתקן?

2. מהי העלות לעומת שימוש בUSB2/FW?

לא , רק PROTOTYPES

אין מה לחשוב על זה בחודשים הקרובים , זה הולך להיות מאוד יקר

ובנוסף , גם היעילות לא הולכת להיות מפציצה משהו , כי יש צוואר בקבוק עם הדיסק קשיח , ככה שתצננו את ההתלבות , נכון הולך להיות שיפור משמעותי מאוד , אבל לא של כ-5GB , שזה נתון מדהים ואסטרונמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בהרבה, זה בכל הלוחות (עד כמה שאני יודע)..

אבל אתה חייב להפעיל בביוס את AHCI, ואם מערכת ההפעלה כבר מותקנת אז זה סיפור.

עם USB אתה לא צריך שום כלום, פשוט לנתק/לחבר.

וזה לא ממש Hot-Swap, זה Hot-Plug

http://searchstorage.techtarget.com/expert/KnowledgebaseAnswer/0,289625,sid5_cid403082,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...