עבודה בשבת - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עבודה בשבת

NuNaTaK

Recommended Posts

סתם משהו שמסקרן אותי, לפי מה החוק קובע למי מותר לעבוד בשבת ולמי לא?

ע"פ הלאום שמופיע בת.ז. או משהו אחר? בהנחה שע"פ הלאום בת.ז., איך נחשב מישהו שמופיע אצלו "********"?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעתי על חוק כזה,אולי אתה מתכוון לבתי עסק?אני לא מכיר מקום שלא פתוח בשבת בגלל איזשהוא חוק,מי שסוגר בשבת זה רק בגלל אמונתו הוא ואו לרצות את הלקוחות החרדיים/דתיים שלו ומבחירה אישית שלו,יוצא לי לעבוד די הרבה בסופי שבוע(ואני יהודי),עד היום לא שמעתי על עסק/שכיר שאולץ לחרוג מהנוהל שלו רק בגלל שזהו חג/שבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבית עסק אסור להעסיק יהודים בשבת ובמידה והעובד הוא לא יהודי אז אסור לו להעסיק אותו ביום המנוחה של דתו(לא סגור לגבי החלק השני של המשפט), הרבה בתי עסק מפרים את החוק הזה אבל יש גם כאלה שמקפידים כדי לא לחטוף קנסות ודואגים להעסיק מוסלמים/נוצרים שיעבדו בשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבית עסק אסור להעסיק יהודים בשבת ובמידה והעובד הוא לא יהודי אז אסור לו להעסיק אותו ביום המנוחה של דתו(לא סגור לגבי החלק השני של המשפט), הרבה בתי עסק מפרים את החוק הזה אבל יש גם כאלה שמקפידים כדי לא לחטוף קנסות ודואגים להעסיק מוסלמים/נוצרים שיעבדו בשבת.

אתה טועה בגדול, מותר להעסיק יהודים בשבת, ממתי זו עבירה על החוק שלא לשמור את יום השבת?

לגבי "בתי עסק שמעסיקים אנשים שאינם יהודים"- זה בגלל שליהודים הם צריכים לשלם יותר, או בגלל שהם מעדיפים מסיבה אחרת כלשהי להעסיק את מי שאינו יהודי.

אסור להעסיק יהודי בשבת? חסרים בתי עסק שפתוחים בשבת? רוב המסעדות שאינן כשרות פתוחות בשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...