חישוב צריכת חשמל של ספק כח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חישוב צריכת חשמל של ספק כח

ofir2808

Recommended Posts

שלום לכל חברי הפורום,

אני מנסה לבדוק איך אפשר לדעת כמה כסף אני מבזבז על חשמל כאשר אני משאיר את המחשב דולק 24/7.

אני עובד עם ספק כח THOUGHPOWER 750W

האם יש דרך לחשב את זה?

תודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע לא בטוח שהדרך שלי טובה אבל אני ינסה לעזור ,

באתר של לדוגמא יש "מחשבון" שמחשב כמה המחשב שלך צורך בפועל.

http://www.thermaltake.outervision.com/

ע"י הכנסת כל הנתונים הוא אומר לך את ההספק שהמחשב שלך יצרוך.

מישהו פה באתר אמר שבדק בחברת חשמל וכל 1KW לשעה זה חצי שקל, תעשה את החישוב לבד.

דרך אגב לגבי הספק, אני לא יודע כמה זה אצלך אבל הנצילות של חברות ספקים טובות זה מעל 80% .

אז גם אם הספק שלך הוא 750W, בפועל מה שהוא מסוגל לספק למחשב שלך זה

750 *0.8 =600WATT

מה שאומר שעוד 150 וואט הלכו לחימום של הרכיבים בספק :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק. ספקים איכותיים שיכולים לספק 750 וואט, הם באמת יכולים לספק 750 וואט.

רק שהם פשוט יצרכו יותר חשמל מחברת החשמל. כלומר, הצריכה תהיה 937.5=750/0.8 בהנחה שזה ספק איכותי עם יעילות של בערך 80%.

לגבי צריכת החשמל שלך, ניתן להעריך בממוצע כמה צורך המעבד + הלוח אם + כרטיס המסך ולדעת כמה עולה, את שאר הרכיבים אפשר להזניח.

לדוגמא על המפרט שלך הייתי נותן הערכה ממוצעת(!!) וגסה של 350 וואט.

קוטש עולה משהו כמו חצי שקל... זה אומר שעל כל שעת עבודה של המחשב שלך עם ספק אידיאלי של 100% יעילות אתה משלם בסביבות 0.175 שח.

צריך לקחת בחשבון גם את היעילות, אז לפי החשבון בהתחלה הצריכה מחברת החשמל תהיה בסביבות 430 וואט, כלומר 0.215 שח לשעת עבודה של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^צודק, נתון הספק(750W) הוא להספק ביציאה מה שאומר שהכניסה צורכת יותר.

אבל הצריכה שלך לא קשורה לנתון ההספק של הספק (רק לנצילות שלו). אם היה לך ספק של 400W הצריכה לא הייתה משתנית.

תכלס לפי בנצ'ים של שמראים את צריכת ההספק של כל המערכת ביחד עם הכ.מסך - צריכה הספק במערכת כמו שלך היא בין 200 ל-300 וואט.

נגיד בממוצע 230 כפול 24 כפול 0.5 ש"ח ונגיע ל-2.76 ש"ח ליום מה אומר 165 ש"ח לחשבון חשמל של חודשיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לחשב צריכה באופן מוחלט באמצעות מידע טכני... אפשר להגיע למשהו קרוב אולי

אני אישית בדקתי את המערכת שלי עם מד הספק מיוחד שפשוט יושב לי על התקע ומזה אני יודע כמה W המחשב שלי צורך במצבים שונים

אבל בכל אופן... נגיד ש:

הספק הוא 750W ונצילות 80% אומר שבמקסימום מהקיר הוא לוקח 900W, כופלים ב 24 שעות ומחלקים ב1000 ולבסוף כופלים ב0.5377ש"ח = ביום המחשב שלך עולה במקרה כי גרוע בעולם 11.6ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ISRAELNBA אני חושב שאתה טועה

כי אם הספק הוא 750 וואט בהגדרה ולפי מה שאתה אומר, שזה מה שהוא מוציא ומתבזבז לו עוד איזה 150 וואט על חימום , שפועל הוא לוקח 900 וואט מחברת חשמל.

אני לא מסכים עם זה כי אז יוצא שהחברה מביאה לך ספק ידיאלי, וכולנו יודעים שאין כזה דבר, הנצילות זה מה שיקבע את האיכות של הספק.

ציטוט מאתר עם החישוב וההסבר.

- Energy Efficiency

The basic for calculate efficiency of a power supply is by dividing the DC output and AC input. Where output is the amount of mechanical work in watts or energy released by the process in joules , and input is the quantity of work or energy used as input to run the process.

EFFICIENCY n = DC Output / AC Input

Computer power supplies are generally about 7075% efficient; to produce 75 W of DC output they require 100 W of AC input and dissipate the remaining 25 W in heat. Higher-efficiency power supplies can be over 80% efficient ; higher energy efficiency uses less power directly, and requires less power to cool as well.

Example: n = 75W / 100W

Therefore: n = 75%

For Toughpower Series; Efficiency level achieved from 85% to 87%

On 1200W @ 87% = 1044W (Output) / 1200W (Input)

Other Competitors 1200W @ 80% = 960W (Output) / 1200W (Input)

By means, the higher the efficiency level the lesser of power loss during it conversion.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

בחיים הוא לא יוכל להגיע לצריכה מקסימלית מהספק שלו עם מערכת כזו.

^^

כמה המערכת שלך צורכת בסרק ובמאמץ לפי מד ההספק ?

למקסימום הוא בטוח לא יגיע...

אני

IDLE - 155

CPU LOAD - 195

GPU LOAD - 295

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...