קורס טיס - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס טיס

Invisible person

Recommended Posts

נדרשת יכולת פיזית בדיוק כמו שנדרשת יכולת פיזית לנהגי פורמולה 1.

אבל לא מדובר על כוח אלא על לעמוד בכוח.

ביודק , נידרשת יכולת עצומה בשביל לעמוד בכוחות g שאתה חווה במטוס ,לא אמרתי שאתה צריך להיות שרירן להפך ,רק אמרתי שנידרשת יכולת פיזית .

moon mage :לא אמרתי שאתה חייב ללמוד פיסיקה (אני מכיר חבר מרקע אומנותי שעבר את המיון שנה שעברה ) ,אמרתי שאדם שלומד פיסיקה לרוב בעל רמת המישכל ודרך המחשבה הנכונה בשביל להיות טיס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עברתי את כל המיונים לקורס טיס וחתמתי ויתור, יש במשפחה טייס+מישהו שהתקבל לקורס טיס ועבר הסבת תפקיד בגלל ברך דפוקה באמצע הקורס.

לא בודקים בגרוש פיזיקה, בודקים יכולת בסיסית במתמטיקה (4 פעולות חשבון+יכולת לבנות משוואה בסיסית עם משתנה אחד), הנקודה היא שמגבילים אותך בזמן.

ושוב- הם לא לומדים איך לעשות חישובים עם מחברת בזמן הטיסה, הם לומדים לקבל מושג כללי לגבי הגבולות שלהם בכלי שהם משתמשים בו, ולדחוף את זה עמוק לראש בשביל לדעת לבצע את זה בזמן אמת. כמו שאתה מזיז את ההגה פחות ופחות ככל שאתה עולה במהירות הנסיעה במכונית, זה כבר אינסטינקט.

אתה לא עושה חישובים באוטו כמה תוכל להזיז את ההגה במהירות מסוימת בשביל לא לאבד שליטה, נכון? כי ממך לא דורשים להגיע קרוב לגבול המסוכן, ממך לא דורשים למקסם ביצועים על הכביש. אתה לא נהג פעלולים.

מטייסי קרב כן דורשים את זה.

למה חתמת ויתור? לא רצית להיות טייס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם הייתי בהרצאה שנתן טייס של מסוק קרב, והוא אמר לנו שבקורס טיס לא מחפשים את אלה שיכולים להיות טייסים[כי אחוז גדול מהאוכלוסיה יכולים להטיס מטוס בסופו של דבר], אלא את אלה שיכולים להיות טייסים הכי טובים והכי מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם הייתי בהרצאה שנתן טייס של מסוק קרב, והוא אמר לנו שבקורס טיס לא מחפשים את אלה שיכולים להיות טייסים[כי אחוז גדול מהאוכלוסיה יכולים להטיס מטוס בסופו של דבר], אלא את אלה שיכולים להיות טייסים הכי טובים והכי מהר.

אתה צודק לגבי זה שכל אחד יכול להטיס מטוס, כי זה בסך הכל מכונה שלומדים להפעיל, העקרונות הם אותם עקרונות של נהיגה האוטו.

הבעיה היא שתהליך הסינון של צה''ל הוא לא הכי הוגן ולפעמים די הזוי, ואניחושב שצה''ל צריך לחשוב שוב איך הוא בוחר את הטייסים שלו, למרות שאין לי תלונות לתפקודו של חיל האויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי איזה חפירה :kopfpatsch:

1. בלי לדעת פיסיקה אתה לא תצליח להמריא- כי משקל המטוס משפיע מאוד על צורת הטיסה שלו, וכל ק"ג יכול לשנות די הרבה פרמטרים.

2. בלי פיסיקה זה יהייה כמו לנהוג באוטו עם הילוכים ידניים בלי לדעת מה הקלאצ' עושה.

3. בלי פיסיקה (ומטאורולוגיה בסיסית) לא תוכן להבין את המשמעות של הזדקרות ותתרסק 5 דקות אחרי ההמראה- וזה לא משנה אם זה מטוס קרב או תובלה.

4. בלי פיסיקה טייסי מסוקים לא היו מצליחים להתרומם מהקרקע ולטוס 5 מטר ישר. שלא לדבר על זה שהם היו גומרים את הממסר תוך 3 דקות...

קיצר, כמו שבנהיגה צריך לדעת תמרורים ככה בטיסה צריך לדעת פיסיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק לגבי זה שכל אחד יכול להטיס מטוס, כי זה בסך הכל מכונה שלומדים להפעיל, העקרונות הם אותם עקרונות של נהיגה האוטו.

הבעיה היא שתהליך הסינון של צה''ל הוא לא הכי הוגן ולפעמים די הזוי, ואניחושב שצה''ל צריך לחשוב שוב איך הוא בוחר את הטייסים שלו, למרות שאין לי תלונות לתפקודו של חיל האויר.

בינתיים התהליך הזה מוכיח את עצמו די טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי איזה חפירה :kopfpatsch:

1. בלי לדעת פיסיקה אתה לא תצליח להמריא- כי משקל המטוס משפיע מאוד על צורת הטיסה שלו, וכל ק"ג יכול לשנות די הרבה פרמטרים.

2. בלי פיסיקה זה יהייה כמו לנהוג באוטו עם הילוכים ידניים בלי לדעת מה הקלאצ' עושה.

3. בלי פיסיקה (ומטאורולוגיה בסיסית) לא תוכן להבין את המשמעות של הזדקרות ותתרסק 5 דקות אחרי ההמראה- וזה לא משנה אם זה מטוס קרב או תובלה.

4. בלי פיסיקה טייסי מסוקים לא היו מצליחים להתרומם מהקרקע ולטוס 5 מטר ישר. שלא לדבר על זה שהם היו גומרים את הממסר תוך 3 דקות...

קיצר, כמו שבנהיגה צריך לדעת תמרורים ככה בטיסה צריך לדעת פיסיקה.

אני חושב ש2 די מסכם את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשפט הוא יותר נכון,

חיל האוויר יכול להפוך כל אחד לטייס, אבל אין לו את המשאבים , ולא את הזמן , אז מחפשים מי שיכול להיות הכי מהר טייס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ח"א אולי יכול להפוך כל אחד לטייס- אבל לא כל אחד יכול לקבל מטוס לטיסת סולו (שלא לדבר על טיסה מבצעית כלשהי...)

נראה לך שיעלו איזה ערס מטומטם שיש סיכוי סביר שיקח את המטוס לסיבוב דאווין בשכונה על מטוס לבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לו סיבה מוצדקת עד כמה שהבנתי... ובעיקר קשרים במגדל פיקוח ::)

אגב, טעיתי- ח"א לא יכול לעשות כל אחד טייס. יש אנשים שבחיים לא יצליחו לתפעל מטוס (במיוחד במיקרי חרום) או ציוד מוטס מתקדם... יש אנשים שבמשך שעות של הסברים של 1 על 1 לא מצליחים להבין משמעות של וקטורים (ברמה של תיכון)... טיסה זה קצת מעבר :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לך שיעלו איזה ערס מטומטם שיש סיכוי סביר שיקח את המטוס לסיבוב דאווין בשכונה על מטוס לבד?

אף ערס לא יעשה את זה מהסיבה הפשוטה שאין לו איפה לשים תסאבים בשביל המזרחית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...