מעוניין לרכוש WACOM לעיצוב גרפי בPHOTOSHOP...מה לרכוש??? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לרכוש WACOM לעיצוב גרפי בPHOTOSHOP...מה לרכוש???

shualy

Recommended Posts

אני צלם עם ניסיון בPS יותר מהסטנדרט...

ברצוני לרכוש WACOM לעבודה בPS בעיקר לעיבוד(לא מצייר בכלל למעט ריטוש קל).

האם כדאי לי ללכת על הIntuos או שמא עלי ללכת על סדרה נמוכה יותר(כסף זה לא אישו)?

בברכה,

אורי

קישור לגלריה שלי:

http://www.pbase.com/shualy

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, מן הראוי לציין שאתה צלם בחסד, אבל קצת יותר בעדינות עם ה sharpen tool! :)

שנית, אני מאמין שאם אתה לא עוסק באיור אין לך צורך במשפחת ה Intuos, וסדרת ה Bamboo Fun בהחלט תהיה מעל ומעבר. הערך המוסף היחיד שטאבלט ממשפחת Intuos ייתן לך הוא חוויית שימוש משופרת בזכות היתרונות הטכניים, אבל שום דבר שבאמת ישפיע על יכולת העבודה שלך בצורה ששווה את הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגדלים לכל משפחת מוצרים הם בד"כ small, medium, large, XL והם כביכול מותאמים למימדים של A6, A5, A4, A3 בהתאמה. זה לא לגמרי מדוייק, כי לפעמים יש בקטגוריות הגדלים האלה גם חלוקה ל"רגיל" או "פורמט רחב".

אם כמו שאמרת כסף הוא לא אישו, לך על Bamboo Fun Medium. השטח האקטיבי שלו (עליו אתה מצייר) מותאם למימדים של A5 בערך (217X135 ס"מ), שנחשב לגודל הפופולארי ביותר כמעט לכל שימוש אפשרי (ובצדק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

שלום!

גם אני, מעוניין להתחיל לצייר (ולא לשרבט) אלקטרונית , אם כי ברמה נמוכה למדיי(לא ציירתי מעודי)....

1) האם אוכל להסתפק בסדרת ה - bamboo fun, או שעבור ציור (שוב אינני ולא אהיה ואן גוך) נדרש לוח ברמת ה - intus ומעלה?

2) האם ניתן לצייר (ולא לשרבט) על לוח בגודל A6 בנוחות סבירה, או שזה נחשב לסיוט? (עפ"י ההגיון שלי, היות ותמיד ניתן לעשות zoom בציור, והיות וממילא תנועות הציור הן באורך שמאפשרת כף היד, אני לא מבין למה שלוח מגודל כזה לא יספיק...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר זה תלוי בתקציב ובהרגלי הציור הנוכחיים שלך.

אני מצייר באופן אינטנסיבי ב Wacom Graphire4 (הדור הקודם ל Bamboo Fun) בגודל A5, והוא משרת אותי באופן נפלא. העדפתי אותו על Intuos בגודל A6 שעולה בדיוק אותו הדבר בגלל היתרון בגודל, ונוכחתי לדעת שההחלטה שלי היתה נכונה. ניסיתי את ה Intuos A6, ואני מרגיש הרבה יותר בנוח עם גודל A5.

A6 בהחלט יכול להיות גודל מספק אם זה מתאים להרגלי הציור שלך. לדוגמא, concept artist ואחד המאיירים הישראליים המוערכים עליי ביותר - פטרי בלנובסקי, השתמש שנים רבות (ואני מאמין שממשיך להשתמש) ב Intuos A6, וכמו שאתה רואה - בהצלחה מרובה.

הנה קו מנחה לפני רכישה:

רצוי לקנות חומרה שמתאימה להרגלי הציור שלך, ולא לקנות חומרה שתאלץ להתאים אליה את הרגלי הציור מחדש.

תרגם את הרגלי הציור שלך לפרמטרים הרלוונטיים לטאבלט ולפיכך בחר את האחד המתאים. למשל:

גודל:

אתה צודק לגבי נושא ה zoom, אבל עניין הגודל רלוונטי יותר לאופן בה היד שלך זזה כשאתה מצייר. בין אם מדובר במשיכות ארוכות, או באופן בו אתה מחזיק את העפרון/עט/מכחול, ייתכן וגודל A6 פשוט ירגיש צפוף מדי. אני למשל הרגשתי ש A6 מגביל את הפרודוקטיביות שלי.

תכונות מתקדמות:

אחד היתרונות המשמעותיים של Intuos הוא זיהוי זוית ההטיה של העט. אם רוב תהליך הציור שלך (בעפרון למשל) מורכב בשימוש בצידי החוד ולא רק בקצה שלו, ומסתמך מאוד על הזוית כדי להשיג אפקטים שונים עם הגרפיט, אז כנראה שהתכונה הזו של Intuos תהיה משמעותית עבורך.

מבחינתי למשל אין צורך בכך, כשאני מצייר באופן מסורתי אני מסתמך יותר על גדלים וסוגים שונים של עפרונות/מכחולים מאשר על זויות ההטיה כדי להשיג את אותן התוצאות.

רגישות לדרגות לחץ:

לוח Intuos3 קולט כמות כפולה של דרגות לחץ יחסית ל Bamboo Fun. לוח Intuos4 קולט פי 4(!!) דרגות לחץ, נתון מדהים אבל המחיר בהתאם.

עד כמה משתנה עוצמת הלחיצה שלך את העפרון/מכחול לדף? יש כאלו שמציירים באופן כזה שכמעט בכלל לא משנים את עוצמת הלחיצה שלהם, אלא מסתמכים על התכונות של כלי הציור עצמם (עדינות או גסות וגודל של מברשות/עפרונות/פסטלים) כדי להשיג טווח רחב של עדינות. אנשים כאלה לרוב לא יעשו שימוש בעודף הרגישות של Intuos ובהחלט יסתפקו ב Bamboo Fun.

לעומתם, יש כאלו (אני ביניהם) שמסתמכים יותר על העדינות של היד שלהם מאשר התכונות של כלי הציור, ומנצלים את הרגישות של היד עד המקסימום. לאנשים כאלו מתאימה הרגישות המעולה של לוח Intuos.

אבל אני בסופו של דבר בחרתי דווקא את ה Graphire4 לעומת ה Intuos, כי הוא התאים יותר ל 2 הקטגוריות הקודמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SerpentMage, לפני דבריי, הרשה לי להודות לך על התגובה המהירה והעיניינית - באמת שכיף להתייעץ איתך !

עם זאת, ייתכן שלא הבהרתי את עצמי מספיק טוב :

בסופו של דבר זה תלוי בתקציב ובהרגלי הציור הנוכחיים שלך.הנה קו מנחה לפני רכישה:

רצוי לקנות חומרה שמתאימה להרגלי הציור שלך, ולא לקנות חומרה שתאלץ להתאים אליה את הרגלי הציור מחדש.

תרגם את הרגלי הציור שלך לפרמטרים הרלוונטיים לטאבלט ולפיכך בחר את האחד המתאים.

אני מוכן להשקיע עד למחיר ה-intus4 medium אם אשתכנע שכדאי.

אין לי הרגלי ציור :lol: - ציירתי בפעם האחרונה בגיל 6... כך שאולי כדאי שאתן ללוח לעצב את סגנוני :hat: אני מעוניין להתחיל לצייר, ומבקש לברר כמה נק' לפני כן...

גודל:

אני מצייר באופן אינטנסיבי ב Wacom Graphire4 (הדור הקודם ל Bamboo Fun) בגודל A5, והוא משרת אותי באופן נפלא. העדפתי אותו על Intuos בגודל A6 שעולה בדיוק אותו הדבר בגלל היתרון בגודל, ונוכחתי לדעת שההחלטה שלי היתה נכונה. ניסיתי את ה Intuos A6, ואני מרגיש הרבה יותר בנוח עם גודל A5.

A6 בהחלט יכול להיות גודל מספק אם זה מתאים להרגלי הציור שלך. לדוגמא, concept artist ואחד המאיירים הישראליים המוערכים עליי ביותר - פטרי בלנובסקי, השתמש שנים רבות (ואני מאמין שממשיך להשתמש) ב Intuos A6, וכמו שאתה רואה - בהצלחה מרובה.

אתה צודק לגבי נושא ה zoom, אבל עניין הגודל רלוונטי יותר לאופן בה היד שלך זזה כשאתה מצייר. בין אם מדובר במשיכות ארוכות, או באופן בו אתה מחזיק את העפרון/עט/מכחול, ייתכן וגודל A6 פשוט ירגיש צפוף מדי. אני למשל הרגשתי ש A6 מגביל את הפרודוקטיביות שלי.

כאן פגעת בול בתשובתך, לכן אני מעוניין להתעמק בסוגייה:

כאשר בכל זאת ציירתי פה ושם לאחר גיל 6, זכור לי שכף ידי תמיד מונחת על הנייר, ואני לא מרים אותה ל"משיכות ארוכות" שאני מניח שמתאימות בעיקר לצביעה עם מכחול ולא איור בעיפרון. כאשר צייר מצייר על A3 , האם הוא מתמקד בו זמנית בשטחים הגדולים מ - 10*15 ס"מ ?

אין לי מושג אם אני לא מקשקש שטויות - אנא תקן אותי אם אני טועה. אם אני לא, וסביר לאייר כשכף היד מונחת על המשטח - האם A6 לא אמור להספיק בטכניקה זו?

אני חס וחלילה, לא מזלזל באומנים ובמהנדסים שעובדים ב - wacom אבל :

1) תכונות מתקדמות:

אחד היתרונות המשמעותיים של Intuos הוא זיהוי זוית ההטיה של העט. אם רוב תהליך הציור שלך (בעפרון למשל) מורכב בשימוש בצידי החוד ולא רק בקצה שלו, ומסתמך מאוד על הזוית כדי להשיג אפקטים שונים עם הגרפיט, אז כנראה שהתכונה הזו של Intuos תהיה משמעותית עבורך.

מבחינתי למשל אין צורך בכך, כשאני מצייר באופן מסורתי אני מסתמך יותר על גדלים וסוגים שונים של עפרונות/מכחולים מאשר על זויות ההטיה כדי להשיג את אותן התוצאות.

האם אתה חושב (ללא טון ציני מצידי) שבאמת ניתן ע"י הטיית העט (ראיתי את ההדגמות באתר של wacom) לדמות את השכבת העיפרון?

לי נראה (ללא ידיעה - רק אינטואיציה) שקשה מאד לדמות את הניואנסים של השכבת עיפרון בעזרת תוכנה...

2)רגישות לדרגות לחץ:

לוח Intuos3 קולט כמות כפולה של דרגות לחץ יחסית ל Bamboo Fun. לוח Intuos4 קולט פי 4(!!) דרגות לחץ, נתון מדהים אבל המחיר בהתאם.

עד כמה משתנה עוצמת הלחיצה שלך את העפרון/מכחול לדף? יש כאלו שמציירים באופן כזה שכמעט בכלל לא משנים את עוצמת הלחיצה שלהם, אלא מסתמכים על התכונות של כלי הציור עצמם (עדינות או גסות וגודל של מברשות/עפרונות/פסטלים) כדי להשיג טווח רחב של עדינות. אנשים כאלה לרוב לא יעשו שימוש בעודף הרגישות של Intuos ובהחלט יסתפקו ב Bamboo Fun.

לעומתם, יש כאלו (אני ביניהם) שמסתמכים יותר על העדינות של היד שלהם מאשר התכונות של כלי הציור, ומנצלים את הרגישות של היד עד המקסימום. לאנשים כאלו מתאימה הרגישות המעולה של לוח Intuos.

אבל אני בסופו של דבר בחרתי דווקא את ה Graphire4 לעומת ה Intuos, כי הוא התאים יותר ל 2 הקטגוריות הקודמות.

שוב, אני שואל לגמרי בתמימות ואקבל כל תשובה -

האם אתה באמת חושב שבעת ציור קלאסי יש לצייר יותר מ - 512 דרגות רגישות בכף ידו? אתה חושב שצייר יכול ליישם הבדל בין דרגת הלחץ 2048 לדרגת הלחץ 2044 למשל?(זה ההבדל בין 512 ל 2048 דרגות לחץ - בין כל דרגה של ה-bamboo הצליחו "להשחיל" עוד 3 דרגות ב -intus4 , לא?)

מקווה שלא מעייף אותך , תודה מראש :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי לחפור יותר מדי :

אני בעלים של BAMBOO A5 . מתעסק לא מעט בציור, (לעומת "פעם אחרונה שציירתי בגיל 6") ובגראפיקה ממוחשבת על סוגיה השונים. הלוח מספק אותי היטב.

נכון , הדגמים היקרים יותר יש להם פונקציות מתקדמות יותר, זה לא אומר שהן רלוונטיות לגביך.

הייתי אפילו מרחיק לכת ואומר שאפילו תסתפק בGENIOUS או TRUST לפי המשתמע מהשימושים והיכולות שלך ...

בוודאי ובוודאי לא מעל BAMBOO -זה נחמד אבל לגבייך ממש לא שווה את ההפרש ההיסטרי במחיר.

לגבי גודל , לא הייתי יורד מA5 מהסיבה הפשוטה- שזה גם נותן לך מרחב עבודה להתנהל במחשב ולא לייעד אותו נטו לעבודה בזום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GONENTOM, צר לי שלא שמתי לב להערת הסוגריים שלך לגבי חוסר הנסיון.

אני נוטה להסכים עם שימי מעליי, אני די בטוח שלא תעשה שימוש ביתרונות הטכניים ובתכונות המתקדמות שמציעים דגמי Intuos. המכשיר אמור לדמות (ולהרגיש פחות או יותר כמו) תכונות אופייניות לציור בעפרון או עט, אבל אם אתה עדיין לא משתמש בהן ב"דבר האמיתי", אין טעם לקנות משהו שידמה זאת ללא הבסיס הראוי.

מצד שני, לא הייתי הולך על דגמים פשוטים כדוגמת הלוחות הזולים של Genius או Trust מהסיבה שקשה מאוד לצייר בהם בזוית הטיה טבעית של כף היד, והם דורשים שהחוד של העט יוצמד ללוח בזוית קרובה ל 90 מעלות. מעבר לעובדה שזה מקשה ומגביל, לגביך זה יעוות את ההתנסות בציור.

שימי תרם נקודה נוספת שווה התייחסות לגבי ההתאמה של גודל A5 להתנהלות עם המחשב.

לידע הכללי, אני אענה ישירות לשאלות שלך:

כאן פגעת בול בתשובתך, לכן אני מעוניין להתעמק בסוגייה:

כאשר בכל זאת ציירתי פה ושם לאחר גיל 6, זכור לי שכף ידי תמיד מונחת על הנייר, ואני לא מרים אותה ל"משיכות ארוכות" שאני מניח שמתאימות בעיקר לצביעה עם מכחול ולא איור בעיפרון. כאשר צייר מצייר על A3 , האם הוא מתמקד בו זמנית בשטחים הגדולים מ - 10*15 ס"מ ?

אין לי מושג אם אני לא מקשקש שטויות - אנא תקן אותי אם אני טועה. אם אני לא, וסביר לאייר כשכף היד מונחת על המשטח - האם A6 לא אמור להספיק בטכניקה זו?

אתה לא מקשקש שטויות. אני בעצמי בקושי נוהג לרשום בעפרון/עט על משטח שעולה בגודלו על A4, ותמיד עושה זאת עם מפרק כף היד נשען על המשטח.

אבל גם במצב הזה יש הבדל. כשתתפתח ותיצור לך את הטכניקה הפרטית שלך, אתה תבין שהאופן בו אתה יוצר את הקוים שלך ובונה לאט לאט את הציור, וגם האופן בו היד והעין עובדות ביחד, יכול לדרוש שטח גדול יותר או קטן יותר כדי להרגיש "טבעי".

אגב, גם ציור במכחולים לא מונע ממך להשעין את היד על המשטח כל עוד אתה יודע מה אתה עושה :)

האם אתה חושב (ללא טון ציני מצידי) שבאמת ניתן ע"י הטיית העט (ראיתי את ההדגמות באתר של wacom) לדמות את השכבת העיפרון?

לי נראה (ללא ידיעה - רק אינטואיציה) שקשה מאד לדמות את הניואנסים של השכבת עיפרון בעזרת תוכנה...

לא רק חושב, אני מכיר מהתנסות לא מבוטלת. כמובן שזו הדמיה רחוקה מלהיות מושלמת, אבל זה רחוק עוד יותר מלהיות סתם גימיק. זו תכונה שבהחלט עושה את ההבדל לאמנים שרגילים לצייר באופן כזה.

אני מכיר מישהי, ציירת מעולה בדיומים המסורתיים (אוי, הדברים שהיא עושה עם שמן :P), שפשוט לא מסתדרת עם כל מה שפחות מ Intuos בדיוק מהסיבה הזאת.

שוב, אני שואל לגמרי בתמימות ואקבל כל תשובה -

האם אתה באמת חושב שבעת ציור קלאסי יש לצייר יותר מ - 512 דרגות רגישות בכף ידו? אתה חושב שצייר יכול ליישם הבדל בין דרגת הלחץ 2048 לדרגת הלחץ 2044 למשל?(זה ההבדל בין 512 ל 2048 דרגות לחץ - בין כל דרגה של ה-bamboo הצליחו "להשחיל" עוד 3 דרגות ב -intus4 , לא?)

בהחלט, ההבדל מורגש. לא התנסיתי ב Intuos4, אבל ההבדל בהחלט מורגש עבורי ב Intuos3 לעומת ה Graphire4 שלי.

אבל מצד שני, עם הנסיון המצטבר באה גם רגישות יתרה, אני יכול להבחין בדיוק במקרים בהם האבחנה בדרגות לחיצה בלוח שלי לא מושלמת, אני מאמין שעבורך ההבדל לא קריטי כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש מכל מי שאין לו סבלנות לרדת לדקויות, שלא לענות לי :) , לא אעלב - אני מאמין בדקויות (דווקא נראית לי תכונה שמתיישבת על ציירים/אומנים) ופעולת ה"חפירה" היא הטבע הראשון שלי :jump:.

שרון - באמת אשתדל לא לעייף אותך, אבל :

אני נוטה להסכים עם שימי מעליי, אני די בטוח שלא תעשה שימוש ביתרונות הטכניים ובתכונות המתקדמות שמציעים דגמי Intuos. המכשיר אמור לדמות (ולהרגיש פחות או יותר כמו) תכונות אופייניות לציור בעפרון או עט, אבל אם אתה עדיין לא משתמש בהן ב"דבר האמיתי", אין טעם לקנות משהו שידמה זאת ללא הבסיס הראוי.

אני באמת חושב שזו עצה לא הגיונית - בהתעלם מהמחיר, דווקא בגלל שאין לי בסיס, לא הגיוני שאתחיל עם משהו הקרוב ככל הניתן ל"דבר האמיתי"? ( למעט ה- cintiq אשר באמת לא בתקציבי)

שימי תרם נקודה נוספת שווה התייחסות לגבי ההתאמה של גודל A5 להתנהלות עם המחשב.

בלי לתקוף את שימי, אולי האף שלי משקר, אבל אני מריח ניחוח של סובייקטיביות ושל "שלי הכי טוב" בתשובתו: בכמה - reviews שקראתי, נטען דווקא שמבחינה זו, לוח קטן מקל על התפקוד היומיומי בתור עכבר (שלא לציור). לא חושבים?

לידע הכללי, אני אענה ישירות לשאלות שלך:

אתה לא מקשקש שטויות. אני בעצמי בקושי נוהג לרשום בעפרון/עט על משטח שעולה בגודלו על A4, ותמיד עושה זאת עם מפרק כף היד נשען על המשטח.

אבל גם במצב הזה יש הבדל. כשתתפתח ותיצור לך את הטכניקה הפרטית שלך, אתה תבין שהאופן בו אתה יוצר את הקוים שלך ובונה לאט לאט את הציור, וגם האופן בו היד והעין עובדות ביחד, יכול לדרוש שטח גדול יותר או קטן יותר כדי להרגיש "טבעי".

אגב, גם ציור במכחולים לא מונע ממך להשעין את היד על המשטח כל עוד אתה יודע מה אתה עושה :)

קיבלתי - לוקח לתשומת ליבי. למעשה הייתי כמעט נעול על גודל A6 גם מטעמי שטח שולחן העבודה, אבל נק' זו ביטלה את ההחלטיות ואאלץ לבחון בהתנסות A6 לעומת A5.

לא רק חושב, אני מכיר מהתנסות לא מבוטלת. כמובן שזו הדמיה רחוקה מלהיות מושלמת, אבל זה רחוק עוד יותר מלהיות סתם גימיק. זו תכונה שבהחלט עושה את ההבדל לאמנים שרגילים לצייר באופן כזה.

אני מכיר מישהי, ציירת מעולה בדיומים המסורתיים (אוי, הדברים שהיא עושה עם שמן :P), שפשוט לא מסתדרת עם כל מה שפחות מ Intuos בדיוק מהסיבה הזאת.

קיבלתי - לוקח לתשומת ליבי. חזור בבקשה לשאלתי הראשונה בתגובה זו.

בהחלט, ההבדל מורגש. לא התנסיתי ב Intuos4, אבל ההבדל בהחלט מורגש עבורי ב Intuos3 לעומת ה Graphire4 שלי.

אבל מצד שני, עם הנסיון המצטבר באה גם רגישות יתרה, אני יכול להבחין בדיוק במקרים בהם האבחנה בדרגות לחיצה בלוח שלי לא מושלמת, אני מאמין שעבורך ההבדל לא קריטי כלל.

או קיי.אני מאמין לך. באמת! רק אם מעניין אותך הפן הפיזיקלי של העיניין, התייחס בכל זאת לסוגייה הבאה:

בוא נניח, רק בשביל קלות החישוב, שהעומס המקסימלי שצייר מפעיל על עיפרון הוא 2.048 ק"ג ( וזה נשמע לי המון ורק יחזק את טענתי). אם דרגות הלחץ מתפלגות באופן אחיד עד ל - 0 עומס, נקבל שההפרד בין דרגות הלחץ הוא 1 גר', מה שנאמר בערך ע"י וואקום.

כעת, אתה רוצה לומר לי שאדם מסוגל להפעיל למשל 100 גר' על מכחול ופעם אחרת 101 גר' באופן מכוון?

תודה על העזרה המדוייקת, הקשובה והבאמת חיונית ועיניינית :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש מכל מי שאין לו סבלנות לרדת לדקויות, שלא לענות לי :) , לא אעלב - אני מאמין בדקויות (דווקא נראית לי תכונה שמתיישבת על ציירים/אומנים) ופעולת ה"חפירה" היא הטבע הראשון שלי :jump:.

אני לא רואה את ההערה הזאת בעין יפה. כל אחד שמגיב כאן עושה זאת מתוך רצון לעזור, ולרובנו אין הרבה זמן או יכולת לענות באופן מפורט. אני במקומך הייתי מעריך כל תשובה עניינית, תמציתית ככל שתהיה. every little helps.

אם יש לך ספק בערכה של תגובה כלשהי, האזר בסבלנות לתגובות נוספות.

לדבריך:

אני באמת חושב שזו עצה לא הגיונית - בהתעלם מהמחיר, דווקא בגלל שאין לי בסיס, לא הגיוני שאתחיל עם משהו הקרוב ככל הניתן ל"דבר האמיתי"? ( למעט ה- cintiq אשר באמת לא בתקציבי)

ערכתי את הפוסט הקודם בדיוק לגבי הנקודה הזאת, כנראה בגלל בעיות בחיבור אצלי העריכה לא התקבלה. התכוונתי לכתוב בסוף הפוסט הקודם שבמקביל לחומרה הדיגיטלית, עליך לעבוד עם הדבר האמיתי בנוסף לטאבלט. אין תחליף להתקדמות אישית באופן כזה, אפילו שימוש בעפרון הכי פשוט עדיף מהבחינה הזאת.

אתה רק בתחילת הדרך ויש לך המון לאן להתפתח, אתה צריך לא פחות מהדבר האמיתי לשם כך. איך תוכל להשתמש בתכונות המתקדמות של יקרים אם אתה אפילו לא יודע בדיוק מה הם אמורים לדמות מבחינתך? ואני אומר במיוחד מבחינתך, איך אתה מחזיק את העט, איך אתה מטה אותו, עד כמה אתה עדין איתו וכו'. את האישיות הזאת אתה תצמיח רק מהדבר האמיתי.

אני מציע לך בכל ליבי לצייר כמה שיותר על דף, בעפרונות/עטים/פסטלים/מכחולים או כל מדיום אחר שנוח לך. אתה אולי תראה את זה כהעשרה, אני רואה את זה כבסיס.

גם כשאני מצייר עם העכבר (וזה קורה לא מעט), את המיומנות הגבוהה שלי לציור עם העכבר אני זוקף לזכות העובדה שאני מתורגל היטב עם ציור פלסטי של ממש. (אפילו האווטר שלי הוא חלק מציור שציירתי בצבעי מים :P)

אני לא אומר ש Intuos הוא בזבוז כסף מיותר בהכרח, או שעליך להתרחק ממנו. אבל מדובר פשוט ב overkill מבחינתך. אם תוכל לשים את ידך על Intuos3 במחיר קרוב לזה של Bamboo Fun (אני יודע שבגודל A5 ההבדל במחיר לא ממש גדול), מה טוב.

בלי לתקוף את שימי, אולי האף שלי משקר, אבל אני מריח ניחוח של סובייקטיביות ושל "שלי הכי טוב" בתשובתו: בכמה - reviews שקראתי, נטען דווקא שמבחינה זו, לוח קטן מקל על התפקוד היומיומי בתור עכבר (שלא לציור). לא חושבים?

ראשית, אני עומד מאחורי כל דבריו של שימי וחולק את העמדה שלו. אם לא הייתי מציין בעצמי שייתכן ותסתפק ב A6, שימי היה עושה זאת.

שנית, לגבי תפקוד יומיומי כעכבר - A6 ממש לא מספיק לדעתי. לידע כללי - בטאבלטים יש 2 אופנים אפשריים לעבודה - הצבעה יחסית למיקום הסמן (כמו בעכבר), וברירת המחדל - הצבעה אבסולוטית - שטח המסך (או חלק ממנו שאתה קובע) ממופה ישירות לשטח העבודה. ב 2 האופנים הללו, A6 פשוט קטן מדי:

בצורה הראשונה, גם עם עכבר אתה לרוב צריך שטח גדול יותר מ A6 (עובדה שאין שום פד לעכבר קטן כ"כ).

בצורה השנייה, דמיין איך תפריטים קטנים ואייקונים ממופים מהמסך ללוח קטן כ"כ. זה פשוט לא נוח שאתה צריך עוד שבריר שנייה כדי ללחוץ במדוייק על תפריט כלשהו.

או קיי.אני מאמין לך. באמת! רק אם מעניין אותך הפן הפיזיקלי של העיניין, התייחס בכל זאת לסוגייה הבאה:

בוא נניח, רק בשביל קלות החישוב, שהעומס המקסימלי שצייר מפעיל על עיפרון הוא 2.048 ק"ג ( וזה נשמע לי המון ורק יחזק את טענתי). אם דרגות הלחץ מתפלגות באופן אחיד עד ל - 0 עומס, נקבל שההפרד בין דרגות הלחץ הוא 1 גר', מה שנאמר בערך ע"י וואקום.

כעת, אתה רוצה לומר לי שאדם מסוגל להפעיל למשל 100 גר' על מכחול ופעם אחרת 101 גר' באופן מכוון?

קודם כל, התפלגות עוצמת דרגות הלחץ לא בדיוק אחידה בלוח, אבל יותר מכך - היא ממש לא אחידה אצלך ביד.

כל אדם, בזמן שהוא מצייר, מכסה תתי-תחומים מסויימים מטווח דרגות הלחיצה באופן שבאמת רלוונטי עבורו. ההבדל בא לידי ביטוי בעד כמה תת תחום כזה מרגיש רציף ולא בדיד, וכאן נכנס הנושא של עודף דרגות לחץ. מתי זה בא לידי ביטוי? לא כאשר אתה 2 strokes עם מברשת כל פעם בעוצמה אחרת עם הבדלים מינוריים, אלא במקרים בהם זה באמת משמעותי יותר - כשאתה stroke יחיד בעוצמות לחיצה משתנות.

קח בחשבון שבנוסף, עודף הרגישות של Intuos בא לידי ביטוי לא אך ורק במספר דרגות הלחץ, אלא גם בקצב מהירות הדגימה והרזולוציה של הלוח שגבוהים משמעותית מאלו של דגמי Graphire\Bamboo.

אבל הנקודה שהטענה שלך מחזקת היא - האם באמת אתה תרגיש בהבדל? אני מאמין שלא. אני מאמין שאתה פשוט לא תגיע למצב שאתה צריך מגוון רחב של דרגות לחץ באותו stroke של מברשת במצבך ההתחלתי, כי שימוש בטכניקות כאלו בצורה שבאמת משיגה משהו מגיע לאחר זמן מה בתחום. (וזה כמובן תלוי אם אתה מפתח את הסגנון שלך בהתאם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...