SB Live שלא מנגן Center & SW בשירים ובסרטים בסטריאו. - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SB Live שלא מנגן Center & SW בשירים ובסרטים בסטריאו.

hexspeed

Recommended Posts

שלום לכולם!

לאחר שקניתי לאחותי SB Live 5.1 נתקלתי בבעיה.

הבעיה:

משום מה הוא לא משדר את ערוצי ה- center וה - Sub Woofer, ברגע שמנגנים סטריאו (קבצי או סרטי AVI שמקודדים ב-2 ערוצים). הכרטיס מחבר אנלוגית למגבר עם 3 כבלים RCA->PL .

הגדרתי אותו ל- 5.1 וערכתי בדיקה (באמצעות התוכנה שלו), שם כל הרמקולים עובדים.

הכרטיס מסרב להוציא סיגנל מהחיבור הרלוונטי ברגע ששומעים סטריאו.

ברגע שרואים סרט שמקודד ב- AC3, יש מכל הרמקולים והכל נהדר.

אני מעוניין לשמוע את הסאונד מכל 6 הרמקולים שמחוברים לה למגבר.

לא יכול להיות שאני אקנה כרטיס עם 6 ערוצים שמנגן 6 רק כשמתחשק לו.

לי למשל יש את ההרקולס פורטיסימו 3 המעולה, שלא עושה את הבעיות האלה, ומנגן מכל 3 היציאות את אותם 2 הערוצים כשמדובר בקובץ סטריאו, ומנגן 6 ערוצים שונים כשמנגנים קובץ AC3.

חברים, אני מבקש את עזרתכם כאן.

בטח לחלקכם יש SB LIVE ונתקלתם בבעיה זו. פשוט לא היה לי יותר מדי זמן לשבת על ההגדרות ולמצוא את זה (למרות שזה לא נראה לי כ"כ פשוט, כי בכל זאת לא מצאתי). זה לא המחשב שלי ואני לא יכול לעשות יותר מדי ניסויים. (הוא אצל אחותי...)

בקיצור, כל תגובה תתקבל בברכה.

תודה מראש,

Hexspeed.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אפשרות בSBLIVE שאומרת לו לדמות סראונד ואז הוא משתמש בכל הרמקולים.

פירוט:

דבר נוסף שרציתי להבהיר בקשר לנושא זה,,

שאתה יכול לשנות את מצבי הEAX דרך הSurround Mixer (אני מתאר לעצמי שאתה יודע את זה אבל רציתי בכל זאת להיתייחס לזה),

למשל אני במוזיקה שומע על מצב "Pop" מכיוון שלדעתי הוא טוב לכל סוגי המוזיקה ולרוב אני שומע שחורה,

עצם השימוש בEAX נותן למוזיקה (סרטים, משחקים ועוד...) להישמע הרבה יותר טוב מאשר בלי.

רציתי לחדד דבר נוסף ממה ש"StinkO" אמר,

הCreative multi speaker surround נותן לך הכן לשמוע קובץ שקודד ב2 ערוצים (סטיראו) לשמוע אותו ב7 ערוצים (6.1),

ואתה יכול לשלוט בזה דרך הCreative PlayCenter אתה לוחץ על החץ שבצד ימין והא מציג לפניך תפריט נרחב יותר בין הדברים אתה תשים לב למטה יהיה רשום CMSS אתה לוחץ על זה ושם אתה יכול לשלוט על זה אם זה יהיה חובה או כבוי (אני משאיר את זה כבוי מכיוון שלדעתי משהו שקודד מחתחילה ב2 ערוצים לא יכול להשמע טוב אם 6 ערוצים (5.1) לאומת זאת הוא יכול להשמע הרבה יותר טוב ב-5 ערוצים (4.1).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שהסאונד בלסטר שלך משמיע מ6 רמקולים רק מתי שמתחשק לו אלא שהפורטיסימו שלך משמיע מ6 רמקולים מתי שמתחשק לך וזה הבדל גדול.

קול שהוקלט בשני ערוצים נועד להשמע בשני ערוצים בלבד,ובהקלטה כזאת לא קיים שום לערוצים האחרים (ולא נתייחס כאן לפרולוג'יק) וזאת הסיבה שאתה לא שומע מהסנטר - פשוט אין מה להשמיע דרכו. יש מה שנקרא סראונד מדומה או DSP שעושים סתם קומבינות ומשמיע מה שמתחשק למי שהכין את התוכנית סראונד הזאת דרך הסנטר ושאר הרמקולים , זה לא ממש מוסיף משהו חוץ מאפקט אבל זה כן הורס את המקוריות של הקטע שהוקלט ולרוב סתם מעוות אותו , המטרה המקורית של סנטר היא להשמיע דרכו כיווני - שלא קיים בשני הרמקולים שלצידו וכך תווצר תחושה של כיווניות , כשיש לך רק שני ערוצים - אף אחד לא יכול "להמציא" משום דבר עוד משהו שיושמע דרך האמצע , אבל אם האפקט הזה עושה לך את זה - אז בכבוד , תפעיל איזו תוכנית סראונד בהגדרות ותהנה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...