האם ניתן לבטל ציוני מגן? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן לבטל ציוני מגן?

asafgolan

Recommended Posts

אני כרגע בתהליכי השלמת בגרויות ותהיתי אם ניתן לבטל את ציוני המגן לבגרויות שעשיתי בתיכון. יש לי בתעודה בסה"כ שני מקצועות עם ציוני מגן: לשון, שם המגן והציון הסופי היו זהים, ומתמטיקה, שם המגן הוריד לי ממוצע של 91 ל79. את שאר המקצועות השלמתי/אשלים כנבחן אקסטרני ללא ציון מגן.

אז האם הדבר אפשרי או שמדובר במשהו חריג מדי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תעשה אקסטרני זה ללא מגן.

האם שאם אני זוכר נכון למקצוע שהגישו אותך אי אפשר לעשות אקסטרני(לפחות לא מבחינה שזה מוחק את המגן, התשלום זה על הקורס לא על הבחינה), אתה יכול לגשת שוב בבית הספר שבו למדת(האמת שאתה יכול לגשת לכל מקצוע כמעט בבית הספר שבו למדת, ללא שום הזכרה של מגן כל עוד זה לא מקצוע שבית הספר הגיש אותך אליו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאקסטרני זה ללא מגן, עשיתי 3 בגרויות בחורף האחרון ואני צריך לעשות עוד 4 במועד קיץ. רק רציתי לדעת אם יש טעם לפנות למשרד החינוך בקשר למגן במתמטיקה, כי ההבדל בין 79 ל-91 ב-5 יחידות הוא די רציני, ולמידה מחדש של המקצוע תגרום לדחיית הלימודים האקדמיים בשנה.

בכל מקרה, הבנתי מהתגובות שזה די בלתי אפשרי. תודה על התשובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה אני יודע. הבעיה היא שמתמטיקה כבר עשיתי בתיכון, וקיבלתי בבגרויות עצמן ציונים לא רעים, שלא בטוח שאוכל לשחזר במידה ואעשה את הכל מחדש (מגבלות של זמן וכסף). לכן הייתי רוצה לבטל את ציון המגן במקצוע הזה, ולהשאר עם הבגרויות שכבר עשיתי. כנראה שאשלח מייל למשרד החינוך בנושא, גם ככה אין לי מה להפסיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניתן לבטל את ציון המגן בבגרות שכבר עשית בזמן לימודייך בתיכון.

בתיכון, ציון מגן וציון בגרות הם צמודים זה לזה - אי קיום של אחד גורר אי קיום של האחר P:

שורה תחתונה: שכח מזה, לצערי, תצטרך לעשות את הבגרות שוב.. המון בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניה אז עוד שנה נגיד אני יכול לבוא לביתספר שלי , לשלם על הבגרות ולגשת אליה (בלי קורס)?

אני לא יודע את הפרוצדורה עצמה אבל כל עוד אתה עושה את הבגרות בסטטוס של "נבחן חיצוני" (אקסטרני) אז אתה לא מחוייב בקורס ובעצם אין לך שום ציון מגן

אבל, אם אני לא טועה, במצב הזה המבחן האחרון שעשית הוא זה שקובע ולא הגבוה מביניהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשעושים בגרות תמיד הציון החדש הוא זה שקובע, גם בזמן שאתה בתיכון.

היוצא דופן זה עבור מקצועות שיש להם מועד ב' (מתמטיקה ואנגלית) שאם אתה עושה גם מועד א'

וגם מועד ב' אז הציון הגבוה מביניהם נחשב.

אבל אם למשל אתה עושה אנגלית במועד חורף ואז ניגש שוב במועד קיץ, אז המועד קיץ הוא זה שקובע,

כי הוא המאוחר מביניהם.

וכמו שאמרו, אי אפשר לבטל ציון מגן. האופציה היחידה זה לגשת מחדש לבגרות אחרי התיכון ואז אתה ניגש בלי ציון מגן.

ואתה לא חייב לעשות שום קורס ושום כלום. אתה יכול ללכת לבית הספר הישן שלך (ואולי גם לכל בית ספר תיכון אחר, אני לא בטוח)

ולשלם רק על הבחינה ולגשת אליה (אין לי מושג כמה זה עולה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,

חיפשתי באתר משרד החינוך, ולא מצאתי תשובה האם הציון הגבוה נשמר או

האם הציון החדש ביותר נשמר (אם עושים למשל מועד חורף ואז קיץ)

אני מאמין שאני צודק (שהוא לא נשמר), אבל אין לי הוכחה לזה...

ודווקא אצלי המגן בכמעט כל המקצועות העלה לי את הציון בבגרות. אומנם ההפרש

בינו לבגרות לא היה יותר מאיזה 10 נקודות באף מקצוע, אבל כמעט בכל הבגרויות

הוא העלה לי את הציון באיזה 3-4 נקודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...